ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

۱۰ اشتباه آرایشی که شما را پیر نشان می دهد

koshaly.com_6011

آرایش تاثیر زیادی در پوشاندن نواقص صورت و زیباتر شدن چهره دارد، اما به شرطی که اشتباه آرایشی در انجام آن صورت نگیرد. بسیاری از خانم ها با اینکه اطلاعات زیادی از میکاپ و زیبایی دارند، اما ناخواسته دچار اشتباه آرایشی شده که گاها حتی باعث می شود که صورتشان را پیر و خسته نشان دهد. در این مطلب کوشالی در مورد ۱۰ اشتباه آرایشی رایج صحبت می کنیم.

میکاپ صحیح می تواند با نشان دادن بیشتر زیبایی های صورت و مخفی کردن نقص ها، اعتماد به نفس ما را بالا ببرد. اما تا به حال دقت کرده اید که اگر میکاپ به درستی انجام نشود، این اشتباه آرایشی می تواند سن فعلی تان را بالا ببرد و شما را پیر نشان دهد؟ متاسفانه همه ی ما خواسته یا ناخواسته این اشتباه آرایشی را مرتکب می شویم، بدون اینکه متوجه آن باشیم.

برای اینکه در این زمینه به شما کمک کنیم، این مطلب کوشالی را به شایع ترین انواع اشتباه آرایشی اختصاص داده ایم. ادامه ی مطلب را بخوانید تا بتوانید بهتر از همیشه بر روی صورتتان میکاپ انجام دهید.

چند اشتباه آرایشی رایج:

۱- استفاده زیاد از کانسیلر

اشتباه آرایشی استفاده زیاد از کانسیلر

گاها برای اینکه بخواهیم پوستی صاف و عالی برای خودمان بسازیم، کانسیلر زیادی روی پوست می زنیم و این یکی از بدترین انواع اشتباه آرایشی بین همه خانم هاست. اگر لایه ی ضخیمی از کانسیلر را بر روی پوستتان قرار دهید، چین و چروک ها نمایان تر شده و بنابراین سن شما را بالا می برد. برای جلوگیری از این اشتباه، آرایشگران حرفه ای پیشنهاد می کنند که همیشه از کانسیلر مایع استفاده کرده و لایه ی نازکی از آن را روی پوستتان قرار دهید تا دچار این اشتباه آرایشی نشوید.

۲- استفاده زیاد از ریمل بر مژه های پایینی

اشنباه آرایشی استفاده زیاد از ریمل بر مژه های پایینی

استفاده زیاد از ریمل بر مژه های پایینی، اشتباه آرایشی دیگر است که اثر منفی زیادی بر میکاپ شما دارد. همانطور که در تصویر هم می بینید، زدن ریمل زیاد بر مژه های پایینی چشم را خسته نشان می دهد، و علاوه بر این می تواند توجه بیننده را بر چین و چروک دور چشم هایتان معطوف کند. پس برای اینکه این اشتباه آرایشی را مرتکب نشوید، برای مژه های پایینی از یک ریمل سبک استفاده کنید.

۳- انتخاب غلط رنگ رژ لب

اشتباه آرایشی انتخاب غلط رنگ رژ لب

هیچ شکی نیست که نوع و رنگ رژ لب تاثیر بسزایی در آرایش صورت شما دارد. نمی خواهیم شما را از تجربه ی رنگ های تند و خاص بترسانیم، اما حقیقت این است که اگر لب هایی نازک دارید نباید از رژ لب های تیره و زرشکی استفاده کنید چرا که این رنگ ها لب های شما را باریک تر نشان داده و حتی می تواند چین و چروک ها را نمایان تر سازند. پس از این اشتباه آرایشی دوری کنید.

۴- استفاده غلط از سایه ی تیره

اشتباه آرایشی استفاده غلط از سایه ی تیره

حواستان باشد که این اشتباه آرایشی را مرتکب نشوید! استفاده از سایه تیره بر روی تمام پلک می تواند صورت شما را پیر و خسته نشان دهد. پیشنهاد کوشالی به شما برای استفاده از سایه ی تیره این است که فقط آن را در گوشه ی خارجی پلکتان استفاده نمایید و دچار این اشتباه آرایشی شایع نشوید.

۵- استفاده از خط چشم تیره بر پلک پایینی

اشتباه آرایشی استفاده از خط چشم تیره بر پلک پایینی

کشیدن خط چشم تیره بر پلک پایینی می تواند چشمان شما را کوچک نشان دهد و بنابراین باید از این اشتباه آرایشی پرهیز کنید. درعوض می توانید از یک مداد چشم نرم برای میکاپ پلک پایینی استفاده نمایید.

۶- اشتباه آرایشی دیگر: به کاربردن رژگونه های تیره

اشتباه آرایشی دیگر: به کاربردن رژگونه های تیره

شایع ترین اشتباه آرایشی در مورد رژگونه انجام می شود. با رژگونه های تیره و پررنگ خداحافظی کنید! امروزه در بهترین میکاپ ها از رژگونه های لایت مثل صورتی مات یا هلویی استفاده می کنند. مورد دیگری که باید دقت داشته باشید این است که رژگونه باید بر روی استخوان بالایی گونه ی شما کشیده شود، در صورتی که خیلی از ما دچار این اشتباه آرایشی شده و رژگونه را دقیقا وسط گونه ها می کشیم!

پس در نهایت برای اینکه چهره ای شاداب و جوان داشته باشید، رنگ و نوع استفاده درست از رژگونه را به خاطر داشته باشید.

۷- پهن و تیره کردن ابروها

اشتباه آرایشی پهن و تیره کردن ابروها

امروزه به دلیل اینکه یکی از ترندهای جذاب میکاپ، ابروهای پرپشت و پهن است؛ متاسفانه بسیاری از خانم ها دچار این اشتباه شده و ابروهایشان را با مداد، تیره و پهن می کنند. به یاد داشته باشید که ابروهای پهن زمانی زیباست که طبیعی به نظر رسیده و به ابروهای خودتان شباهت داشته باشند.

۸- عدم استفاده از کورکتور

استباه آرایشی عدم استفاده از کورکتور

تیرگی زیرچشم ها از مشکلات بسیاری از افراد است که از آن شکایت دارند. بسیاری از خانم ها ناخواسته دچار اشتباه آرایشی شده و برای محو کردن این تیرگی ها از کانسیلر استفاده می کنند. متاسفانه کانسیلر این مشکل را بدتر کرده و تیرگی را تشدید می نماید. پیشنهاد کوشالی به شما برای رفع سیاهی دور چشم، استفاده از کورکتور است تا صورتی زیبا و جوان داشته باشید.

۹- محو نکردن خط لب

اشتباه آرایشی محو نکردن خط لب

همانطور که می دانید، استفاده از خط لب برای هر میکاپ کاملی ضروری بوده و غفلت از آن یک اشتباه آرایشی بزرگ است. اما نوع استفاده از آن نیز اهمیت دارد. خط لب نباید خیلی پهن و ضخیم باشد یا اطراف لب کشیده شود. برای اینکه میکاپی طبیعی داشته باشید و دچار این اشتباه نشوید، به شما توصیه می کنیم که خطی نازک را دقیقا روی مرز لب و صورت کشیده و آن را به طرف داخل لب محو کنید.

۱۰- استفاده زیاد از کرم پودر

اشتباه آرایشی استفاده زیاد از کرم پودر

زدن کرم پودر ایده خوبی برای صاف کردن پوست صورت است اما به شرطی که فقط یک لایه ی نازک از آن را استفاده کنید. در ضمن کرم پودر را نباید برای زیر چشم ها استفاده کرد چرا که چین و چروک ها را بیشتر نمایان می سازد.

 

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .