ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

۳۰ نکته افزایش اعتماد به نفس (۱)

۳۰۰۳۳۴۵۸e7237f5676a81459cd1e537b

اعتماد یک باور درونی است. نیرویی که باعث می‌شود شما بتوانید به کسی یا چیزی تکیه کنید. اعتماد به‌ نفس نیرویی است که به شما کمک می‌کند تا در مواقع نیاز به خودتان تکیه کنید و از پس کارها و مشکلات بر بیایید.

.

اینکه چه زمانی می‌توانید به خودتان تکیه کنید و روی خودتان حساب کنید مهم نیست، شما وقتی‌که در شرایط برنده هستید یا بازنده می‌توانید به خودتان تکیه کنید و اعتماد به‌ نفس کافی برای این کار را داشته باشید. برای این کارها فقط یک شرط لازم است: اعتمادبه‌ نفسی بیشتر از بقیه افراد. در دو قسمت همراه کوشالی باشید تا برخی از نکاتی که تا به‌ حال در مورد افزایش اعتماد به نفس نشنیده‌اید را باهم مرور کنیم.

اگر شما ازجمله کسانی هستید که اعتمادبه‌نفس پایینی دارید و حس می‌کنید این یک امتیاز منفی و شکست برای شما می‌شود، باید بدانید که اعتماد بنفش اکتسابی است و شما می‌توانید با استفاده از نکاتی، اعتمادبه‌نفس خودتان را افزایش دهید. اعتماد در رابطه از انواع اعتماد ها است که برای اگاهی از آن می توانید به مقاله ای با عنوان اعتماد مهم ترین مسئله در رابطه مراجعه کنید. برای همین شما باید این مطلب با عنوان زیر را به‌دقت مطالعه و توصیه‌هایی که در آن گفته‌شده است را تا حد امکان انجام دهید.

۳۰ عادت روزانه که باعث خواهند شد شما اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشید

۱- رودروایسی را کنار بگذارید

اگر حس می‌کنید که آدم خجالتی و سربه‌زیری هستید، باید به شما بگوییم که این رفتار خودتان را به‌زودی ترک کنید. رودروایسی را هنگامی‌که می‌خواهید با کسی صحبت کنید باید کنار بگذارید و مستقیم با او حرف بزنید. این کار را بدون ترس، دووجهی حرف زدن و مستقیم باید انجام دهید.

۲- آرام‌تر و شمرده حرف بزنید

کسانی که معمولاً اعتمادبه‌نفس کافی ندارند و یا به حرف‌هایی که می‌زنند اعتمادی ندارند، به‌تندی و صدای بلندی حرف می‌زنند، سعی کنید آرام‌تر و شمرده‌تر سخن بگویید. آرام‌تر منظورمان با صدای ملایم‌تر است.

۳- ارتباط چشمی برقرار کنید

در فرهنگ غرب، راحت‌ترین روش برقراری ارتباط، ارتباط چشمی است. شما هنگامی‌که با شخصی سخن می‌گویید باید انقدر اعتمادبه‌نفس داشته باشید که به چشمان او نگاه کنید و با او ارتباط برقرار کنید. این کار نشان می‌دهد که شما به سخنان خود و او اعتماد دارید.

۴- سلام بدهید

عادت کنید به کسانی که در خیابان و کوچه با شما ارتباط چشمی برقرار می‌کنند، یا در مکان‌های عمومی به مدت زیاد در کنار شما حضور دارند سلام بدهید و احوال‌پرسی کنید. این کار باعث خواهد شد شما سر صحبت را با او بازکنید.

۵- راست بایستید

در یک مطالعه توسط ریچارد پتی (Richard Petty) در دانشگاه اوهایو و پابلو برینول (Pablo Brinol) در دانشگاه مادرید، نشان داده شد که کسانی که معمولاً به حالت کاملاً صاف می‌ایستند و سخن می‌گویند و یا راه می‌روند، بیشتر به توانایی‌های خودشان و اعتمادبه‌نفس خودشان، باور دارند.

۶- بر محیط اطراف خودتان تسلط کافی داشته باشید

اولویا فاکس (Olivia Fox) مربی تیم های اجرایی و نویسنده کتاب‌های افزایش اعتمادبه‌نفس، از حالت‌های بدنی در افراد سخن می‌گوید که می‌تواند به شما اعتمادبه‌نفس بیشتری تزریق کنید. این نیرو همان نیروی کاریزمایی است که معمولاً از آن به‌عنوان جاذبه در افراد سخن گفته می‌شود. حالت‌های بدنی افزایش‌دهنده اعتمادبه‌نفس دارای این ویژگی است که شما با بدن خودتان بر روی موقعیت‌های بیشتر مسلط هستید، همانند قد برافراشته و تکیه داده به صندلی.

۷- در مرکز پیاده‌رو و معابر راه بروید

بر اساس آزمایش‌های انجام‌شده، یکی دیگر از نشانه‌های اعتمادبه‌نفس در هرکسی می‌تواند تسلط او بر راه رفتن خودش باشد. به شما توصیه می‌کنیم هنگامی‌که می‌خواهید در معابر و پیاده‌روها راه بروید هیچ‌وقت به گوشه نخزید و در مرکز راه بروید. شما سعی کنید در مقابل کسی که به سمت شما می‌آید بیاستید و تغییر مسیر ندهید. اگر شما بتوانید به او القا کنید که باید مسیر خودش را کج کند، توانسته آید بر خودتان هم مسلط شوید.

۸- بیشتر لبخند بزنید

خنده بر اساس ضرب‌المثل‌های تمامی فرهنگ‌ها به شما حس بهتری منتقل می‌کند و شما می‌توانید از خودتان حس بهتری داشته باشید. اگر لبخندهای عمیق و واقعی‌تری داشته باشید دیگران هم به اعتمادبه‌نفس شما پی خواهند برد.
۹- کمتر پوزخند بزنید و یا با صدای نامناسب نخندید

خندیدن در زمان و مکان نامناسب نشان از این دارد که شما بر روی رفتارهای خودتان تسلط کافی را ندارید، اگر شما مجبور شده آید تا بخندید، باید به آهستگی سکوت را بشکنید و با صدا و تن مناسب لبخند بزنید. هیچ‌وقت قهقهه نزنید.

۱۰- کاری که در آن بهترین هستید را انجام دهید

نقاط قوت خودتان را پیدا کنید و سعی کنید بر روی آن‌ها تمرکز کنید. علاوه بر اینکه بر روی آن تمرکز می‌کنید باید سعی کنید نقاط قوت خودتان را هم تقویت کنید. به‌جای اینکه شما بر روی نقطه‌ضعف‌های خودتان تمرکز کنید باید سعی کنید این نقاط ضعف را هم تقویت کنید و بهبود ببخشید.

۱۱- نظرات بقیه را گوش بدهید

وقتی کسی در مورد شما نظری می‌دهد بهتر است به دیده منت آن را بپذیرید. اگر تعداد افراد زیادی در خصوص یک مورد خاص نظر و همچنین نقدی به شما وارد کردند بهترین کار و واکنش این است که این حرف‌ها را قبول کنید، شاید آن‌ها واقعاً راست می‌گویند.

۱۲- ورزش کنید

برنامه ورزشی روزانه به اعتمادبه‌نفس شما به‌شدت کمک خواهد کرد. علاوه بر این شما همیشه دارای آمادگی جسمانی و حس خوبی نسبت به خودتان خواهید داشت.

۱۳- به سمت ترس‌های خودتان حمله کنید

الینور روزولت (Eleanor Roosevelt) کسی است که می‌گوید: هرروز یکی از کارهایی که شما از آن ترس دارید را انجام دهید. هرچقدر شما در خودتان ترس‌های بیشتری داشته باشید، اعتمادبه‌نفس کمتری خواهید داشت. سعی کنید روح خودتان را از تسخیر ترس‌های خودتان خارج کنید و اعتمادبه‌نفس خودتان را افزایش دهید.

۱۴- سخت‌ترین کارهای خودتان را در اول لیست کاری خودتان قرار دهید

به‌عنوان یکی از عادت‌های روزانه خودتان، سعی کنید کارهای که در اولویت شما هستند را زودتر از بقیه کارهای خودتان انجام دهید.

۱۵- کاری که شما را به چالش بکشد را انجام دهید

کار جدید را شروع کردن برای هرکسی می‌تواند سخت باشد، مخصوصاً اگر از آن کار حس خوبی هم نداشته باشید. شروع و پایان هر کاری به شما اعتمادبه‌نفس بیشتری می‌دهد. برای خودتان مبارزه و به پایان رساندن کاری که دوست ندارید را در اولویت کاری خودتان قرار دهید و با پیروزی در این مبارزه و پایان رساندن کار، اعتمادبه‌نفس خودتان را افزایش دهید.

در قسمت‌های بعدی همراه ما باشید.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .