ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نکاتی که درباره خرید لباس‌ زیر به فراموشی سپرده‌ شده‌اند

af08ba4bce655d5aaad3672b255643fe

همان اندازه که با انتخاب صحیح یک لباس و پوشیدن آن زیبایی شما افزایش می‌یابد، به همان اندازه با یک انتخاب نادرست در خرید لباس و پوشیدن آن باعث می‌شوید که ظاهرتان بد به نظر برسد.

.

مسئله‌ی لباس‌زیر حتی مهم‌تر از انتخاب لباس هست. آدم براي این‌که تميز و مرتب به نظر برسد معمولاً سعي مي‌کند ظاهري آراسته داشته باشد و لباس‌هايي مرتب و تميز بپوشد ولي متخصصان پوست معتقدند که لباس‌زیر هم به همان اندازه در سلامت و بهداشت افراد موثر است. اين لباس‌ها در تماس نزديکي باپوست ما هستند و اين باعث مي‌شود که در صورت رسيدگي نکردن به آن‌ها منشأ انواع حساسيت‌ها و عفونت‌هاي قارچي شوند.

لباس‌های زیر از اعضای فراموش‌شده کمد لباسی خانواده‌ها هستند که اغلب درجاهایی تنگ و تاریک پرت می‌شود و فقط موقع حمام یادمان می‌آید که باید آن‌ها را پیدا کنیم. یکی از دلایل می‌تواند این باشد که ما بیشتر تمرکز خود را بر روی لباس‌های بیرونی گذاشته‌ایم و اولویت ما در آن ناحیه قرار دارد. ما شمارا سرزنش نمی‌کنیم چون اطلاعات شما درباره اهمیت لباس‌زیر کم است اغلبتان لباس‌های زیری را می‌پوشید که از کوچکی با آن‌ها بزرگ‌شده‌اید و دقیقاً هر بار همان مارک و نوع را خریداری می‌کنید چون انتخاب یک لباس‌زیر مناسب اغلب گیج‌کننده است.

لباس‌زیر از کالاهاي مصرفي است که بايد آن را زودبه‌زود نو کرد و زياد هم بايد داشت. اگر لباس‌زیر به‌اندازه کافي داشته باشيد، آن را زودبه‌زود عوض مي‌کنيد و به‌راحتی هم آن را دور مي‌اندازيد. خيلي‌ها به دليل اينکه لباس‌زیرشان در معرض ديد ديگران نيست، آن را تا چند سال به بدترين وضع نگه مي‌دارند. شما خيلي محترم‌ايد و لباس‌زیرتان هم بايد در شأنتان باشد. هر از گاهي لباس‌هاي زير خود را بجوشانيد تا آلودگي آن به طور کامل از بين برود. لباس زير خود را تعمير کنيد و همچنين مي‌توانيد براي خود لباس زير بدوزيد. در عين حال مي‌توانيد براي از بين بردن ميکروب‌هاي آن لباس زيرتان را بعد از شستشو و پيش از پوشيدن اتو کنيد.

لباس‌زیرهایی که قصد داريد در طول روز از آن‌ها استفاده کنيد بهتر است داراي جنس طبيعي باشند. از جنس‌هايي که داراي مواد ترکيبي مانند پلاستيک و … هستند استفاده نکنيد چون شما يک مدت طولاني از صبح تا شب مي‌خواهيد از اين لباس‌زیرهای استفاده کنيد اين جنس باعث مي‌شود که شما در طول روز احساس ناراحتي داشته باشيد.

نیمه‌پر لیوان این است که به علت زیاد بودن انتخاب‌ها، اگر شما از حاشیه امن خود خارج شوید و وقت بگذارید می‌توانید بهترین گزینه را مناسب خود انتخاب کنید. اگر شما این کار را بکنید وارد دنیایی از جنس‌های مرغوب پنبه، ابریشم، پشم گوسفند مرینوس می‌شوید که هرروز صبح با پوشیدن آن‌ها حس خوبی به شما دست می‌دهد. البته ما نیز قبلاً تحقیقاتی را برای شما انجام داده‌ایم و بهترین گزینه‌های داخل بازار را برایتان گلچین کرده‌ایم. در این نمونه‌ها اصلاً کالاهایی که آن‌ها را عموماً «آشغال» می‌نامند نیست. در ادامه با ما همراه باشید:

زیرشلواری سنتی

زیرشلواری‌های سنتی اغلب به‌عنوان چیزی به یاد می‌آوریم که فقط پدرمان آن‌ها را می‌پوشید و الان پس چند سال نیز همان مارک و نوع را خریداری می‌کند. ولی هنوز پدرمان هم آن‌ها را می‌پوشد ولی احتمالاً نمی‌داند که طی این چند سال چه تحولاتی در طراحی آن‌ها رخ‌داده است. این روزها چیزهایی که باید درباره خرید آن‌ها در نظر گرفت، نوع پارچه آن‌هاست که پنبه‌ای باشد یا نه هنگامی‌که آن‌ها را پوشیده‌ایم جمع نشوند و تنفسی و هوایی که به قسمتی که پوشش می‌دهند، ولی ملاکی که امروزه برای خرید در نظر گرفته می‌شود فقط متناسب بودن آن‌ها بااندام است و نه چیز دیگر که این کار بسیار اشتباهی است. هیچ مشکلی در بافت پنبه‌ای و یا راحتی وجود ندارد فقط مشکل این است که علاقه‌های ما بیشتر به جذاب بودن لباس‌زیر و اینکه نوع آن شلوار پلیسه دار پیشمان جالب باشد. باید این عادت‌ها را دور بی اندازیم و طرز نگاهمان را تغییر دهیم. لباس‌های زیر با جنس‌های خوب به‌تازگی دارای طرح‌ها و اشکال زیبایی شده‌اند و نسبت به قبل در طراحی آن‌ها از خلاقیت بیشتری استفاده می‌شود (لطفاً از عکس‌های پرینت شده حیوانات استفاده نکنید). جنس‌هایی مانند پشم گوسفند مرینوس، الیاف بامبو نیز این تنوع را دوچندان کرده‌اند. درباره پشم گوسفند مرینوس بهتر است بدانید که منشأ مرینوس کشور اسپانیا هست. سه نوع مرینوس به نام‌های ای بی سی (B،A و C) وجود دارد. نوع ای و بی (A و B) دارای پوست چین‌دار هستند که نوع ای پوست چین دار تری نسبت به بی دارد. مرینوس با پوست چین‌دار به مرینوس آمریکایی شناخته می‌شود. مرینوس نوع سی را مرینوس دلاین (Delaine merino) می‌نامند که چین پوست آن خیلی کم هست. پشم مرینوس دلاین سفید بوده، رشد آن در حدود ۴/۶ تا ۶/۷ سانتی‌متر در سال است. این پشم‌ها به‌گونه‌ای هستند که هفته‌ها نیاز به شست‌وشو ندارند.

زیرشلواری بوکسوری

زمانی که جان واواتوس در اواسط دهه ۹۰ میلادی لباس‌زیر بوکسری را طراحی کرد، لحظه باشکوهی را برای خود رقم زد (او در ان زمان سرپرست گروه طراحی لباس مردانه در کالوین کلاین بود). این زیرشلواری‌های زیبا با طراحی خاص را که در ادامه خواهید دید به‌گونه‌ای تولیدشده‌اند که اگر نیاز به پوشش بیشتر اندام باشد به‌خوبی کش می‌آیند و ناحیه بیشتر را پوشش می‌دهند. اگر شما یک فرد مناسب برای پوشیدن این زیر شلواری‌ها هستید، باید بدانید که گزینه‌های بسیار زیادی پیش روی شما وجود دارد.

زیرشلواری مردانه

لباس‌های زیر مردانه به‌نوعی نوع گرم لباس‌های زیر هستند، تقریباً چیزی مابین زیرشلواری‌های سنتی و زیرشلواری‌های بوکسوری هستند و از لحاظ طولی نیز ما بین این دو قرا می‌گیرند. انتخاب اسم آن‌ها هم که به لاتین ترانک (Trunk) است به دلیل شباهت انها به لباس‌های شنای (swim trunks) آقای شان کانری (سر توماس شان کانری بازیگر معروف اسکاتلندی در ۲۵ اوت ۱۹۳۰ در ادینبورگ در اسکاتلند متولد شد. او بیشتر به دلیل به تصویر کشاندن کاراکتر جیمز باند در هفت فیلم سینمایی شناخته می‌شود) در فیلم پنجه‌طلایی (پنجه‌طلایی یک فیلم در سبک اکشن و جاسوسی به کارگردانی گای همیلتون است که در سال ۱۹۶۴ منتشر شد. این فیلم سومین فیلم در سری فیلم‌های اکشن جیمز باند است.) است. دلیل بلندتر بودن آن‌ها از نسخه‌های سنتی‌شان، سبک طراحی جدید آن‌ها است. بیشتر مناسب افراد ورزشکار هستند و قسمت بالای زانو را هم کمتر پوشش می‌دهند.

شورت‌های بوکسوری

اگر می‌خواهید که یک لباس‌زیر راحتی داشته باشید، شورت‌های بوکسوری می‌توانید انتخاب خوبی برای شما باشند. این دقیقاً همان آزادی را درراه رفتن و حرکت به شما می‌دهد که شورت‌های حرفه‌ای بوکسورها برای بوکسورها فراهم می‌کنید، دلیل انتخاب نام بوکسوری برای این شورت‌ها فقط آزاد بودن در آن‌ها نیست، بلکه سبک طراحی آن‌ها نیز در انتخاب این اسم دخیل است؛ سبک آن‌ها نجیبانه و دانشگاهی هست و شکل تغییریافته شلوارهای و سبکی بچه در طراحی آن به کار گرفته‌شده است. جنس آن‌ها از پنبه و ابریشم است و تنها قسمتی از آن‌ها که مانند شرت واقعی بوکسورها نیست بند تنبان است که در این لباس وجود ندارد و بقیه قسمت‌ها تقریباً مشابه است، این شورت‌ها تقریباً تنها زیرشلواری هستند که پزشکان برای پوشیدن آن‌ها را پیشنهاد می‌دهند.

زیرشلواری بلند

این زیرشلواری‌های طی یک فرایند طولانی به اینجا رسیده و تکامل‌یافته‌اند و ما خیلی خوشحالیم که این فرایند رخ‌داده است. این لباس‌ها فقط مخصوص بچه‌ها کوچک نیستند که از پنبه درست‌شده باشند و مخصوص مرطوب نگه‌داشتن کودک باشد. درواقع این‌ها نسل جدیدی از لباس‌های قدیمی هستند که برای ورزشکارها و گرم نگه داشتن آن‌ها به کار می‌روند و از روزگار تارک و سیاه خود درآمده‌اند و شکلی مدرن به خود گرفته‌اند که در شرایط خاص آب و هوایی از بدن شما محافظت می‌کنند.

هنگام خريد تمام لباس‌هاي ورزشي و تمامي‌ لباس‌هاي زير و لباس‌خواب بايد در نظر داشته باشيد که اين لباس‌ها از جنسي تهیه‌شده باشند که بدن کمترين واکنش‌هاي حساسيتي را نسبت به آن‌ها داشته باشد. در اين رابطه محصولات نخي و کتاني بهترين جنس‌های پيشنهادي هستند و از خريد لباس‌های زيري که از مواد نايلوني و مصنوعي تهیه‌شده‌اند بايد پرهيز شود. در صورت خريد اين لباس‌ها بايد دقت کنيد که حداقل لايه داخلي آن‌ها از چه جنسي بوده و آيا در تهيه آن‌ها استانداردهاي لازم رعايت شده است يا نه؟ بهتر است براي خريد اين لباس‌ها از فروشگاه‌های معتبر و يا کارگاه‌های توليدي که محصولات آن‌ها مورد تأیید وزارت بهداشت است استفاده کنيد.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .