ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

همه چیز درمورد انتقال ویروس کرونا از طریق لباس

koshaly_0046

با شیوع و همه گیری ویروس کرونا در دنیا، زندگی ما تغییرات زیادی را متحمل شده است. مراسم ها کنسل شده یا به تعویق افتاده، سفرها محدود گشته، شرکت ها اغلب به دورکاری روی آورده اند و همه مردم به دنبال این هستند که چگونه از انتقال ویروس کرونا می توانند پیشگیری کنند.

در رسانه ها در مورد چگونگی شستن دست ها زیاد صحبت شده است، اما چیزی که کمتر به آن توجه می شود لباس هاست. بله، تا به حال به آن ها فکر کرده اید؟ آیا انتقال ویروس کرونا از طریق لباس امکان پذیر است؟ چگونه می توانیم لباس هایمان را از ویروس کرونا ضدعفونی کنیم؟ این مطلب به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد.

انتقال ویروس کرونا از طریق لباس امکان پذیر است؟

در مورد اینکه کروناویروس دقیقا روی هر سطحی چقدر می تواند دوام بیاورد، اطلاعات دقیقی در دست نیست؛ اما این را می دانیم که بین چند ساعت تا چند روز امکان زنده ماندن و انتقال ویروس کرونا از سطوح مختلف ممکن است. طبق تحقیقات، این ویروس بر روی سطوح سخت بیشتر از سطوح هموار مثل پارچه باقی می ماند.

انتقال ویروس کرونا از طریق لباس امکان پذیر است؟

طبق گفته های پزشکان متخصص، بهترین راه برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا از طریق لباس، رعایت بهداشت آن هاست. دکتر مارک در این باره می گوید: “اگر مستعد ابتلا به ویروس کرونا هستید ،برای مثال به علت مواجهه شغلی، سن بالا یا داشتن بیماری زمینه ای، به شما پیشنهاد می کنم که هر بار پس از واردشدن به خانه لباس هایتان را با مایع لباسشویی و آب گرم خوب بشویید.”

 

آیا ویروس کرونا در ماشین لباسشویی زنده می ماند؟

آیا ویروس کرونا در ماشین لباسشویی زنده می ماند؟
هنوز در این باره نظر قطعی وجود ندارد، پس اگر می خواهید خیالتان راحت شود، هر از چند گاهی می توانید لباسشویی تان را با کمی الکل (حداقل ۶۰%) ضدعفونی کنید. این ویروس در دماهای بالا کشته می شود، بنابراین اتوکشیدن لباس پس از شست و شو نیز از راه های خوب دیگر پیشگیری از انتقال ویروس کرونا است.

اگر لباس هایمان را فقط در خانه می پوشیم، شستن آن ها به چه اندازه لازم است؟

لباس هایی که به طور مستقیم نزدیک به پوست شما هستند، باید بیشتر شسته شوند؛ چرا که احتمال انتقال ویروس از طریق این لباس ها بیشتر است. اگر زیاد عرق می کنید یا دیر به دیر حمام می روید، احتمال آلوده شدن لباس هایتان بیشتر می شود. بنابراین، سعی کنید در این دوران بهداشت شخصی تان را با احتیاط بیشتری رعایت کنید.

 

بیشتر بخوانید : فاجعه ویروس کرونا و صنعت مد و پوشاک

 

انتقال ویروس کرونا از طریق خرید لباس امکان پذیر است؟

انتقال ویروس کرونا از طریق خرید لباس امکان پذیر است؟

خبر خوب این است که گزارشی در رابطه با انتقال ویروس کرونا از طریق لباس های خریداری شده ثبت نشده است، اما نکته ای که وجود دارد این است که حین خریدکردن، تعامل با دیگر افراد شما را در معرض ابتلا به این ویروس قرار می دهد. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم فعلا تا حد امکان از خرید حضوری بپرهیزید.

احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق لباس های اجاره ای وجود دارد؟

احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق لباس های اجاره ای وجود دارد؟

حتی قبل از شیوع ویروس کرونا نیز در مکان هایی که لباس اجاره ای مبادله میشد، اقدامات بهداشتی خاصی وجود داشت. حالا نیز به شما پیشنهاد می کنیم که برای دستکاری این نوع لباس ها حتما از دستکش استفاده کنید و پس از انتخاب و تحویل لباس به شما نیز، حتی اگر لباس بسته بندی شده بود، پس از ورود به منزل آن را با آب گرم و مایع لباسشویی بشویید.

 

 

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *