ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه در پوشیدن چندین لباس با یکدیگر، مهارت پیدا بکنیم

۴۲۷۷۰aa1de64ddfe6105cdd213adfa9d

کوشالی برای آقایانی که دوست دارند چندین لباس را روی هم بپوشند یک راهنمای جامع آماده کرده است. منتظر چه هستید کلاس درس شروع شده است.

.

آقایان عزیز به کلاس ما خوش آمدید. درس امروز: چگونه در پوشیدن چندین لباس با یکدیگر، مهارت پیدا بکنیم. فرقی هم نمی‌کند زمستان یا تابستان باشد یا یک چیزی بین اینها، پوشیدن چندین لباس با یکدیگر نقش اساسی در راحتی، داشتن حس و ظاهر خوب شما بدون توجه به نوع فصل، دارد.

جزئیات بیشتر

پوشیدن چندین لباس با یکدیگر یک تکنیک خاص فشن است. در اینجا شما چندین لباس را روی هم می‌پوشید و هر تکه لباس نقش یک قدم و مرحله در ظاهر کلی شما را بازی می‌کند. اما اگر نمی‌خواهید شبیه مرد میشلن (شخصیت کارتونی برند تایر میشلن) یا شیرینی‌های خامه‌ای نارنجکی بشوید! یک نکته را باید به خاطر بسپارید. همیشه از لباس‌های نازک شروع کنید و به سمت لباس‌های ضخیم‌تر بروید.

به این صورت مطمئن می‌شوید که نازک‌ترین لباسی که امکان تنفس دارد به پوست شما نزدیک‌تر است و لباس‌های زیباتر و سنگین‌تر شما را از عوامل خارجی محافظت می‌کنند. این‌گونه وقتی از یک محیط سرد به داخل اتاق می‌آیید و بدن شما در حال تطبیق دمای خود با محیط است می‌توانید به راحتی با در آوردن لباس‌های سنگین‌تر به بدن خود کمک کنید. این‌طور نیست؟

نکات مهم در رابطه با استایل پوشیدن چندین لباس با یکدیگر

با تمام صحبت‌هایی که بالا در مورد جنبه علمی قضیه شد اما ما در بنیتا بیشتر می‌خواهیم به موضوع زیبایی ماجرا بپردازیم. این شما و این هم چهار نکته مهم که موقع پوشیدن چندین لباس با یکدیگر، مهم هستند.

۱.روی جنس پارچه تمرکز کنید

قبل از اینکه دست به جیب شوید و شروع به خرید کنید باید کمی دست نگه دارید و نگاه دقیق‌تری به منشاء پارچه مورد نظر بیندازید. این موضوع هم به قانون ظریف به ضخیم برمی‌گردد. اما هدف زیبا جلوه کردن را نیز پوشش می‌دهد. اول از همه باید اذعان کرد اکثر پوشاک از کتان، پشم و یا ترکیب این دو ساخته می‌شوند.

سپس به تفاوت نوع بافت آنها توجه کنید چرا که روی وزن و ضخامت لباس اثر می‌گذارد. ممکن است شما دو لباس را داشته باشید که هر دو از کتان ساخته شده باشند اما هر کدام‌شان ظاهر و حس متفاوتی را به شما منتقل می‌کنند. همه اینها به خاطر تار و پود الیافی است که این مواد را می‌سازند.

در نهایت هم دور لباس‌هایی که از آخرین تکنولوژي‌های ضد رطوبت و ضد آب استفاده می‌کنند، را خط بکشید. درست است که لباس ورزشی پوشیدن مد شده است اما پوشیدن‌شان باعث ایجاد یک نقطه پایان بین لباس‌های بیرونی و داخلی شما می‌شود.

۲.از بافت‌های مختلف پارچه بهره ببرید

تنوع بخشیدن به بافت لباس به این معنی است که با اضافه کردن و ایجاد تضاد در بافت‌های مختلف حسی از عمق و سایه روشن روی لباس‌ها ایجاد کنیم. مخصوصاً وقتی چند لباس از یک جنس را روی هم می‌پوشیم. همان‌طور که توضیح دادم کتان یکی از پراستفاده‌ترین پارچه‌هاست. به همین خاطر باید انواع مختلف بافت‌های کتان را بپوشید. مثل: اندودشده، پرزدار و رنگی.

وقتی ظاهر غیررسمی می‌پوشید به جز زمانی که لباس‌های شما جز یک مجموعه هستند، باید بافت لباس‌ها با هم متفاوت باشند. مخصوصاً وقتی قرار است تک‌رنگ، خنثی یا سیاه‌ بپوشید. از سر تا نوک انگشتان پا باید رنگ‌هایی که در ظاهر شما وجود دارد یا رنگی باشند یا اینکه جز مجموعه رنگ‌های (قهوه‌ای، برنز، خاکستری گرم و سبز) باشند و البته باید بافت متنوعی داشته باشند.

۳.لباس‌های رنگی و طرح‌دار

چند لایه لباس پوشیدن به افرادی که عاشق رنگ ها هستند اجازه می‌دهد تا چندین لایه رنگ و سایه را برای خود ایجاد کنند (حتی لباس‌های طرح‌دار) و یک ظاهر غیرمتحد را ایجاد کنند. برای افرادی که از رنگ‌ها خجالت می کشند چندین لایه لباس پوشیدن به این معنی است که شما می‌توانید رنگ‌های جسورانه را زیر لایه‌ها پنهان کنید و اثر آنها را زیر لباس‌هایی که رنگ خنثی دارند، کم‌رنگ‌تر کنید.

مثل همیشه رنگ‌های خنثی را بین لایه‌های رنگی بگذارید تا خط تمایز ایجاد کنید و همیشه هم سراغ رنگ مشکی نروید. رنگ‌های خنثی سبک‌تر، قابل‌ قبول‌ترند حتی در زمستان و یک ظاهر تازه را به فصول سرد سال اضافه می‌کنند. در نهایت لباس‌های طرح‌دار را اگر بخواهید روی هم بپوشید نیازمند دقت بیشتر شماست. ابعاد باید با یکدیگر تناسب داشته باشند و زیادی هم شلوغ نباشد. بالاخره شما آدم هستید نه تابلوی تبلیغاتی!

۴.نوع وسایل جانبی

از این واضح‌تر هم می شود؟ این چیزهای کوچک در کمد لباس‌های شما نقش بزرگی در چند لایه پوشیدن بازی می‌کنند. از آن شال زخیم و زبر گرفته تا دستکش‌های چرمی و کلاه‌های پشمی همه باعث اثر روی شخصیت ظاهر چند لایه شما می‌شود و اگر شما ورزشی لباس پوشیده‌اید (دو تکه لباس) اضافه شدن این وسایل اثر به مراتب بیشتری روی ظاهرتان خواهد گذاشت.

اگرچه نباید زیاده‌روی کنید. شما سخت روی ظاهر خود کار کرده‌اید پس آن موهای زیبا و صورت تمیز خود را زیادی با محصولات زیبایی سر و صورت آلوده نکنید مخصوصاً اگر شما همین الان هم کلی لباس پوشیده‌اید.

ایده‌هایی برای پوشیدن چندین لباس روی یکدیگر

نیازی به گفتنش نیست اما چندین لایه لباس پوشیدن در مورد بالاتنه ما صدق می‌کند. (شما که قرار نیست چند تا شلوار را روی هم بپوشید!) یک روش بدون اشتباه برای ترکیب کردن لباس‌ها شامل سه لایه است: لایه انتهایی، میانی و بیرونی. لایه بیرونی برای زمانی است که هوا واقعاً سرد است.

۱.پیراهن، بلوز پشمی و کت

بلوزهای پشمی طرح‌دار برای شما یک ضرورت هستند. یک پیراهن با رنگ ساده و مات یا پیراهن دکمه‌دار (طرح شطرنجی) و یک کت بامبر سنگین، شلوار کتان زمستانی، جوراب ضخیم و یک پوتین چرمی خوب برای ایجاد یک ظاهر سنتی درست مثل یک چوب‌بُر، اما بیشتر دارای یک ظاهر باحال مدهای خیابانی امروزی.

سعی کنید کلاهی که برای کت بامبر انتخاب می‌کنید از جنس ابریشم چتر نجات باشد چرا که کمی گرم‌تر است. ظاهر ورزشکاری شما به جای شلوار کتان با کتانی و شلوار گرم‌کن بهتر هم خواهد شد.

۲.بلوز پشمی روی بلوز پشمی

استفاده از دو بلوز پشمی راه مطمئن‌تری برای گرم شدن شماست بدون اینکه لباس‌های بیشتری هم بپوشید. یک ژاکت پشمی عاج‌دار ضخیم روی یک تی‌شرت یقه‌دار کلفت و یک پیراهن یقه اسکی نازک هم در لایه زیرین بپوشید. (اینگونه دیگر نیازی به پوشیدن شال‌گردن هم ندارید) سپس یک شلوار جین تنگ، کتانی و کلاه پشمی و کوله پشتی چرمی برای اضافه کردن بافت بیشتر به ظاهرتان بپوشید.

از همه مهم‌تر اینکه ظاهر شما مرتب و مردانه می‌ماند و هیچ‌گونه شلختگی در آن مشاهده نخواهد شد.

۳.پیراهن، کت و اورکت

آیا نگران ظاهر خود در اداره هستید؟ پس با پوشیدن کت شروع کنید. این را در نظر داشته باشید که پوشیدن کت و شلوار خودش ظاهر شما را حجیم می‌کند شما چیزی می‌خواهید که هم شما را گرم کند و بطور طبیعی بافت داشته باشد. این کار را با پوشیدن پارچه‌ای پشمی یا فلانل و یک جلیقه ساده یا راه‌راه انجام بدهید.

یک کت یک طرف دکمه‌دار ملوانی یا خاکستری بدرد همه جا می‌خورد و برای محیط کاری هم مناسب است. این ظاهر را با یک پیراهن دکمه‌دار پنبه‌ای ترکیب کنید تا گرمای بیشتری را دریافت کنید. یک کراوات بافته شده ابریشمی را به این ظاهر بیفزایید که با جلیقه شما ست باشد یا حتی می‌توانید ژاکت پشمی یا جین را برای بدست آوردن یک ظاهر متفاوت استفاده کنید. لایه میانی باید بدون افزایش حجم لباس‌ها، بافت بیشتری را به ظاهرتان شما اضافه کند. در انتها هم یک اورکت پشمی یا یک بارانی کتان برای خاصیت ضدآب بودنش استفاده کنید.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .