ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه شلوار جین خود را سنگ شور کنید

۱a956c46450e1847584fd382f605b0a6

در زمان‌های نه چندان دور مردها از شلوار جین‌های پررنگ و ساده استفاده می‌کردند و پارچه آنها به قدری سنگین بود که می‌توانستید آن‌ها را روی هوا ایستاده نگه دارید.

.

اما امروزه شلوار جین‌ها با پارگی‌های روی زانو که مانند تهویه هوا عمل می‌کنند, استایل خیابانی پیدا کرده‌اند و رنگشان هم به سفیدی می‌زند. در حالت ایده‌آل شلوار جین‌های اولیه به مرور زمان, خودشان تبدیل به شلوار جین‌های امروزی می‌شوند. گذر زمان باعث محو شدن رنگ و پاره شدن پارچه می‌شود اما برای اینکه این روند به صورت طبیعی اتفاق بیفتد باید یک شلوار جین را روزانه و به مدت ۲ سال استفاده کنید و طبیعتا بعد از این مدت از مُد خواهد افتاد. با ما همراه باشید و با انجام مراحل زیر, روند کار را تسریع کنید.

مرحله اول: یک شلوار مناسب انتخاب کنید

نتیجه‌ای که می‌گیرید به مواد اولیه‌ای که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. اگر یک شلوار پاره پاره می‌خواهید, به دنبال نمونه‌های ارزان قیمت و از قبل شسته شده بروید. اما اگر به دنبال شلواری هستید که بتوانید بیشتر از یک فصل بپوشید, از شلوار جین‌های خام که با پارچه ژاپنی ساخته شده‌اند استفاده کنید. شلوار جین‌های خام با پوشیده شدن به مرور زمان کمرنگ می‌شوند. بنابراین می‌توانید الگوهای خودتان را روی آن پیاده کنید و صاحب شلواری شوید که خاص بوده و زیاد به تن همه نمی‌بینید.

مرحله دوم: الگوی خود را مشخص کنید

بهترین حالت سنگ شور این است که طبیعی به نظر برسد. بیشترین پارگی‌ها به مرور زمان در قسمت بالای زانو اتفاق می‌افتند بنابراین در این نواحی, شکاف‌های عمیق ایجاد نکنید. شلوار جین خود را به رو بگذارید و نواحی مورد نظر خود برای ایجاد پارگی را با گچ مشخص کنید. بین زانو و چند سانتی‌متر بالاتر از آن, جایی است که پارچه جیب شما قرار دارد, با پاره کردن آن نواحی توجه مردم را به سمت خودتان جلب نکنید. به یاد داشته باشید که هر چقدر پارگی‌ها کمتر باشند ظاهر شلوار جین شما طبیعی‌تر است. یک شلوار جین با پارچه نو و مقدار زیادی پارگی و سوراخ کمی غیر عادی است.

مرحله سوم: سمباده بکشید

شلوار جین از کتان سفید که به آن رنگ آبی زده‌اند ساخته شده و این رنگ فقط سطح آن را پوشانده و به آن نفوذ نکرده یعنی در اثر اصطکاک, سایش, تا و چروک شدن, این رنگ پاک می‌شود. شما این روند را با استفاده از کاغذ سنباده می‌توانید تسریع کنید. شلوار جین خود را به رو بگذارید و نواحی ران, پشت و روی زانو و جیب‌های پشتی را بسائید. قبل از سمباده کشیدن تعدای کارت در جیب جلویی و پشتی خود بگذارید تا خطوطی مانند کیف پول و موبایل به جیب‌ها بدهد. روی درزها را به آرامی سمباده بکشید زیرا ممکن است دوختشان باز شود.

مرحله چهارم: تعدادی سوراخ ایجاد کنید

اگر مستقیما پارچه یا درزهای آن را سوراخ کنید فاتحه شلوار جین شما خوانده است. بنابراین تخته خورد کن یا یک تکه مقوا زیر پارچه شلوار بگذارید و پارچه را با کاتر برش دهید. برش‌های کوچک ایجاد کنید و این کار را تا چند سانتی‌متر بالاتر هم تکرار کنید. نخ‌های سفید رنگ افقی, پود پارچه و نخ‌های آبی رنگ عمودی, تارها هستند. بنابراین روی سوراخ‌ها, نخ‌های سفید رنگ خواهید داشت. تا جایی که دوست دارید این کار را ادامه دهید و روی لبه‌ها سمباده بکشید تا ظاهر طبیعی‌تری داشته باشد.

مرحله پنجم: آن‌ها را بشویید

اگرچه توصیه می‌شود که شلوار جین خود را برای جلوگیری از ایجاد سوراخ روی پاچه‌های شلوار, نشویید اما شستن آن‌ها در ماشین لباسشویی باعث می‌شود تا کتان آن‌ها نمایان شود و ظاهر طبیعی‌تری برای سنگ شور داشته باشند. پس از شستشو آن را در آفتاب خشک کنید تا رنگش کمی سفید شود. همچنین می توانید چند قطره اسید سفید کننده روی آن بریزید اما توصیه ما این است که این کار را انجام ندهید.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .