ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

۶ اشتباهی که مردان پس از خرید یک کت‌ و شلوار نو مرتکب آن می‌شوند

۶df901b16372d215be01b1ccfd4892aa

یک کت‌وشلوار جدید یک اتفاق شگفت‌انگیز است. اگر کاملاً اندازه‌ و خوش‌دوخت باشد، باعث افزایش اعتمادبه‌نفس فرد می‌گردد. شما احساس جذابیت بیشتری کرده و در تصمیم‌گیری‌های خود حس بهتری دارید.

.

به‌علاوه سایر افراد نیز می‌توانند این تغییر را در وجود شما مشاهده کنند، اما درصورتی‌که برخی از جزئیات کوچک از سوی شما رعایت شود. چه جزئیاتی؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به ۶ اشتباهی که مردان پس از خرید کت‌وشلوار مرتکب می‌شوند بپردازیم.

شما نخ‌های چاک کت را نمی‌برید

یک چاک یک برش نازک در پشت کت شماست. آن‌ها به‌مانند تمامی جزئیات در لباس‌های مردانه، این بار هم از لباس‌های فرم جنگ الهام گرفته‌اند. این چاک‌ها باعث می‌شدند تا کت افراد به هنگام نشستن بر روی زین اسب کاملاً در تنشان صاف و بدون چروک بایستد. کت‌های دوخته‌شده با طرح ایتالیایی دارای یک چاک بوده، درحالی‌که کت‌های بریتانیایی دارای دو چاک در دو طرف خود هستند.

هر مدلی را که برگزینید، باید دقت داشته باشید که چاک همه‌ی آن‌ها در ابتدا با نخ‌هایی به شکل X دوخته‌شده است. این کار باعث می‌شود تا پارچه به هنگام جابجایی یا آویزان شدن در فروشگاه مچاله و چروکیده نشود. قبل از پوشیدن کت جدید خود این نخ‌ها را بازکنید وگرنه دستمایه‌ی خنده‌ی سایرین خواهید شد. به‌علاوه کت جدید شما به هنگام نشستن حالت خوبی نخواهد داشت، زیرا پارچه‌ی کت در اطراف محل نشستن شما کشیده خواهد شد. این اتفاق نیز باعث شرمساری دو برابری شما می‌شود.

شما نخ‌های جیب کت را می‌برید

زمانی که برای اولین بار سعی می‌کنید تا کلیدهایتان را در جیب کتتان قرار دهید متوجه می‌شوید که کارخانه جیب‌های کت شما را دوخته است. این کار برای این است که ظاهر آن‌ها بهتر به نظر برسند. در این حالت پارچه صاف در سر جای خود می‌ماند. مردانی که سعی می‌کنند تا دستان خود را درون جیب‌های کت کنند، باعث کشیدگی کت شده و موجب می‌شوند کت حالت اولیه‌ی خود را از دست بدهد.

بگذارید جیب‌ها بسته باقی بمانند؛ زیرا در غیر این صورت شما ترغیب می‌شوید که دستان خود را در داخل جیب‌ها کرده و باعث بدقوارگی کت خود شوید. شما نباید هرگز هیچ‌چیزی را در جیب‌های بیرونی کت خود قرار دهید، این کار باعث باد کردن جیب و افتادگی پارچه می‌شود. اگرچه شما نمی‌توانید از این جیب‌ها استفاده کنید، اما در باز کردن جیب‌های ناحیه‌ی سینه برای گذاشتن دستمال ابریشمی آزاد هستید؛ اما به یاد داشته باشید هرگز گوشی خود را درون آن‌ها قرار ندهید.

شما دکمه‌های سردست کت خود را باز می‌گذارید

اگر یک کت گران‌قیمت با آستین‌های دکمه‌دار می‌پوشید، خیاط شما ممکن است به شما توصیه کند که دکمه‌ی آخری را باز بگذارید. قرار دادن دکمه‌سردست از قدیم‌الایام نمادی از خوش‌دوختی لباس بوده است، زیرا آن‌ها نیازمند کار و مهارت بیشتری بوده و با دوختن یک دکمه به یک پارچه‌ی معمولی فرق دارند. شما با باز گذاشتن یک دکمه به اطرافیان می‌فهمانید که دارای یک کت گران‌قیمت هستید.

اما این کار دارای دو اشکال است. نخست این‌که شما نباید از آن دسته از افراد باشید که نیاز دارند به همه نشان دهند که کتی گران‌قیمت دارند. یک کت از جنس پارچه و ظاهر آن کاملاً مشخص بوده و احتیاجی به باز گذاشتن دکمه‌ها ندارد. دوم، ازآنجایی‌که بسیاری از مردان وجود دکمه‌های سردست را نشانه‌ای از کیفیت کت می‌دانند، برندها هم‌اکنون حتی در کت‌های ارزان‌قیمت خود هم این گزینه را لحاظ می‌کنند. آن‌ها می‌توانند در حدود ۲۰ هزار تومان به هزینه‌ی تولید در قبال افزودن این مشخصه به کت‌های خود اضافه کنند. درنهایت زمانی که شما دکمه‌ی سردست کت خود را باز می‌گذارید، هرکسی تصور می‌کند که پارچه‌ی کت شما از نوع ارزان‌قیمت و نامرغوب است.

شما کوک‌های روی شانه‌ی کت را باز نمی‌کنید

یک خط از کوک‌های پنبه‌ای بر روی شانه‌ی کت جدید شما طرحی از کت محسوب نمی‌شود، این نخ‌ها برای زمانی است که همه‌ی کت‌ها سفارش داده شده‌اند. یک خیاط با استفاده از این نخ‌های موقتی کت را با قامت شما اندازه می‌کند. درنتیجه این نخ‌ها باید پس از آماده شدن و شکل گرفتن نهایی کت از آن جدا شوند.

اما برخی از برندها همچنان این کوک‌ها را به سُنت ساویل روُ (Savile Row) بر روی شانه‌ی کت‌ها حفظ کرده‌اند. یا به‌طور دقیق‌تر، قبل از آویزان کردن آن‌ها این نخ‌ها را دوخته‌اند. این نخ‌ها هیچ کاربردی نداشته مگر اینکه بخواهند شما را شبیه فردی نشان دهند که دلیل بودن این کوک‌ها را نمی‌داند. اگر شما آن‌ها را بکشید باعث پاره شدن پارچه‌ی اطراف کت می‌شوید. به‌جای آن، با قیچی آن‌ها را برش داده و نخ‌ها را از انتهای هر دو طرف جدا کنید.

شما کت خود را در چوب‌لباسی‌های ارزان‌قیمت نگهداری می‌کنید

چوب‌لباسی‌های نامناسب باعث آسیب لباس می‌شوند. یک کت برای آویزان شدن از شانه‌ها به‌منظور حفظ ظاهر خود طراحی شده است.

آویزان کردن کت بر روی یک چوب‌لباسی نازک یا فلزی باعث وارد آمدن فشار بیش‌ازحد به ناحیه‌ی شانه‌ی آن شده و به کش آمدن پارچه و تغییر شکل آن کمک می‌کند. اگر دارای یک چوب‌لباسی نازک هستید، آن را کنار بگذارید، زیرا شکل کت شما به هم خواهد ریخت. به‌جای آن یک چوب‌لباسی چوبی و پهن تهیه کنید که کاملاً شانه‌های کت را در بربگیرد. دقت داشته باشید تا چوب‌لباسی شما زیاد بلند یا کوتاه نباشد. چوب‌لباسی بلند باعث کش آمدن پارچه شده و چوب‌لباسی کوتاه هم به آویزان شدن آستین‌ها منجر می‌شود. در هر دو صورت ظاهر لباس تغییر خواهد کرد.

شما کت خود را پس‌ازاینکه یک‌بار آن را پوشیدید اتو می‌کنید

یک روز نشستن در خودرو یا بر روی صندلی در محل کار، باعث چروک شدن کت مرتب شما می‌شود. پس داغ کردن اتو و قرار دادن آن بر روی چروک‌ها به‌منظور رفع آن‌ها از سوی شما، قابل‌درک است؛ یک اشتباه دیگر. قرار دادن حرارت مستقیم بر روی پارچه‌ی کت‌وشلوار پرزهای آن‌ها را خوابانده و باعث برق افتادگی آن می‌شود.

اجازه دهید تا نیروی جاذبه به کمک کت شما بیاید. پارچه‌ی کت‌وشلوار پارچه‌ای انعطاف‌پذیر است؛ کت خود را آویزان کنید. بعد از ۲۴ ساعت مشاهده خواهید کرد که تمامی چروک‌ها به‌راحتی از بین رفته‌اند. درصورتی‌که برخی از چروک‌ها مقاومت بیشتری می‌کنند، از یک دستگاه بخار دستی استفاده کرده و قسمت‌های آستین و پاها را بخار دهید. از بخار دادن قسمت قفسه‌ی سینه خودداری کنید. در کت‌های ارزان‌قیمت‌تر، بخار دادن این ناحیه باعث ذوب شدن چسب نگه‌دارنده‌ی پارچه خواهد شد. این کار به ساختار کت آسیب رسانده و باعث باد کردن پارچه می‌شود.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .