ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چند توصیه مهم برای کسانی که موهای خود را رنگ می کنند

۰d4be46703e4caec7901c928d2f5e122

با نزدیک شدن به فصول گرم، تعداد خانم هایی که دوست دارند موهای خود را به رنگ روشن درآورند، بیشتر می شود و البته کم نیستند کسانی که ترجیح می دهند به جای پرداخت هزینه های گزاف به آرایشگاه ها، خودشان این کار را در منزل انجام دهند.

.

 

اگر شما هم جزو آن دسته از کسانی هستید که خودتان آستین بالا زده و می خواهید آرایشگر خود باشید، بد نیست به نکات زیر نیز نگاهی بیاندازید تا نتیجه بهتری بگیرید:

  • هنگام انتخاب رنگ مو فقط محصولاتی را بخرید که دارای استاندارد وزارت بهداشت هستند. رنگهایی که به صورت کیلویی و بدون بسته بندی در بعضی از مراکز به فروش می رسند، قابل اعتماد نیستند. بنابراین توصیه می شود از مصرف آنها خودداری کنید.
  • بر روی تیوپ رنگ موها توضیحاتی به این شکل نوشته شده ( ۱+۱) یا (۱+۱/۵) که درصد مخلوط کردن رنگ با اکسیدان را نمایش می دهد. از رنگ موهایی استفاده کنید که حجم مخلوط کردن رنگ با اکسیدان برابر باشد(۱+۱). از آنجایی که اکسیدان ها میزان زیادی از فولیکول موهای شما را از بین می برند، بنابراین هرچه حجم اکسیدان بیشتر باشد، احتمال آسیب رسیدن به موهای شما بیشتر است.
  • یکی از مواد تشکیل دهنده رنگ موها، آمونیاک است که برای دوام بیشتر رنگ دانه ها بر روی مو استفاده می شود، اما به دلیل آسیب رساندن این ماده به مو، از رنگ موهایی با درصد آمونیاک کم و یا بدون آمونیاک استفاده نمایید.
  • تا حد ممکن سعی کنید برند رنگ مو و اکسیدانی که خریداری می کنید، یکسان باشد تا تأثیر رنگ موی شما بیشتر شود، زیرا فرمولاسیون آنها باهم هماهنگ تر است. همچنین می توانید برای راحتی بیشتر، از محصولاتی که صورت یک بسته آماده شامل تمامی موارد نیاز برای رنگ کردن مو (مانند رنگ، اکسیدان، نرم کننده مو، دستکش، شانه) هستند، استفاده کنید.
  • برای محافظت از موهای رنگ شده از شامپو کردن ساقه مو خودداری کنید. بلکه بهتر است تنها کف سر خود را شامپو کنید و اجازه دهید که پس از آبکشی موها، آب و شامپوی پایین آمده، ساقه موهای شما را تمیز کند. با این روش، احتمال خشک و شکننده شدن موها را به حداقل می رسانید و رنگ موی شما دوام بیشتری خواهد داشت.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .