ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نقش رسانه های اجتماعی، فن آوری و نژاد در کسب موفقیت یک مدل

۱e8d6dc02986e7e13576b16a6f372759

با اینکه ۷۷.۶ درصد از مدل هایی که در هفته های مد نیویورک، لندن، پاریس و میلان برای معرفی کلکسیون بهار و تابستان ۲۰۱۶ به روی صحنه رفتند، سفیدپوست بودند، ولی نیویورک در استقبال از تنوع نژادی نزد مدل ها، در میان رقبایش سرآمد بود.

.

صنعت مدلینگ همیشه با جنجال های زیادی روبرو بوده و یا بهتر بگوییم خود جنجال سازی کرده است. جنجال بر سر تبعیض نژادی در انتخاب مدل ها تا استفاده نکردن از مدل های plus size و تلاش برای جا انداختن یک برداشت خاص در مورد اندام زیبا و متناسب. مدل ها، این روزها به لطف رسانه های اجتماعی، سکوت خود را شکسته و آزادانه در مورد مسایلی که نگران یا آزرده شان می کند، صحبت می کنند. اما دست اندرکاران پشت پرده که اتفاقا تصمیم گیرندگان اصلی هستند، چه می گویند؟ نظر آنها درباره تاثیر گرایش روز افزون به تنوع نژادی و استفاده از فن آوری های نوین بر روی حرفه شان چیست؟

آنگوس مونرو، از بنیانگذاران آژانس مدلینگ معتبر و مشهور AM Casting (مستقر در نیویورک) که برای شوهای کانیه وست و ریک اوئنز، مدل معرفی می کند، می گوید: اینکه اصولا مساله ای به نام <کمبود تنوع نژادی> وجود دارد به خودی خود شرم آور است. با این حال گام هایی برای اصلاح این وضعیت برداشته شده است.

آمار نشان می دهد که فصل به فصل، وضعیت بهتر شده و گله و شکایت ها بابت فقدان تنوع نژادی درعرصه مدلینگ کمتر می شود. کارلو وایت، مدل سابق و از بنیانگذاران آژانس مدلینگ Premier Model Management که در به شهرت رسیدن نائومی کمپبل، کریستی تارلینگتون و لیندا اوانجلیستا نقش داشت، ضمن اشاره به این مساله می افزاید: معتقدم که صنعت مدلینگ از مدل هایی با سوابق نژادی مختلف و همینطور سایزهای مختلف استقبال می کند. 

دست اندرکاران آژانس های مدلینگ و حتی خود مدل ها این روزها بیشتر از هر زمان دیگری به اهمیت حضور در رسانه های اجتماعی و نقش آن در رسیدن به شهرت، واقف شده اند. مدل هایی که حضور مدام و گسترده در رسانه های اجتماعی دارند، به سرعت دیده شده و انتخاب می شوند. چراکه میتوانند خانه مد را با طیف بزرگی از خریداران احتمالی مرتبط کنند. تعداد دنبال کنندگان یک مدل، هم اکنون به یکی از پیش شرط های مهم در استخدام تبدیل شده است.

آیا می دانستید که اپلیکیشنی به نام Swipecast وجود دارد که <اوبر مدل ها> خوانده می شود؟ این اپلیکیشن می تواند بین برند و مدل ارتباط مستقیم برقرار کند. Swipecast از ابتدای راه اندازی اش به این سو نزدیک به ۱ هزار و ۵۰۰ کاربر فعال دارد. جالب اینکه ۱۰ هزار کاربر نیز در لیست انتظار به سر می برند.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .