ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

۴ ورزش در محل کار برای تقویت سینه، کمر و گردن

۳۷d163b88a4522bd852de06260df3d98

برای بسیاری، کار یعنی عرق ریختن. اما برای بسیاری دیگر کار یعنی پشت میز نشستن. این روزها به نظر می‌رسد که بسیاری از ماها در طول روز به صندلی خود چسبیده‌ایم. اما این سبک زندگی بسیار برای سلامتی ضرر دارد. پس چه کار باید کرد؟

.

می‌توان با ورزش از خطراتی که سلامتی را تهدید می‌کنند دوری کرد. در این سلسله‌ مقالات ۳۳ ورزش مناسب برای افراد شاغل را معرفی می‌کنیم.

سینه، کمر و گردن

۱. فرض کنید یک مداد پشت گوشتان گذاشته‌اید. حالا این مداد می‌افتد و تلاش می‌کنید با پشت شانه‌هایتان آن را بگیرید. این حرکت را به این ترتیب انجام دهید که پشت شانه‌هایتان را تا جای ممکن به هم نزدیک کنید و تلاش کنید آنها را به هم برسانید. تصور کنید که یک مداد را با پشت شانه‌هایتان گرفته‌اید (واقعا هم می‌توانید از یک مداد استفاده کنید!) ۵ تا ۱۰ ثانیه در این وضعیت باشید و این کار را ۱۲ تا ۱۵ بار تکرار کنید.

۲. دو شانه را به سمت گوش‌هایتان بالا بیاورید، ۵ ثانیه نگه دارید و سپس استراحت کنید. این کار را ۱۵ بار انجام دهید. اگر می‌خواهید فشار بیشتری بیاید، این کار را ایستاده و در شرایطی انجام دهید که دو جسم نسبتا سنگین در دستانتان است.

۳. می‌توانید شنا بروید، اما نه به حالت معمول. از یک دیوار محکم فاصله بگیرید (منظور ما پارتیشن نازک نیست!) به سمت جلو بروید تا این که کف دستانتان به دیوار فشار بیاورد. دستانتان صاف و موازی با زمین باشد. اکنون آرنجتان را خم کنید تا بدنتان به سمت دیوار برود. دو ثانیه صبر کنید، و سپس به وضعیت طبیعی خود برگردید. این کار را ۱۲ تا ۱۵ بار انجام دهید.

۴. سرتان را پایین بیاورید و در دستانتان بگیرید (انگار که مثلا روز بدی داشته‌اید). اکنون کف دستتان را به پیشانی‌تان فشار دهید انگار که می‌خواهید سرتان را به عقب برگردانید. اما با گردن در برابر این حرکت مقاومت کنید. اکنون دستانتان را پشت سرتان قلاب کنید و تلاش کنید سرتان را به جلو هل بدهید، اما باز هم با گردنتان مقاومت کنید. هر تمرین را ۵ ثانیه انجام دهید و ۵ بار تکرار کنید.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .