ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

کفش پاشنه بلند یا کفش لژدار؟

۸۸f8f2b43d0833f0d7a890636dcf72fe

شاید کمتر خانومی بشه دید و شناخت که عاشق کفش پاشنه بلند نباشه و یا از هوادارای کفش های لژ دار نباشه. اما دوست داشتن کافی نیست!

.

بسیاری از خانوما بخاطر اینکه نمی تونند با کفش پاشنه بلند و یا کفش لژ دار شون درست راه برن یک راست میرن سراغ کتانی. که اونم اصلا مناسب خانوما نیست و فقط برای ورزش و تمرین تو باشگاه ساخته شده نه محل کار! کفش پاشنه بلند یا کفش لژدار؟ کدام یک را انتخاب کنیم؟

۱- تاثیر کفش پاشنه بلند روی سلامتی شما

شاید اینقدرها هم کفش پاشنه بلند بد به نظر نرسد ولی چندتا از مضرات آن را در زیر برایتان لیست می کنیم:

  • پاشنه باریک و اختلاف ارتفاع شما باعث منقبض شدن ستون فقرات و مهره های کمر شما شده و آسیب به آن ها وارد کند.
  • دنده ها نیز تحت تاثیر قرار می گیرند و از آن جایی که بدن شما به سمت جلو متمایل می شود تا فشار را از روی ستون فقرات شما بردارد استخوان بندی بدن شما به صورت ناموزونی تحت تاثیر و فشار قرار می گیرد.
  • خم شدن بدن شما به جلو که دلیل آن تفاوت ارتقاع پاشنه بلند است موجب می شود که جلوی پای شما برخورد زیادی به زمین داشته باشد. این برخورد شاید موجب درد نشود ولی روی استخوان جلویی انگشت شست پای شما تاثیرات سوئی می گذارد.
  • پوشیدن طولانی مدت کفش پاشنه بلند موجب جلوتر آمدن زانوی شما و در نتیجه ضخیم شدن تاندون ها و عضلات ساق پا می شود.

۲- مقایسه کفش پاشنه بلند و کفش لژدار

تفاوت زیبایی

پاشنه بلند ها شما را جذاب تر نشان می دهند و قوس بدن شما را تشدید کرده و واضح تر نشان می دهند. همچنین موجب ضخیم تر نشان داده شدن پای شما (به دلیل تفاوت ارتفاع بین زمین و پاشنه پا) می شوند. کفش پاشنه بلند بیشتر با تیپ های رسمی و مجلسی سازگاری دارند در صورتی که کفش های لژدار با تیپ های غیررسمی.

تفاوت سلامتی

پاشنه بلندها برای راه رفتن روی سطح صاف مناسبند و این در حالیست که کفش لژدار برای راه رفتن روی سطوح خیس و لغزنده بهترند. کفش های لژدار پایداری شما را بیشتر و احتمال زمین خوردن شما را کمتر می کنند. کفش های لژ دار از طرفی به دلیل داشتن لایه های بیشتر و نرم تر موجب می شوند تا پای شما حین برخورد با زمین فشار کمتری را متحمل شود.

اگر کفش های پاشنه بلند بتوانند قوزک پای شما را نیز در بر بگیرند برای پاشنه پای شما به مراتب بهتر خواهند بود. همچنین فشار کمتری را روی ساق پا قرار می دهند و نسبت به پاشنه بلند تعادل بیشتری را در شما می سازند. اگر شما هم از کمر درد رنج می برید حتما کفش های لژدار را انتخاب کنید تا فشار کمتری روی کمر و پای شما باشد.

۳- کدام کفش مناسب سلامت پای شماست؟ کفش پاشنه بلند یا کفش لژدار؟

حال که این دو کفش را شناخته ایم نوبت انتخاب ماست. با اینکه در هر دو کفش کشش زیادی را پای شما متحمل می شود ولی برای انتخاب ما به شما کفش های لژدار را توصیه می کنیم.

دلیلی که برای حرفمان وجود دارد این است که هرچه ارتفاع بین پاشنه شما و زمین بیشتر می شود فشاری که قرار است پای شما به دلیل وزنتان تحمل کند بیشتر می شود. ارتفاع منطقی حدودا ۵ الی ۷ سانت است و از آنجایی که کفش های لژ دار قوزک پای شما را پشتیبانی می کنند فشار کمتری روی پای شما خواهد بود.

۴- کفش پاشنه بلند یا کفش لژدار؟ هر کدام را چه زمانی بپوشیم؟

با همه توضیحات بالا اگر باز هم عاشق کفش های پاشنه بلند هستید می توانید آن ها را در برخی موقعیت ها به جای کفش لژدار انتخاب کنید:

اگر برای مجلس خاصی دعوت شده اید و یا می خواهید تیپ خودتان را خیلی شیک تر و امروزی تر نشان دهید می توانید از کفش پاشنه بلند استفاده کنید.

البته با رعایت نکات زیر

  • اگر می خواهید راه بروید پاشنه ضخیم تر انتخاب کنید که راه رفتن در آن آسان تر است.
  • برای جلوگیری از پیچ خوردن قوزک پا، کفش های پاشنه بلندی انتخاب کنید که با بند به دور قوزک پای شما متصل می شوند.
  • قبل از پوشیدن کفش پاشنه بلند از کفی استفاده کنید تا فشار کمتری متوجه پاهایتان شود.
  • تا وقتی موجب ایجاد درد در بدن شما نمی شوند به کارتان ادامه دهید. بدن شما باهوش است و ناسازگاریش با کفش پاشنه بلند را با درد به شما می فهماند.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .