ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نحوه صحیح ست لباسهای خال خالی

۵۷۷۸۸۷۷be1a35482f319be586a4e5dc3

لباس خال‌خالی مثل لبه تیغ می‌ماند؛ با پوشیدنش یا خیلی شیک می‌شوی، یا خیلی مسخره! حالت وسطی وجود ندارد! انتخاب این که چی و چطوری بپوشیم که تیغ خال‌خالی‌ها تیپ‌مان را خراب نکند، سلیقه و هوشمندی می‌خواهد.

.

 لباس خال‌خالی دخترانه است

پارچه‌های خال‌خالی به صورت کلاسیک برای لباس بچه‌ها و خصوصا دختربچه‌ها استفاده می‌شده. برای همین است که در ذهن همه خال‌خالی‌ها ناخوداگاه حس بچگی و دخترانگی را ایجاد می‌کنند. پس خودتان را با این حس هماهنگ کنید. اگر می‌خواهید خال‌خالی بپوشید، بی‌خیال آرایش‌های سنگین و لباس‌های مجلسی و شینیون موها شوید. هرچه ساده‌تر، بهتر.

سرتاسر خال‌خالی جالب نیست

شیک از آب درآوردن یک لباس سرتاسر خال‌خالی کار سختی است. خیلی باید حواس‌تان به همه تزئینات و وسایل و مدل مو و رنگ پوست‌تان باشد که یک لباس سرتاپا خال‌خالی جذاب از آب دربیاید. درنهایت هم معمولا شبیه لباس خانگی می‌شود. راه ساده‌تر این است که پارچه خال‌خالی را با اجزای دیگری که خال‌خالی نیستند، ترکیب کنید.

 لباس خال‌خالی همراه با ساده

یک انتخاب کلاسیک ترکیب خال‌خالی با پارچه ساده است. بهترین انتخاب برای این ترکیب، پارچه ساده از رنگ خال‌های روی لباس است. مثلا در این لباس خال‌های خاکستری روی زمینه سفید با زمینه خاکستری ساده هماهنگ شده.

 لباس خال‌خالی همراه با راه‌ راه

خال‌خالی و راه‌راه هر دو طرح‌های کلاسیک جذابی هستند، اما ترکیب‌شان با هم می‌تواند خیلی بد یا خیلی خوب از آب دربیاید. دقت کنید که وقتی می‌خواهید این دو طرح را با هم ترکیب کنید، باید رنگ‌های راه‌راه و خال‌خال پارچه‌ها عین هم باشد. حتی کمی اختلاف در کنتراست یا گرمی و سردی رنگ هم لباس را بیش از حد شلوغ و شلخته جلوه می‌دهد. این دو تا طرح خودشان به قدر کافی شلوغ هستند.

 لباس خال‌خالی و تزئینات

پوشیدن یک لباس خال‌خالی سرتاسری شاید خسته کننده باشد، اما با اضافه کردن تزئینات ساده می‌شود جذابش کرد. مثلا یک کمربند از رنگ متضاد زمینه یا همرنگ خال‌خال‌ها ماجرا را کلا عوض می‌کند. یک گردنبند درخشان روی بلوز خال‌خالی یا دست گرفتن کیف و کفش از رنگ تند هم همین تاثیر را دارد.

 پیراهن، بلوز، دامن و شال

بهترین گزینه برای خال‌خالی پوشیدن، پیراهن است. به خصوص مدل‌های پرنسسی که دامن‌های چین دار و کمرهای باریک دارند، دخترانه‌های خوبی برای خال‌خالی پوشیدن هستند. پیراهن‌ها را می‌شود از خال‌خال‌های متوسط تا درشت انتخاب کرد. خال‌خالی‌های خیلی ریز روی پیراهن دیده نمی‌شود و فقط شلوغ به نظر می‌رسد.

بعد از آن بلوز و شومیزهای زنانه بهترین مدل هستند. البته بهتر است خال‌خال‌های این جور بلوزها ریز باشند. خال‌خال‌های خیلی درشت مناسب لباسی که فقط بخشی از اندام را می‌پوشاند نیست، چون آن بخش را خیلی حجیم نشان می‌دهد.

گزینه بعدی هم دامن است. دامن‌های خال‌خالی با بلوزهای ساده یا راه‌راه ترکیب بسیار خوبی هستند.

شال هم برای خال‌خالی پوشیدن گزینه خوبی است. به شرطی که رنگش خیلی تند و شلوغ نباشد.  وگرنه دور صورت‌تان خیلی شلوغ می‌شود و چهره خسته و کوچک به نظر می‌آید.

اما شلوار؟ این آخرین گزینه است. شلوار خال‌خالی خیلی محتمل است که مسخره و بی‌کلاس به نظر بیاید. خیلی باید خوش‌سلیقه باشید که بتوانید یک جین خال‌خالی را با لباس‌های دیگر خوب ترکیب کنید. 

آقایان هم خال‌خالی بپوشند

خال‌خالی اگر شیک و مناسب انتخاب شده باشد، برای آقایان هم خوب است. یک شال خال‌خالی روی لباس ساده، کراوات خال‌خالی ابریشم یا پیراهن خال‌خالی با خال‌های ریز برای آقایان مناسب است. به شرطی که خال‌خالی لباس‌هایتان زیاد نباشد، شیک هم می‌شود.

 

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .