ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

۱۲ ترفند برای مقابله با مشکل های آزاردهنده روزمره

koshaly.com_0174

همه ما روزانه باید برای مقابله با مشکل ها و مسائل کوچک و بزرگ آماده باشیم. دفعه بعدی که گوشه ای از ناخنتان شکست، آن را با تکه ای از کاغذ چای کیسه ای به راحتی ترمیم خواهید کرد. یا اگر در یک مجلس سخنرانی سکسکه تان گرفته است، به یاد ترفند ما خواهید افتاد. این مشکلات روزمره گاها می تواند واقعا آزاردهنده باشد.

 

ما در این مطلب ترفندهایی را برایتان آماده کرده ایم تا با به کار بردن آن ها بتوانید به راحتی مشکلات را حل کنید. این ترفندها، راه حل های هوشمندی را در زمینه های سلامتی، رژیم غذایی، زیبایی و مراقبت به شما ارائه می دهند تا زندگی شادتری را تجربه کنید. پس ترفندهای مقابله با مشکل را در کوشالی بخوانید و از آن ها استفاده کنید.

۱- مقابله با شوک های الکتریکی که واقعا اذیت کننده هستند

مقابله با شوک های الکتریکی که واقعا اذیت کننده هستند

همه ما شوک های الکتریکی را تجربه کرده ایم، مثلا زمانی که دستگیره در را گرفتیم یا با کسی دست دادیم. این شوک های الکتریکی خفیف معمولا به علت جنس لباس هایی است که می پوشیم؛ چرا که معمولا به علت اصطکاک پارچه به وجود می آید.

 

برای مقابله با مشکل شوک الکتریکی، کفشتان را تغییر دهید. کفش ها یا جوراب هایی که جنسی نرم دارند، در طی روز و حین راه رفتن در شما بار الکتریکی را جمع کرده و سپس با برخورد به جسم رسانا می توانند شوک را ایجاد کنند.

۲- برای متوقف کردن سکسکه های طولانی، زبانتان را بیرون بیاورید

متوقف کردن سکسکه

سکسکه گاها بسیار طولانی و اذیت کننده می شود، خصوصا اگر در موقعیت و زمان بدی شما را گرفتار کند! سکسکه معمولا به علت انقباض دیافراگم به وجود می آید. دیافراگم عضله ای در قفسه سینه ماست که وظیفه تنظیم ریتم تنفس را بر عهده دارد و زمانی که خوب کار نکند، باعث ایجاد سکسکه می شود.

 

برای مقابله با مشکل سکسکه، راه های زیادی پیشنهاد می شود مانند اینکه نفس های عمیق بکشید یا آب بخورید؛ اما راهی که حتما عمل می کند این است که زبانتان را تا حد ممکن بیرون بیاورید. بله! با بیرون آوردن زبان، اعصاب بین زبان و دیافراگم تحریک شده و بنابراین انقباضات دیافراگم کمتر می شود که می تواند موجب متوقف کردن سکسکه گردد.

۳- راهی معجزه آسا برای ترمیم ناخن شکسته

راهی معجزه آسا برای ترمیم ناخن شکسته

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که قبل از مراسمی مهم، ناخن هایتان شکسته اند، واقعا اتفاق بدی است! اما جای نگرانی وجود ندارد. شما تنها با یک تکه کاغذ چای کیسه ای می توانید به مقابله با مشکل بپردازید.

 

برای انجام دادن این کار، ابتدا به آرامی لاک روی ناخنتان را پاک کنید. با قیچی یک تکه کوچک از کاغذ چای کیسه ای را جدا کرده و روی ناخنتان قرار دهید. یک لایه لاک بی رنگ یا برق ناخن بزنید تا کاغذ به روی ناختان بچسبد. پس از خشک شدن ناخن، لایه دوم را از هر نوع لاکی که علاقه دارید بزنید و از نتیجه لذت ببرید! با این روش ناخنتان به خوبی ترمیم و تقویت می شود و هیچ اثری از شکستگی باقی نمی ماند.

۴- مقابله با مشکل آزاردهنده شایع: نازک شدن تار موها

مقابله با مشکل آزاردهنده شایع: نازک شدن تار موها

می توانیم بگوییم بسیاری از افراد به صورت ارثی و ژنتیکی موهایی نازک دارند و برخی دیگر در این زمینه خوش شانس هستند. اما سبک زندگی ما نیز در این زمینه تاثیر بسزایی دارد. با افزایش سن بسیاری از افراد نازک شدن موها را تجربه می کنند، بنابراین لازم است ترفندی را بدانید تا به مقابله با مشکل بپردازید.

 

برای تقویت موها، داشتن یک رژیم غذایی اصولی ضروری می باشد. غذاهای غنی از آهن و روی مثل گوشت، حبوبات، مغزیجات، غلات کامل و غذاهای دریایی موهایتان را تغذیه کرده و آن ها را ضخیم و براق می کنند. بنابراین، برای مقابله با مشکل ضعیف شدن موها، سعی کنید تا هر روز از موادغذایی که نام بردیم استفاده کنید.

۵- برای مقابله با مشکل بیخوابی، بادام بخورید

برای مقابله با مشکل بیخوابی، بادام بخورید

هیچ چیز بهتر از این نیست که بعد از یک روز شلوغ و خسته کننده، شب را بتوانید با آرامش بخوابید. برای مقابله با مشکل بی خوابی، خوردن مغزیجات را امتحان کنید. آجیل هایی مثل بادام درختی حاوی ماده ای مغذی به نام ملاتونین هستند که در مغز ما اثر گذاشته و به خواب راحت کمک می کنند. همچنین بادام غنی از منیزیوم است که اثری ضد استرس و ضدالتهاب دارد.

در ادامه بخوانید : ۱۰ نکته فوق العاده برای شیک پوش بودن

۶- با مزه مزه کردن آب گرم و فلفل، نفخ را از بین ببرید

با مزه مزه کردن آب گرم و فلفل، نفخ را از بین ببرید

همه ما در ایامی خصوصا تعطیلات، مشکلات گوارشی مثل نفخ را تجربه می کنیم. اگر این بار احساس نفخ کرده اید، از این ترفند برای مقابله با مشکل استفاده کنید: کمی فلفل کاین را با آب مخلوط کرده و طی چند دقیقه به آرامی و جرعه جرعه بنوشید.

 

فلفل به دلیل داشتن ماده ای به نام کپسایسین، شیره و آنزیم های گوارشی دستگاه گوارش را تقویت می کند. بنابراین، غذا به راحتی هضم می شود و احساس نفخ و سنگینی معده به وجود نمی آید. این راه را امتحان کرده و به عزیزانتان نیز پیشنهاد کنید.

۷- مقابله با مشکل خستگی با ترفندی ساده در رژیم غذایی

مقابله با مشکل خستگی با ترفندی ساده در رژیم غذایی

همه ما حتما روزهایی را تجربه کرده ایم که هرچقدر هم که قهوه یا نوشابه انرژی زا می خوریم، باز هم احساس خستگی داریم. برای مقابله با مشکل چه کاری می توان انجام داد؟ باید بگوییم که مشکل از جایی دیگر است… به غذاهایی که در طول روز می خورید، دقت کرده اید؟ رژیم غذایی اصولی و سرشار از موادمغذی کلید اصلی برای حفظ سطح انرژی در طول روز می باشد.

 

برای مثال خوردن غذاهای سرشار از کربوهیدرات ساده مثل شکر، بیسکویت، آبنیات، برنج و نان بدون سبوس باعث کمبود تولید ویتامین های گروه B در بدن شما شده و بنابراین می تواند باعث حس کسلی و خستگی در شما شود. پس، برای مقابله با مشکل خستگی در طول روز، به شما پیشنهاد می دهیم تا کربوهیدرات های رژیم غذایی تان را کمتر کنید و در عوض از غذاهای مغذی استفاده کنید.

۸- برای تثبیت رنگ لاک ناخن هم ترفندی وجود دارد

برای تثبیت رنگ لاک ناخن هم ترفندی وجود دارد

لاک زدن کار جذابی برای همه خانم هاست اما بعد از چند دقیقه مشکل شروع می شود! مهم نیست شما چقدر صبر می کنید، در نهایت ناخن ها به جایی کشیده شده و لاک ناخن خراب می شود.

ما یک ترفند ساده و عملی برای مقابله با مشکل خشک نشدن لاک ناخن را برایتان آورده ایم. این بار پس از لاک زدن، بلافاصله ناخن هایتان را در ظرفی پر از آب سرد قرار دهید و به مدت ۳ دقیقه صبر کنید. این کار باعث تثبیت لاک می شود و پس از آن خواهید دید که چیزی آن ها را خراب نخواهد کرد.

۹- در فصل گرما حشرات را از خانه تان دور کنید

در فصل گرما حشرات را از خانه تان دور کنید

این ترفند عملی می تواند مگس و پشه های مزاحم اطراف خانه تان را دور کند. با شروع فصل گرما و رسیدن میوه های متنوع، پشه ها به خانه ها وارد شده و موجب آزار انسان و کثیفی زیاد می شوند. پشه های ماده روزی ۵۰۰ تخم می گذارند و این تخم ها طی ۲۴ ساعت به نوزاد مگس تبدیل می شود، بنابراین دفع کردن آن ها کار سختی به نظر می رسد.

 

برای مقابله با مشکل این حشرات موذی، کافیست تا در ظرف های کوچکی مقداری سرکه سیب ریخته و آن را در مکان های مختلفی از منزلتان قرار دهید. حشرات جذب سرکه سیب می شوند و زمانی که آن جا جمع بودند با مقداری اسپری حشره کش آن ها را از پا بیندازید.

۱۰- از بخارگرفتن آینه حمامتان جلوگیری کنید

از بخارگرفتن آینه حمامتان جلوگیری کنید

برای مقابله با مشکل بخار گرفتن آینه حمام، یک پیشنهاد فوق العاده برایتان داریم. مقداری واکس یا تمیزکننده داشبور ماشین را زمانی که آینه خشک است، با دستمالی روی آن بکشید. یک روز صبر کنید تا کاملا خشک شود و سپس با پارچه ای آن را کاملا تمیز کنید. خواهید دید که آینه بسیار براق شده و دیگر اثری از بخار گرفتگی روی آن دیده نمی شود.

در ادامه بخوانید : استایل مورد علاقه تان را یافتید؟! پس به آن پایبند باشید

۱۱- خانه تان را به طور طبیعی خوش بو کنید

خانه تان را به طور طبیعی خوش بو کنید

چه منتظر مهمانی ویژه باشید یا اینکه فقط خودتان در منزل حضور یابید، مهم است که خانه تان بوی خوبی داشته باشد. گاها به علت پخت موادغذایی، تجمع لباس های کثیف یا دیگر شرایط بویی بد در خانه می آید. در چنین شرایطی، برای مقابله با مشکل چه کاری انجام می دهید؟

 

برای این کار، یک ظرف مقاوم به حرارت مثل سفال، شیشه یا سرامیک را انتخاب کرده و ۲ قاشق چای خوری در آن عصاره وانیل بریزید. ظرف را در ماکروویو قرار داده و با دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد به مدت ۲۰ دقیقه گرم کنید. بسیار خب پس مقابله با مشکل بوی بد در خانه هم کار ساده ای است. از وانیل استفاده کنید تا همیشه بویی شیرین و دلپذیر به مشامتان برسد.

۱۲- جوش های سرسیاه را برای همیشه از بین ببرید

جوش های سرسیاه را برای همیشه از بین ببرید

جوش های سرسیاه از انواع شایعی آکنه هستند که به دلیل بسته بودن منافذ صورت و چرب شدن آن ایجاد می شوند. برای مقابله با مشکل، می توانید ماسکی خانگی درست کرده و از آن استفاده کنید. برای ساخت این ماسک به یک موز له شده، ۲ قاشق جودوسر و یک قاشق عسل نیاز دارید.

 

مواد را در یک ظرف با هم مخلوط کرده و به آرامی روی صورتتان بمالید. ۵ تا ۷ دقیقه اجازه دهید تا ماسک جذب پوستتان شود و سپس صورتتان را بشویید. خواهید دید که پوستتان کاملا پاکسازی شده و جوش های سرسیاه از بین رفته اند.

شما روزانه با چه مشکلات دیگری برخورد می کنید؟ و راه حل شما برای مقابله با مشکل ها و مسائل کوچک و بزرگ چیست؟ حتما با ما در ارتباط بگذارید.

 

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *