ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

۵ نکته ساده که به شما در انتخاب زیورآلات مناسب کمک می‌کند

a60f95e6048a6076bc6ca88177633fab

خیلی وقت‌ها خانم‌هایی را می‌بینیم که زیورآلاتی را انتخاب می‌کنند که تناسب چندانی با لباس‌های‌شان ندارند. قطعا هیچ کدام از ما دوست نداریم که جزو این دسته افراد به حساب بیاییم. از سوی دیگر، اگر زیورآلات را با دقت و احتیاط انتخاب کنیم، می‌توانیم ظاهر به مراتب شیک‌تر و جذاب‌تری داشته باشیم.

.

از همین رو در این گزارش نکاتی را به شمایادآوری می‌کنیم که در این مسیر می‌تواند به شما کمک کند.

منظور از زیورآلات، هر چیزی به جز لباس‌های شماست:

کفش،کیف،کمربند،شال،گوشواره،گردن‌بند،دست‌بند،ساعت، عینک آفتابی، کلاه و… . استفاده متفاوت از این وسایل است که تیپ خاصی را برای شما ایجاد می‌کند. قطعا کسی دوست ندارد که زیورآلاتی که دربازار به فراوانی یافت می‌شود و خیلی ها از آن استفاده می‌کنند، را خریداری کند. با کمی خلاقیت در استفاده از زیورآلات می‌توانید کاملا بدرخشید و حتی کاری کنید که یک لباس مشخص، با استفاده از زیورآلات متنوع، وجهه کاملا متفاوتی پیدا کند. در اینجا نکاتی را دراین رابطه بررسی خواهیم کرد:

۱-رنگ زیورآلات

زیورآلاتی را انتخاب کنید که رنگ آنها مکمل رنگ لباس‌ها و ظاهرتان باشند. البته لازم نیست که دقیقا هم‌رنگ باشند. به عنوان مثال اگر لباسی قرمز را با کیف و کفشی قرمز می‌پوشید، مرتکب اشتباه بزرگی شده اید. بهتر این است که ظاهر شما بیش از یک رنگ داشته باشد (البته رنگ‌ها نباید با هم تناقض داشته باشند). یک گزینه خوب این است که لباسی قرمز را با گوشواره‌هایی زمردی، کیفی به رنگ قهوه ای پوست ماری و صندل‌های طلایی بپوشید. هر زمان که در انتخاب رنگ زیورآلات‌تان تردید داشتید، در نظر داشته باشید که رنگ‌های متالیک همیشه شیک هستند. قهوه‌ای، قرمز، بنفش و نارنجی رنگ‌هایی هستند که می‌توانید آن‌ها را با زیورآلات طلایی رنگ ست کنید. برای لباس‌های طوسی، سبز، آبی و صورتی بهتر است از زیورآلات نقره ای رنگ استفاده کنید.

اگر قصد دارید تا ظاهر مجلسی‌تر و شیک‌تری داشته باشید، به سراغ زیورآلات برنزی یا مفرغی بروید.

۲-سایز زیورآلات

سایز زیورآلات شما باید با جثه خودتان هم‌خوانی داشته باشد. اگر فرد ریزنقشی هستید، کفش‌های بزرگ و بدقواره به درد شما نمی‌خورند. اگر درشت اندام هستید و کمربندی تنگ وباریک می‌بندید،باید بدانید که به مراتب بزرگ‌تر هم به نظر می‌رسید. شما باید زیورآلاتی را انتخاب کنید که با اندام‌تان سنخیت داشته باشند. حتی در انتخاب کیف هم باید دقت کنید. یک فرد ریزنقش با یک کیف بزرگ، یا یک فرد درشت اندام با کیفی کوچک، اصلا جذابیتی ندارد. وقتی در انتخاب مردد هستید، به سراغ زیورآلاتی با سایز متوسط بروید.

۳-تناسب سنی

در انتخاب زیورآلات هم دقیقا مثل انتخاب لباس، باید سن و سال‌تان را در نظر بگیرید. اگر فرد سن و سال داری هستید و زیورآلات جوانانه استفاده کنید، شاید از نظر خیلی‌ها چندان جالب نباشد و آن‌ها شما را جدی نگیرند. برعکس، اگر لباس شما متناسب با سن‌تان باشد، دیگر مضحکه جمع نخواهید شد. گاهی وقت‌ها تصمیم گیری دراین باره سخت است. تا وقتی که زیورآلات مناسب سن‌تان را انتخاب نکرده اید، سعی کنید مدل‌های مختلفی را امتحان کنید. یک روز گردن‌بند و گوشواره مروارید را تست کنید و یک روز زیورآلات جواهر نشان را امتحان کنید. اگر لباس کلاسیک سیاهی به تن می‌کنید، به سراغ زیورآلات پلنگی بروید.

۴-مناسبت ومراسم

شما باید همیشه از زیورآلاتی استفاده کنید که تیپ عادی و ساده شما را حرفه ای و شیک نماید. شما می‌توانید با انتخاب زیورآلات مناسب به مراتب شیک‌تر شوید. یک پیراهن کوتاه مشکی با گوشواره‌های ساده برلیان و کفش‌های پاشنه بلند، برای مراسم رسمی خیلی کلاسیک و زیباست. با استفاده از یک حلقه یا یک گردن بند و یک جفت کفش صندل، می‌توانید در یک پارتی جوانانه بدرخشید.

۵-زیورآلات کلاسیک

هر زمان که در انتخاب زیورآلات‌تان تردید داشتید، به سراغ وسایل ساده و کلاسیک بروید. این انتخاب هیچ وقت اشتباه نخواهد بود و به همین خاطر هم هست که وسایل ساده را کلاسیک می‌نامند!

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .