ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

Preppy سبکی برای ثروتمندان

Preppy سبکی برای ثروتمندان
Erich Segal نویسنده داستانهای رمان بخصوص رمان جاودان و ماندگار لاو استوری ( Love Story)در سال ۱۹۷۰ برای اولین بار اسمpreppy را رایج کرد و این در حالی بود که قبل از این داستان و این فیلم این سبک پیش از اینها رایج بود.سبک Preppie یا Preppy که معروف به سبک با کلاس ها و ثروتمندانی با اصل و نسب است که ادعا ندارند و فخر فروشی نمیکنند .

.

سبک مد Preppy سبک تمیز و شسته و رفته ای است که به پیروی از قوانین تطبیق کلاسیک بنا نهاده شده است. این سبک از سال ۱۹۳۰ کم کم شروع شد و مدرسه شبانه روزی نخبگان و تیزهوشان (elite Northestern preparatory boarding schools ) انگلستان یکی از پایه گزاران این مد که تا کنون باقی مانده و از محبوبیت آن کاسته نشده است. ولی به صورت رسمی اگر بخواهیم بنگریم سال ۱۹۵۰ سال پیدایش این روند است . و نقطه اوج این سبک در سالهای ۶۰-۱۹۵۰ میباشد.

نگاه کلی preppy نگاهی طبیعت گراست ، فلسفه این سبک این است که بدون آرایش زیاد ، بدون پاشنه بلند و یا دامنهای مینی، زنان زیبا هستند. ورزش هایی با کلاسی چون تنیس، چوگان بازی، کریکت، گلف، راگبی یا قایقرانی الهام بخش این سبک بودند . استفاده از پیراهن های تیم ورزشها و پیراهن آکسفورد ،انتخاب خوبی برای این سبک ، بود .

[photo_gallery source=”media: images/2016/02/6598444jpg.jpg,images/2016/02/55544754.jpg” limit=”46″ width=”640″ height=”380″ large=”10″ medium=”2″ small=”2″ class=”template-style”]

ژست و نگرش (Attitude) سبکPreppie

یک نوع خودستائی توام با اعتماد به نفس بالا از خصوصیات این سبک است.مُدیست های این سبک بسیار شاد ،اجتماعی هستند لبخند بر لب دارند. قوانین و مقررات را به خوبی میدانند و رعایت میکنند. رفتاری مودبانه و معتبر دارند و بسیار با ملاحظه اند. سرپیچی و انحراف از قوانین را پسندیده نمیدانند. کمتر از لباس های آویزان و بی ربط استفاده میکنند . پوشیدن جامه های کلاسیک را ترجیح میدهند. همیشه مقبول جامعه هستند و از آنها به عنوان افراد با کلاس یاد میشود . نامرتبی و اشتباه از آنان دیده نمیشود .به طور خلاصه یک شیک پوش تمام عیار !

[photo_gallery source=”media: images/2016/02/59698654.jpg,images/2016/02/6598856.jpg” limit=”46″ width=”640″ height=”820″ large=”1″ medium=”2″ small=”2″ class=”template-style”]

جامه های این سبک از پارچه های طبیعی مانند پنبه، پشم و کشمیر ساخته شده ، اغلب رنگهای پاستلی در این روند دیده میشود .لباس های تمیز و اتوکشی شده نیز یکی از فاکتورهای این مد است .جامه ها نباید چین و چروک داشته باشند. پارچه های پر نقش و شلوغ اصلا مورد توجه این سبک نیست. پارچه های چهار خونه و شطرنجی در این سبک وجود دارد.

آقایان در این سبک با پیراهن های دکمه دار که حتما در شلوار میباشد و جلیقه های کشباف و ژاکت های بافتنی با کراوات شلوار های اتو کشیده که معمولا رنگ خاکی دارند و یا جین های کلاسیک دیده میشوند. ساعت، کیف ،کفش و کیف پول معمولا از چرم هستند و همخوانی رنگی را می توان در آنها مشاهده کرد.

خانم های این سبک کلاسیک را به گونه ای میبینیم که میتوانند از لباس آقایان به راحت و با ظرافت استفاده کنند (البته که بر عکسش برای آقایان ممکن نیست ! ) قد دامن نباید خیلی کوتاه باشد و اگر بود باید با جوراب بلند پوشیده شود . خصوصا اینکه کفش رانباید بدون جوراب بپوشند مگر اینکه کفش جلو باز باشد . اکسسوری دختران حائز اهمیت است دستکش، کلاه، روسری، تل سر ، روبان و سربند و کلیپس های ظریف در رنگ های preppy، چاپ و نقش ، کیف پول، کیف وسایل ، لاک، رژ لب و جواهراتی مثل گوشواره النگو و …هرچیزی که کامل کننده باشد. مثل یک دختر خوب !

 

[photo_gallery source=”media: images/2016/02/6598554215.jpg” limit=”46″ width=”640″ height=”380″ large=”10″ medium=”2″ class=”template-style”]

توجه :

طلاو نقره همزمان باهم استفاده نمیشود.

رنگ های سیاه و سپید و قهوه ای کنار هم نمی آید.

رنگ کیف با کفش و کمر بند و ساعت هماهنگ است.

جین های اسیدی و شسته شده مورد توجه نیستند.

 

آرایش :
بسیار طبیعی آرام و ملایم است موها مرتب باید به نظر برسد و حالت طبیعی مو حفظ شود صاف ، فر ، حالت دار و …. که با تزئینات مو باید زیباتر بنظر برسد.. صورت نباید رنگ آلود باشد.

پیراهن های Polo Ralph Lauren, Lacoste, Abercrombie،Tommy Hilfiger بسیار مورد توجه است .

مهم ترین لوازم جانبی با این سبک عبارتند از : دستکش، روسری، ژاکت پشمی کشباف، اکسسوری مو و آخرین اما نه کم، ژاکت های کژوال ، که معمولا روی شانه آویزان است .

 
[photo_gallery source=”media: images/2016/02/6598454.jpg,images/2016/02/65988.jpg” limit=”46″ width=”640″ height=”820″ large=”1″ medium=”2″ small=”2″ class=”template-style”]

شاخصه های سبک Preppie

   
    Sweater
   
پیراهن های خالدار Polka dots
 
   استفاده از رنگ زرد Yellow
 
   استفاده از رنگ سفید White
    بلوز Blouse
  
  بلندی دامن تا زانو Knee-length
 
   استفاده از رنگ خاکی Khaki
 
   استفاده از رنگهای یک دست Solid
 
   پارچه پیچازی و چهارخونه Plaid
  
  کفش های فلت و بدون پاشنه از چرم نرم (کفش تخت باله) Flats
  
  شلوار کاپریس معمولا به رنگ روشن Capris
  
  یقه دار ها Collared
 
   یقه اسکی و بلند Turtleneck
  
  آستین بلند Longsleeves
  
  آستین سه ربع ۴/۳ sleeve
 
   دامن پلیسه دار
  
  پیراهن اکسفورد و پولو ( polo shirt )
 
   ژاکت پشمی کشباف و جلیقه کشباف –

 

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .