ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

ملاک های زیبایی در کشور های مختلف

۴a5dadae8236179289a29d4a9cb30754

خواسته یا ناخواسته ملاک‌های زیبایی در یک کشور می‌تواند بر روی تصمیم‌گیری‌های مردم همان کشور در طول زندگی‌شان مؤثر باشد.

.

جایی همانند کشور امریکا که کوتاه بود مو معمولاً مدل موی خوبی به‌حساب نمی‌اید، ولی در انسوی دنیا و حتی کمی نزدیک‌تر به آمریکا همانند برزیل و کره جنوبی این مدل مو بسیار محبوب و موردتوجه است؛ بنابراین جغرافیا می‌تواند ملاک زیبایی را تحت تأثیر قرار دهد. با ما همراه باشید تا گشتی در قاره های مختلف زده باشیم.

برای اینکه گفته‌های من روشن شود مثال جالبی برای شما خواهم زد: در سال گذشته، گروهی از پزشکان اینترنتی عکس یک دختر را برای ۱۸ کشور مختلف فرستادند و از آن‌ها خواستند با استفاده از نرم‌افزارهای تغییر چهره این عکس را به ایدئال‌ترین حالت خودشان تغییر شکل دهند. شما می‌توانید در اینجا این عکس‌ها را ببینید. هرکدام از این ۱۸ عکس با دیگری تفاوت‌های زیادی داشتند. این آزمایش بیانگر این بود که زیبایی در نگاه بینندگان است نه آنچه در سراسر دنیا به آن ملاک زیبایی می‌گویند.

این آزمایش و نماهای مختلفی از زیبایی که در اینترنت پخش می‌شود، ما را بران داشت که بدانیم زیبایی واقعی چیست؟ نکته جالب دیگری که در مورد زیبایی وجود دارد، تفاوت تعریف آن در همه جای دنیا با یکدیگر است. تفسیری که مربوط به همان جغرافیا است و خاص همان منطقه است.

ما در حال حاضر به بررسی مدل مو در برخی از نقاط دنیا پرداخته‌ایم. در مرحله بعدی به شکل بدن خواهیم پرداخت؛ بنابراین ما یک تحقیق بین‌قاره‌ای انجام دادیم تا بدانیم در ۷ قسمت مختلف دنیا بانوان چگونه آرایش می‌کنند و یا موهای خودشان را کوتاه می‌کنند تا زیباتر به نظر برسند.

استرالیا

محبوب: از استخر بیرون بیا

جزییات: ازاینجایی‌که بیشتر زمان دختران وزنان استرالیایی در ساحل صرف می‌شود، بیشتر در مقابل آفتاب قرار دارند، کرم‌های ضد آفتاب و آرایش‌های رنگ و رو رفته بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرند. بر اساس گفته الینور پندلتون (Eleanor Pendleton) مؤسس و سردبیر مجله زیبایی گریتی پرتی (Gritty Pretty)، زیبایی در استرالیا یعنی شادابی و طبیعی بودن است، آرایش روشن، پوست صاف و بدون لکه و همچنین موهای باز و به باد داده که با استفاده از چند کالای آرایشی ساده می‌توانید به آن برسید به‌عنوان آرایش محبوب و به‌قول‌معروف ملاک زیبایی در قاره استرالیا به‌حساب می‌آید.

فرانسه

محبوب: دست‌کاری کم و شیک

جزییات: زنان فرانسوی همیشه می‌توانیم بگوییم شیک هستند، تعریف شیک بودن برای آن‌ها همانند حالتی که از رخت خواب صبح‌ها بیدار می‌شوند تعریف‌شده است. مو برای زنان فرانسوی می‌تواند کوتاه باشد و لازم نیست آن‌ها روزانه به یک استالیست مو بروند و یا آن‌ها را بلند نگاه‌دارند، حتی لازم نیست به آن‌ها شانه هم بزنند، دقیقاً مثل بیدار شدن از خواب! بر اساس گفته متیلدا لاکومب، مدیر تحریریه مجله فرانسوی بیرچ باکس (Birchbox) لوازم‌آرایشی که باید در فرانسه استفاده شوند معمولاً دارای رنگ‌های روشن و بیشتر رنگ پوست باید باشند تا اجازه تنفس به پوست بدهند. آرایش‌ها همیشه کمتر از انتظار است و بیشتر برای محافظت از پوست انجام می‌شود. تمرکز فرانسوی‌ها بیشتر بر روی گونه‌ها، مژه و لب‌های است تاکمی رنگین‌تر به نظر برسند.

برزیل

محبوب: برنزی و گندمی

جزییات: بر اساس آب‌وهوای گرمسیری زنان برزیلی نوع دیگری از زیبایی ذاتی را نشان می‌دهند که برگرفته از اقلیم برزیل و نواحی گرمسیری است. وبلاگ نویس برزیلی کاملا کوئلیو (Camila Coelho) به آرایش چندرنگ، به همراه پوست برنزه و آرایش اندکی زیاد اشاره داشته است.

کره جنوبی

محبوب: پوست تازه و سفید بدون لک

جزییات: در کره، بنا به گفته ایلیشیا یوون (Alicia Yoon) بنیان‌گذار لیلی و پیچ (Peach & Lily)، بدن طبیعی و ذاتی دقیقاً باپوست سفید و بدون لک تعریف می‌شود. پوستی که برای کره‌ای‌ها توصیف کردیم، در مورد سلامت، درخشان بودن، بی لکه بودن پوست به دلیل آب‌رسانی زیاد به پوست ایجاد می‌شود. آرایشی که برای کره‌ای‌ها تعریف‌شده است بیشتر در نواحی لب و گونه‌ها وجود دارد تا مقداری رنگ به پوست سفید آن‌ها اضافه کند. برای مو؟ یوو می‌گوید باید موهای بدون هیچ آرایشی، صاف و ساده باشند.

سوئد

محبوب: براق و درخشان

جزییات: دختران سوئدی تأکید بیشتری بر موهای طبیعی و فرم عادی آن‌ها دارند، از طرفی سعی می‌کنند معمولاً موهایی براق، مژه‌هایی بلند و پوست درخشانی که در اثر آب‌وهوای خاص آن کشور تقریباً غیرممکن است، دست بیابند. بلاگر سوئدی کنزا زویتن (Kenza Zouiten) می‌گوید تمام لوازم‌آرایشی او براق‌کننده و روشن کنند هستند، به‌طورکلی می‌تواند بگوید تمامی رنگ‌های روشن کالکشن دیور (Dior) را داشته است.

آفریقای جنوبی

محبوب: رنگی و بازیگوش

جزییات: آفریقایی جنوبی اقلیم خاصی دارد که در آنجا برخلاف رنگ پوست یکسانی که بیشتر زنان دارند، رنگ موج میزند. آن‌ها با استفاده از رنگ‌های مختلف در آرایش‌های خودشان جذابیت‌های منحصربه‌فردی ایجاد می‌کنند. این گفته هنرمند؛ گریمور؛ مدیر خلاق شرکت وسایل آرایشی بادیوگرافی (Bodyography)، لری لیب (Lori Leib) است. او همچنین می‌گوید: زنانی که پوست تیره دارند معمولاً بارنگ‌ها بازی می‌کنند، رنگ‌ها و رژهای لب بارنگ‌های مختلف محبوب‌ترین آرایش است، این آرایش برای زنانی که پوست روشنی دارند معمولی است. آن‌ها با حفظ رنگ طبیعی پوست خودشان، سعی می‌کنند خودشان را با استفاده از آرایش خاص نمایش دهند، چشم‌ها و لب‌ها از نقاط مهم برای آرایش است. آن‌ها همچنین پوست خودشان را درخشان‌تر نشان می‌دهند. برای موهای خودشان معمولاً آن‌ها از روسری‌هایی که طرح‌های محلی دارند استفاده می‌کنند و یا به‌صورت محلی آن‌ها را می‌بافند.

آمریکا
محبوب: زیبایی ذاتی

جزییات: زیبایی در آمریکا معمولاً دو راه دارد: به‌صورت نامحسوس آرایش داشته باشید و آرایش ساحل مانند داشته باشید که برای آرایش نیاز به رنگ‌های مختلفی دارد. بیشتر دختران آمریکایی به آرایش پوست خودشان و سفید نشان دادن خودشان اهمیت می‌دهند و از طرفی سعی می‌کنند با استفاده از آرایش چشم و گونه جذابیت خودشان را افزایش دهند. برای هر دو راه گفته‌شده جزییات مشابهی موجود دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به آرایش چشم‌ها و کرم‌های ضد آفتاب و رنگ پوست اشاره داشت.

به نظر شما ملاک زیبایی در ایران چیست ؟

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .