ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چکار کنیم تا یک دست لباس، برای همه سنین مناسب باشد

۷۲aaebf2db92c4cb1c4ea733fa6aab75

من دوستی دارم که موقع خرید لباس بسیار وسواسی عمل می‌کند و یک سری مراحل سخت را پشت سر می‌گذارد تا قبل از اینکه کارت بانکی‌اش را به فروشنده تحویل بدهد.

.

او از خود سوالاتی از این دست می‌کند: چه چیزی با این لباس باید بپوشم؟ آیا من همین الان هم این لباس را دارم یا باید بخرمش؟ آیا می‌توانم ۳ موقعیت را نام ببرم که این لباس مناسب آنجا باشد؟ مادربزرگم در موردش چه نظری دارد؟

اگر به کلمه دوست مشکوک شده‌اید، باید بگویم درست حدس زدید دوستی وجود ندارد منظور خود من هستم! منظورم از بدنبال نظر مادربزرگم این نیست که او باعث شود تا بدنبال سبک لباس پوشیدن زنان پا به سن گذاشته بشوم. من به جای فقط بدنبال چیزهای جدید و زودگذر باشم بیشتر به دنبال یک سبک ماندنی و جاودان هستم.

چیزی که به یک دلیل درست و حسابی، جذاب باشد و برای ۶ ماه، ۳ سال، یک دهه و حتی بیشتر همچنان ارزش پولی را که داده‌ام داشته باشد. چیزی که باعث شود مادربزرگم که یک زن دنیا دیده در رابطه به فشن است، وقتی آن را می‌بیند زبان به تمجید از من بگشاید.

شاید این نشانه‌ای از بلوغ باشد که من به لباس‌هایی که مادر و مادربزرگم همین الان در کمدشان دارند، علاقه‌مند شده‌ام یا شاید هم یک این خود مدی زودگذر باشد. دامن‌های چین‌دار، شلوارهای گشاد و کوتاه، شلوارهای جین گشاد، کفش‌های پاشنه‌دار مربعی و کفش‌های راحتی همه جزئی از یک راه‌حل سریع برای این است که بتوانم لباس‌هایی را انتخاب کنم که برای همه سنین جوابگو باشد.

این نوع لباس‌های چند نسلی است که باعث می‌شود ما دختران ۲۰ ساله‌ای را ببینیم که استایل مادربزرگ‌شان را به رخ دیگران می‌کشند.

یک تحقیق در بریتانیا مشخص کرده است که ۵۴٪ زنان لباس‌های مادرشان را قرض می‌گیرند. بعضی از پاسخ‌دهندگان حتی گفته‌اند که لباس‌های خود را با مادربزرگ‌شان هم شریک می‌شوند.

یکی از پیشروان این سبک جاودانه الکسا چانگ (مدل انگلیسی) ۳۲ ساله است. او یکی از حامیان لباس‌های پره‌دار و کفش‌های برند سنسبل است که توانست با ارائه مجموعه اخیر با همکاری برند مارک و اسپنسر، مادر و دخترهای زیادی را به خیابان بکشاند.

جوجنکینز مدیر فروش لباس‌های زنانه و محصولات زیبایی در فروشگاه مارک و اسپنسر می‌گوید: این موضوع در بین خریداران جوان ما به تازگی پا گرفته است و یک ارتباط با این لباس‌های قدیمی را احساس می‌کنند.

نمونه کارهای الساندار میشل (مدیر خلاقیت برند گوچی) که سرشار از حس کلاسیک و در عین حال بازیگوشی هستند توانسته است به خوبی بر تن جوان ۲۶ ساله‌ای مثل بری لارسون (مدل) و ونسا ردگریو ۷۹ ساله (مدل) بنشیند. لائورا لاربالستیر مدیر خرید فروشگاه برونز فشن می‌گوید: این مجموعه‌ای است که هم توسط زنان ۲۰ ساله و زنانی با ۳ برابر این سن مورد تحسین قرار گرفته است. در نگاه کلی یک مجموعه خیلی خوب است اما مهم‌تر این است که می‌توان هر تکه از این لباس‌ها را با بقیه لباس‌ها ست کرد. شما می‌توانید استایل خود را با این مجموعه خلق کنید.

برای طراح بریتانیایی املیا ویکستد که کیت میدلتون (دوشس کمبریج) عاشق اوست، این نوع پوشش یک استراتژی است. مشتری‌های او مادر، دختر و خواهران‌شان را به این برند معرفی می‌کنند.

او می‌گوید: لباس‌های من با مخاطبان زیادی ارتباط برقرار می‌کنند. لباس زیبا و جاودان برای هر کسی است. این نباید ربطی به سن شما داشته باشد. همه چیز در مورد لباس‌هایی است که واقعاً به شما می‌آیند و ربطی به سن شما ندارند.

همان‌طور که ویکستد پیشنهاد داده سبکی که بتواند در بین نسل‌ها همچنان زنده باشد را باید انتخاب کرد و برای همیشه به آن وابسته بود. هر لباسی که کناره سینه‌ها و روی شکم شما را نشان بدهند از دایره انتخاب ما خارج می‌شوند. جدای از اینکه این لباس‌ها مبتذل هستند، نمی‌توانند رضایت مادربزرگ شما را هم جلب کنند! باور نمی‌کنید امتحان کنید!

خوب بالاخره چه لباس‌هایی می‌توانند شایسته عنوان جاودانه باشند؟ پارچه‌های لوکس، طرح‌های پیچیده و ماهرانه کار شده، برش‌های حرفه‌ای و البته یک سری استعداد فوق‌العاده.

شلوار جین پاکوتاه و گشاد از برند ابرکرومبین فیچ به قیمت ۷۰ پوند

دیزی دختر خانواده می‌گوید: وقتی ۵ زن با یک اندازه لباس و کفش زیر یک سقف زندگی می‌کنند به احتمال زیاد بعضی‌ از لباس‌ها گم خواهند شد! مادر او جنی با این حرف موافق است و می‌گوید: من زمانی را به یاد دارم که دخترم را در پارک دیدم و با خودم فکر می کردم چه لباس فشنگی بر تن دارد خیلی شبیه یکی از لباس‌های من است و متوجه شدم او دخترم الاست که یکی از لباس‌ها و کفش‌های من را پوشیده بود.

اگر زنان این خانواده لباس‌های یکدیگر را قرض بگیرند اگر به اصول اولیه متعهد باشند یک لباس روی تن هر کدام از آنها به یک صورت دیده خواهد شد.

لباس نوه دختری: کت ۴۹۵ پوند از برند شریمپ، کتانی‌ها ۱۰۰ پوند از برند آدیداس، گوشواره ۴۳۰ پوند از برند سوفی بیل. لباس جینی: بالاتنه او از برند مارکس و اسپنسر، کفش‌ها و گوشواره‌ها از خود او. لباس‌های دیزی: پیراهن ۱۲۰۰ پوند از برند مولی گادارد، پیراهن اسکی و کفش از برند زارا.

دامن چین‌دار ۸۱۸ پوند از برند کلویی

این روزها مادربزرگ خانواده شب‌های چهارشنبه خود را در خانه می‌گذارند اما در روزگار جوانی‌اش او در این موقع همیشه بیرون بود. او هر شب یک لباس زیبا را به تن می‌کرد. او اشاره می‌کند که در یکی از این شب‌ها از آباژور توانسته یک تاج سر زیبا را درست کند.

ویرجینیا نوه خانواده (مدیر استراتژی برند آیل ۸) می‌گوید: وسواسی نسبت به استایل در همان سنین کودکی به خاطر مادر و مادربزرگم به ذهن من وارد شده بود. نوریس مادر او می‌گوید: او از دوران کودکی همیشه بدنبال یک چیز متفاوت بود.

دامن خاکستری رنگ برند کلویی که آنها پوشیده‌اند یک ظاهر ساده و بدون طرح دارد.

لباس جوزفین: بلوز قلاب‌دوزی‌شده به قیمت: ۴۸۹ پوند از برند روسی ویلشنکو، کفش ۱۸۵ پوند از وبسایت (Whistles)، گردن‌بند متعلق به خود او. لباس ویرجینیا: تاپ مشکی به قیمت: ۶۴۰ پوند از برند دایان لی، کفش مخملی ۵۲۵ پوند از برند میومیو، جواهرآلات از برند مونیکا وینادار و میانسای. پوشش فیت:

پیراهن کشی ۹۵ پوند و کفش جیر ۱۴۰ پوند هر دو در وبسایت (Whistles)، گردن‌بند متعلق به خود او.

پیراهن ابریشمی ۳۹۵ پوند از برند الکس ایگل

طراحان و مدیران خلاقیت فروشگاه الکس ایگل شاید یک فروشگاه خرده‌فروشی در سطح بین‌المللی باشند اما وقتی نوبت به انتخاب استایل شخصی می‌رسد، او بیشتر الهام‌های خود برای طراحی را از مادر و مادربزرگش می‌گیرد. بغل کردن مادربزرگم همیشه حس خوبی را به من می‌داد چرا که او همیشه لباسی از جنس ترمه می‌پوشید. حتی وقتی کوچکتر بودم و ساعت ۷ صبح از خواب بیدار می‌شدم مادربزرگم همیشه خوش پوش بود. انگار او برای اینکار هیچ تلاشی نمی‌کرد.

این سه زن در اتاق زیرشیروانی فروشگاه الکسا برای گرفتن یک عکس جمع شده‌اند و هر سه یک بلوز یقه اسکی را از مجموعه خود الکسا پوشیده‌اند. مادر الکسا، کاترین می‌گوید که این پیراهن روی تن هر سه‌ی ما می‌نشیند به خاطر اینکه این لباس اصول همیشگی خانه ما که همان استفاده از یک پارچه باکیفیت، کلاسیک و همراه با کمی حس مردانگی است را رعایت کرده است.

همان‌طور که الکسا گفت ما در مورد پارچه‌ی زیبایی که قرار است به پوست‌مان تماس پیدا کند. ما کمد لباس‌های‌مان پر از لباس نیست.

لباس پاتریشیا: شلوار برند روزتا گتی، دمپایی چرم جیر ۲۸۵ پوند، کیف چرمی ۳۹۵ پوند از برند لومند بریل، پیراهن یقه اسکی ابریشمی ۴۹۰ پوند، صندل‌های الکسا ایگل ۴۸۰ پوند، گوشواره‌های روزتا گتی ۳۷۰۰ پوند، دست‌بند طلایی فرناندو جورج ۳۰۰۰ پوند. لباس کاترین: شلوار جین ۱۸۰ پوند از برند (۳×۱)، صندل ۳۰۵ پوند از برند (New & Lingwood)، دست‌بند ۳۰۰۰ پوند از ایرنه دانیلوویچ همه قابل دسترس در فروشگاه الکس ایگل.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .