ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

۹ کتابی که برای ورود به صنعت مد باید خواند

f203d630ce0c3265f9c9461092194e6b
برای آغاز کار حرفه‌ای در صنعت مد، بهتر است از تجربیات و نظرات کارشناسان این عرصه استفاده کرد.

مد یکی از پر طرفدارترین و دشوارترین صنایع برای کار کردن است، از طراحی گرفته تا ویرایش، روابط عمومی و فراتر از آن. اما قبل از اینکه وارد این کار شوید بهتر است فوت و فن‌های کار را از کارشناسان آن یاد بگیرید. در اینجا ۹ کتاب که شما را برای ورود به دنیای مد مطلع و آماده می‌کند معرفی شده است.

.

۱) نشان خود را به جا گذار

Leave Your Mark – Aliza Licht

آلیزا لیخت زن پشت پرده اکانت معروف توییتر DKNYPRgirl و مدیر ارتباطات مد جهانی دونا کاران، طراح مد امریکایی، در مورد ابتدای فعالیت خود در صنعت مد می‌گوید و راهنمایی‌هایی در مورد اینکه چگونه با ساختن برند شخصی، نام خود را از دیگران جدا کنید ارائه می‌دهد.
۲) اگر باید گریه کنی برو بیرون

If You Have to Cry Go Outside – Kelly Cutrone

کلی کوترون، نویسنده و روزنامه نگار مد، در مورد تجربه خود در صنعت مد می نویسد. کوترون فراز و نشیب‌های کار کردن در دنیای مد را زیر ذره بین برده و در مورد کارهایی که باید انجام دهید تا در این صنعت باقی بمانید مشاوره‌هایی ارائه می‌دهد.

۳) وبلاگ نویسی، مسیر تو برای ردیف اول شوی لباس
Fashion 2.0: Blogging Your Way to the Front Row – Yuli Ziv

چه کسی می گوید وبلاگ نویسی نمی‌تواند یک شغل باشد؟ یولی زیو وبلاگ نویس بنیانگذارسبک پیوستگی، در کتاب خود در مورد اینکه چگونه می‌توان یک وبلاگ موفق مد را ایجاد و حفظ کرد، نوشته است.

۴) دی. وی

D.V. – Diana Vreeland

دیانا ریلند سردبیرسابق سایت بازار، در مورد زندگی خود و اینکه چگونه عشق او به مد، این صنعت را برای پنجاه سال تحت تاثیر قرار داد، نوشته است.
۵) دختر رئیس
#GirlBoss – Sophia Amoruso
سوفیا آموروسو در کتاب خود در مورد معنی یک دختررئیس واقعی و اینکه چگونه در حالی که با خود صادق می‌مانید، می‌توانید موفق باشید، نوشته است.

۶) پایان فشن: چگونه بازاریابی تجارت پوشاک را برای همیشه تغییر داد

The End of Fashion: How Marketing Changed the Clothing Business Forever – Teri Agins

تری آگینزخبرنگار وال استریت ژورنال به کنکاش در کسب و کار پشت صنعت مد پرداخته و می‌گوید که چگونه طراحان در میان حجم ارتباط با تولید، خرده فروشی، صدور مجوز و تامین مالی قرار گرفته اند.

۷) راهنمای نجات طراح لباس: تجارت مد خود را راه اندازی و اداره کن

The Fashion Designer Survival Guide: Start and Run Your Own Fashion Business – Mary Gehlhar

این کتاب برای هر کسی که علاقه به طراحی داشته باشد مفید است. با مقدمه ای از طراح مد، دایان فون فورستنبرگ، نویسنده یک راهنمای پیچیده در مورد چگونگی تبدیل شدن به طراح بزرگ آینده ارائه می‌دهد.

۸) نفوذ

Influence – Mary-Kate and Ashley Olsen
از هنرپیشه‌های زن تا طراحان مد، مری کیت و اشلی اولسن چشم انداز خود از صنعت مد و کسانی که آنها را تحت تاثیر قرار داده‌اند، ارائه می‌دهند. این کتاب شامل مصاحبه با بزرگان صنعت مد مانند کارل لاگرفلد، دایان فون فورستنبرگ و جان گالیانو است.
۹) کتاب فشن
The Fashion Book – the Editors of Phaidon
این کتاب را می‌توان دائره المعارف نهایی مد دانست. سردبیران انتشارات فیدن، یک راهنمای مصور کامل ازهمه جزییات دنیای مد، از مدل‌ها گرفته تا طراحان را ارائه کرده‌اند. این کتاب یک مرجع کامل برای همه علاقه‌مندان دنیای مد است.
برای ورود به دنیای مد نیازمند مطالعه فراوان هستید

 

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .