ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نکات طلایی برای یک میزبانی خوب

afb2f0b609b92600310905cf1a1820fe

تنها کسی که می‌تواند یک مهمانی معمول همیشگی را به یک مهمانی عالی و فوق‌العاده تبدیل کند، میزبان است. برای میزبان خوب بودن، پختن غذاهای متنوع و خوشمزه کافی نیست.

.

نکات ریز و درشت بسیاری هست که هر میزبان خوبی حتی قبل از این‌که آشپز خوبی باشد، باید نسبت به آن‌ها آگاهی داشته باشد. آداب معاشرت راهکارهای موثری در این خصوص پیشنهاد می‌کند که در این مطلب با آن‌ها آشنا می‌شوید.

هنگام ورود مهمانانتان جلوی در به استقبال آن‌ها بروید. برای لبخندزدن وقت بگذارید، مهم نیست که هنوز چند کار انجام‌نشده داشته باشید. این لبخند و روی گشاده از سوی میزبان می‌تواند از همان ابتدا حال و هوای مهمانی را بر روی موج شادی تنظیم کند.

فضای مناسبی برای قرار دادن وسایل مهمانان در نظر بگیرید؛ اتاق یا کمدی که بتوانند کت، مانتو، چتر یا کیفشان را در آن بگذارند. اگر رگال و چوب لباسی هم برای همه‌ی مهمانان باشد که چه بهتر.

اگر تمام مهمانان یکدیگر را نمی‌شناسند، این وظیفه‌ی میزبان است که آن‌ها را به هم معرفی کند و با برقراری مکالمه‌های اشتراک‌برانگیز یخ مهمانان را برای معاشرت با یکدیگر باز کند. بعد از چند دقیقه که آشنایی صورت گرفت و صحبت‌ها گل انداخت یک معذرت‌خواهی آرام کنید و به کاری‌های باقی‌مانده‌تان برای پذیرایی بپردازید.

اگر بعضی از مهمانانتان زودتر از موعد اعلام‌شده رسیدند، از آن‌ها به گرمی استقبال کنید. یک نوشیدنی ساده برای آن‌ها سرو کنید، سپس با یک معذرت‌خواهی به ادامه‌ی کارها برسید، مطمئن باشید مهمانانتان هم شما را در این خصوص درک می‌کنند.

اگر مهمان ناخوانده‌ای برای شما رسید یا یکی از مهمانتان با شخصی که انتظار ندارید در مهمانی حاضر شد. خونسرد باشید و شگفت‌زده‌شدنتان را بروز ندهید. خوش‌آمد بگویید و برای پذیرایی و آشنایی با دیگران آن‌ها را راهنمایی کنید.

درباره‌ی قوانین خانه با مهمانانتان صادق باشید. برای مثال درباره پوشیدن کفش، غذادادن به حیوان خانگی‌تان و یا سیگار کشیدن. حتما توجه داشته باشید که این باید و نبایدها برای همه یکسان باشد.

در این که اتاق نشیمن و پذیرایی باید تمیز و آراسته باشد شکی نیست. ولی سرویس بهداشتی را هم نباید فراموش کرد. در نگاه مهمانان یک سرویس بهداشتی تمیز و معطر هم به همان اندازه و شاید بیشتر اهمیت دارد. قبل از آمدن مهمانان دستمال توالت، حوله و مایع دست‌شویی برای سرویس بهداشتی را چک کنید. سطل‌ها را هم که حتما از قبل خالی کرده‌اید.

فراموش نکنید که شما هم به عنوان میزبان حق دارید خوش بگذرانید و از حضور مهمانانتان لذت ببرید. اما به یاد داشته باشید که باید برای تک تک افراد وقت بگذارید، با آن‌ها معاشرت کنید و به خواسته‌هایشان توجه کنید. بهتر است چند وقت یک بار گشتی میان جمع بزنید و مطمئن شوید که هیچ یک از مهمانانتان تنها و در خود فرورفته نیست.

برای موقعیت‌های ناگهانی آماده باشید. برای مثال با پیش‌بینی این‌که ممکن است غذا یا نوشیدنی بر روی زمین یا میز ریخته شود. چند حوله و دستمال برای پاک کردن آن‌ها آماده داشته باشید. در صورت بروز این اتفاق هم بهتر است آرام باشید و عذرخواهی مهمانتان را با شفقت و مهربانی بپذیرید.

تمرکز خود را بر روی مهمانانتان بگذارید و نه تمیزکردن ریخت و پاش‌های مهمانی. رفت‌وآمدهای مداوم شما در طول مهمانی برای جمع‌کردن ظروف و تمیزکاری، مهمانانتان را معذب می‌کند.

روز مهمانی‌تان را به چشم روز امتحان نبینید. استرس را از خود دور کنید. هیچ مهمانی دوست ندارد چهره‌ی میزبانش را نگران و در هم ببینید. فراموش نکنید که قرار است در این روز دیداری با آشنایانتان تازه کنید و اوقات خوشی را با مهمانانتان سپری کنید.

میزبان بارزترین جلوه‌ی هر مهمانی است. در انتخاب لباس خود دقت کنید. شیک و زیبا بپوشید. وقتی ظاهر میزبان ناآراسته و خسته به نظر برسد شوق مهمانان هم برای یک مهمانی مفرح و هیجان‌انگیز از بین می‌رود.
این امکان وجود دارد که در پایان مهمانی به افراد آن‌قدر خوش گذشته باشد که قصد ترک‌کردن منزلتان را نداشته باشند. در این موقعیت با چند روش غیرمستقیم می‌توانید مهمانی را به پایان برسانید؛ به آرامی شروع به جمع‌آوری ظروف کنید. پیشنهاد چای یا قهوه بدهید. اگر شمعی روشن است آن را خاموش کنید و یا اگر موسیقی در حال پخش است آن را قطع کنید. حتی می‌توانید پیشنهاد بدهید که از غذاهای مهمانی برایشان بسته‌بندی کنید تا با خود ببرند.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .