ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چرا جای حلقه عروسی در دست چپ است؟

۱۹۸۹b63796ddb198c6c6f884b17b0892

بسیاری پذیرفته‌اند که حلقه ازدواج باید به دست چپ باشد. اما چرا؟ آیا واقعا عروس‌ها و دامادها باید این کار را انجام دهند؟ ماجرای قرار دادن حلقه عروسی در دست چپ چیست و از کجا سرچشمه می‌گیرد؟

.

ماجرای پوشیدن حلقه عروسی در دست چپ به دوران رومی‌ها و یونانی‌های باستان برمی‌گردد. در آن هنگام، رومی‌ها بر این باور بودند که رگی که در انگشت چهارم دست چپ قرار دارد مستقیما به قلب وصل می‌شود. به این دلیل آنها نام این رگ را vena amoris یا رگ عشق گذاشته بودند. رومیان به این ترتیب برای این که ازدواج را ارج بنهند، حلقه را روی انگشتی می‌گذاشتند که به باورشان رگ عشق از آن جریان می‌یافت. آنها به این ترتیب عشق زن و شوهر به هم را نشان می دادند. انگار که دو انگشتر به هم وصل هستند و هر کدام از این دو انگشتر هم به رگ عشق فرد متصل است. قلب دو نفر به این ترتیب به هم متصل می‌شود و آنها پیوندی مهم پیدا می‌کنند.

این ماجرای باستانی هنوز هم در فرهنگ‌ها جای دارد و مردم حلقه عروسی را در دست چپشان می‌کنند. با این حال بسیاری از مردم اروپا ترجیح می‌دهند که حلقه عروسی در انگشت چهارم دست راست باشد. همچنین این موضوع در فرهنگ‌های مختلف متفاوت است و در برخی فرهنگ‌ها حتی جایی برای حلقه عروسی وجود ندارد. در نهایت انتخاب با خود شماست که حلقه عروسی را در انگشت چهارم دست چپ ببرید یا آن را در انگشت دیگری قرار دهید.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .