ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

۴ روش ساده برای پوشیدن لباس‌هایی با رنگ خنثی

۶b88c34cd64b83eac2709d6c8c29fd54

در لباس‌های مردانه، مسئله‌ی رنگ همواره جنجالی بوده است. زمانی که برخی از مردان به خاطر مد کردن طیف مختلفی از رنگ‌ها به خود می‌بالند، اکثر آن‌ها از حفظ رنگ‌های معمولی و تیره راضی هستند.

.

اما درحالی‌که رنگ‌هایی نظیر سیاه، سفید، خاکستری و بژ همواره یک تکیه‌گاه اصلی برای یک لباس همه‌کاره بوده‌اند، در چند فصل اخیر کاملاً موردتوجه همه قرار گرفته‌اند. ازاین‌رو برخی از مجموعه‌های مشهور نیز به سراغ این رنگ‌ها در لباس‌های خود رفته‌اند.

اما این رنگ‌ها چه معنایی برای کمد لباس‌های شما دارند؟ رنگ‌های خنثی هرگز مکمل نبوده و همیشه در مرکز توجهات قرار داشته‌اند. درحالی‌که ممکن است شما در حال عادت کردن به یک پیراهن سفید و یا یک شلوار بژ در هوای آفتابی باشید، به ناگاه از اضافه شدن یک رنگ خنثی دیگر به ظاهر لباس‌ها شگفت‌زده شوید.

اما ما کار سخت را برای شما انجام داده و چهار روش اصلی برای پوشیدن لباس‌هایی با رنگ خنثی را فراهم کرده‌ایم؛ زیرا با این ظاهر، هیچ درنگی برای تصمیم‌گیری وجود ندارد. در ادامه با ما همراه باشید.

لباس‌هایی با رنگ خنثی کدامند؟

تنها تصور نکنید که لباس‌هایی با رنگ سفید و مایل به خاکستری لباس‌های خنثی هستند. یک رنگ خنثی می‌تواند هر رنگی که در داخل چرخه‌ی سنتی رنگ یافت نشود باشد. رنگ‌هایی نظیر سیاه، خاکستری، سفید و رنگ‌های زمینی نظیر رنگ خاکی.

تماماً مشکی

این رنگ دیگر نشانه‌ای از لباس عزاداری یا بی‌سلیقگی نوجوانان در انتخاب رنگ لباس نیست. امروزه هر مردی یکدست لباس تماماً مشکی در کمد لباس‌های خود دارد. این رنگ شما را لاغر نشان داده، نیازمند توجه کمتر بوده و می‌تواند در هر فصلی پوشیده شود.

با انتخاب یک کت چرم مشکی بر روی یک شلوار جین از همین رنگ همراه با پیراهنی با یک یقه‌ی ساده‌ی ملوانی وارد قلمرو تاریکی شوید. زمانی که این موارد پایه را خریداری کردید، حالا باید به سراغ برخی دیگر از گزینه‌های جنجالی‌تر نظیر یک شلوار راحتی مشکی و یک کت جیر از این رنگ بروید.

اگر حس می‌کنید ظاهر شما خیلی مشکی شد می‌توانید به سراغ یک جفت کفش کتانی نظیر کفش‌های Nike Air Max 1s و یا کفش‌های Vans Old Skool بروید؛ اما اگر به این رنگ علاقه دارید، می‌توانید گزینه‌های دیگر مشکی نظیر یک ساعت از همین رنگ را به ظاهر خود اضافه کنید.

لباس‌های تمام مشکی تنها برای مواقع غیر کاری نیست، هرچند داشتن یک ظاهر هوشمندانه‌تر بدون شبیه شدن به شخصیت اصلی فیلم ماتریکس نیز امکان‌پذیر است. برای مثال یک پیراهن مشکی بافت‌دار را با یک کت مشکی یا یک پیراهن مشکی آکسفورد را با یک کت به رنگ زغالی ست کنید. اگر حجم سیاهی لباس بیش‌ازحد شد، شما همواره می‌توانید برخی دیگر از الگوهای متضاد را به ظاهر خود اضافه کنید. پوشیدن یک کفش با رنگ متضاد آسیبی به ظاهر شما نخواهد زد.

رنگ‌های زمینی

اگر رنگ تماماً سفید و مشکی اولین انتخاب برای تمامی مردان است، بدون شک رنگ‌های زمینی دومین انتخاب این گروه هستند. رنگ‌های زمینی از رنگ‌های خزه‌ای تا خاکی و ماسه‌ای تا حنایی، بدون شک حتی مناسب‌تر از ظاهری تک‌رنگ از سرتاپا هستند. درحالی‌که آن‌ها مناسب ماه‌های پاییز هستند، هیچ دلیلی وجود ندارد تا در فصول دیگر سال نیز پوشیده نشوند.

رنگ‌های روشن‌تر قهوه‌ای، سبز و نارنجی به لطف داشتن ظاهری غیر شفاف، مناسب پوشیدن در آب‌وهوای سردتر هستند. آن‌ها پوست شما را پس از گذشتن از یک تابستان داغ، گرم کرده و انتخاب هوشمندانه‌ای برای داشتن ظاهری تقریباً غیررسمی در هرکجا، از دفتر کار گرفته تا قرارهای غیر کاری، هستند.

به‌علاوه می‌توان این رنگ‌ها را با رنگ‌های غنی‌تر نظیر نارنجی سوخته، خردلی و سایه‌هایی از رنگ آبی ترکیب کرد. سعی کنید تا یک ژاکت کش‌باف سبز زیتونی یا قهوه‌ای را با یک کت با رنگ سرمه‌ای هماهنگ کنید. این ترکیب نه‌تنها باعث داشتن یک رنگ متمایز و متفاوت می‌شود بلکه به‌عنوان یک جایگزین مشابه برای یک کت سه‌تکه نیز به شمار خواهد آمد.

به دنبال ظاهری غیررسمی‌تر هستید؟ یک پیراهن راه‌راه یا شطرنجی همراه با یک شلوار به رنگ گندمی با یک کت از نوع بلفاست برای داشتن یک ظاهر غیررسمی عالی است.

ظاهر تماماً سفید

ظاهر سفید خود را به‌واسطه استفاده از پارچه‌هایی با بافت‌ها و رنگ‌های متفاوت حفظ کنید، در این صورت رنگ‌های عاجی و کرمی باعث گرمی پوست شده و شمایل شما را از یکنواختی و بی‌روحی خارج می‌کنند. سعی کنید تا یک شلوار پنبه‌ای سفید را با یک پلیور، یک پیراهن آستین‌دار یا یک لباس بافتنی کرمی هماهنگ کنید. در این حالت ظاهر شما در آخر هفته‌ها خود را به‌خوبی نمایان خواهد کرد.

دقت داشته باشید تا جزئیات ریز نظیر دکمه‌های سردست، کمربند کاراملی، دکمه‌هایی با رنگ‌های متفاوت یا یک جفت کفش آکسفورد قهوه‌ای را به ظاهر خود اضافه کنید. این کار شما را از داشتن ظاهری سرتاپا سفید دور می‌کند.

به خاطر داشته باشید این ظاهر نیازمند اعتمادبه‌نفس کافی است. پس پوست صورت فرد باید حداقل اندکی تیره‌تر از لباس باشد. این ظاهر را نمی‌توان به افرادی با پوستی کاملاً سفید و روشن یا افرادی که با کمی استرس رنگ از رخ می‌بازند پیشنهاد کرد.

خاکستری مطلق

رنگ خاکستری مناسب مردانی است که علاقه‌مند به داشتن ظاهری متجدد همراه با شمایل ورزشی هستند.

رنگ‌های خاکستری، سنگی و زغالی بهترین گزینه برای قسمت پایین‌تنه بوده و دانیل جانسون، متخصص مد، نیز چند توصیه برای انتخاب این رنگ‌ها دارد. «از یک شلوار تیره‌تر همراه با یک لباس کش‌باف یا یک پیراهن ابریشمی با رنگ خاکستری ملایم در بالاتنه استفاده کنید.»

دانیل می‌گوید مردان محافظه‌کارتر باید یک لباس کش‌باف یا یک پیراهن با رنگ خاکستری ملایم‌تر را در زیر کت خود بپوشند. در فصل تابستان می‌توان از یک کت سبک‌تر در بالاتنه بهره برد و در زمانی که دمای هوا کاهش یافت، آن را با یک اورکت خاکستری بافت‌دار تعویض کرد.

ظاهر تماماً خاکستری به‌مانند رنگ‌های زمینی نیازمند ترکیب و هماهنگی با گزینه‌های موردعلاقه‌ی شماست. دقت داشته باشید تا به جزئیات ظاهر توجه کنید. یک ظاهر کاملاً خاکستری درصورتی‌که پارچه‌ها و طرح‌های آن برای ایجاد یک عمق و شخصیت باهم ترکیب نشده باشند می‌تواند به‌سرعت نامرتب به نظر برسد.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .