ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مشکلات پیش روی طراحان زن

۹cb6e71fd379c0a6d58ef216f9910ae9

در اینکه صنعت مد، حتی مد زنانه، تحت سلطه طراحان مرد است، شکی وجود ندارد. لورن شرمن در مقاله ای که در سال ۲۰۱۵ در Forbes منتشر کرد، مدعی شد که زنان به اندازه مردان در صنعت مد، جدی گرفته نمی شوند. پرسش این بود: چرا دنیای مد، دنیایی مردانه است؟

.

طراحان مرد در کانادا، همچون جوزف میمران و دیوید دیکسون، در طول تاریخ در کانون توجه قرار داشتند، اما طی چند سال اخیر، تعداد بیشتری از طراحان زن، ابراز وجود کرده اند. علیرغم کمبود شمار طراحان زن در برخی از هفته های مد، صنعت مد کانادا بخش بزرگی از موفقیت های تجاری اش را مدیون طراحانی مانند شنون ویلسون و دنیس دلاریرز (بنیانگذار Tristan) هستند.
نیکولاس مزرا از Huffington Post به مناسبت روز بین المللی زن (۸ مارچ) با طراحان زن کانادایی گفتگو کرده و نظر آنها درباره وضعیت زنان طراح در عرصه مد را جویا شد.

بویانا سنتالر از Sentaler 

وقتی مادر شدم، مثل اکثر خانم ها به مرخصی بعد از زایمان نرفتم. شما به عنوان یک کارآفرین، هرگز نمی توانید کار را متوقف کنید. بخصوص درصنعت مد، که میزان انتظارات بالاست و سرعت عمل را طلب می کند.
من به عنوان یک طراح زن، زنان و نیازهای واقعی شان را درک می کنم و می دانم که آنها در یک کت شیک به دنبال چه هستند.

آنتوانت دی کارلو از Di Carlo Couture

با اینکه در صنعت مد، یک طراح / کارآفرین زن بودن برای موفقیت تجاری برند، مفید است، اما کار آسانی نیست. چراکه دنبال کردن حرفه مد، مستلزم کار برای ساعات طولانی است، بخصوص اگر کسب و کار خودتان را داشته باشید. ایجاد تعادل بین کار و زندگی شخصی، آسان نیست.

فلیشیا بورک از Bazzul

می توانم داستان های زیادی از برخوردهای نامتعارف که در حرفه ام تجربه کرده ام، را تعریف کنم. اما چه کسی مایل است این داستان های تکراری و خسته کننده را بخواند؟ به جای این کار می خواهم به همتایان زن خود یادآوری کنم که همه چیز از خود ما شروع می شود. این ما هستیم که باید به دیگران یاد بدهیم با ما چه رفتاری داشته باشند. می خواهم بگویم که شاید مجبور بشوید برای محکم کردن جای پایتان، کمی بیشتر تلاش کنید.

در مورد خود من باید بگویم که محکم کردن جای پا، چندان مهم نبود. بلکه قرار دادن خودم در موقعیت برابر با دیگران اهمیت داشت.
چیزی که مرا عصبانی می کند، دیدن زنانی است که از سر حسادت یا ترس مانع موفقیت زنان دیگر می شوند.

از نظر من طراحی برای خانم ها، توسط طراح زن یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. برای اینکه می دانم که آنها چه احساسی دارند و به دنبال چه هستند. چیزهایی وجود دارند که آقایان نمی توانند آن را درک کنند. بسیاری از برندهای مشهور، از پشتوانه طراحان مرد برخوردارند، ولی باید بگویم که پشت آن طراح مرد، زنان بااستعداد و توانای زیادی وجود دارند.

هیلی السسار از Hayley elsaesser

من نزد یک مادر مجرد بزرگ شدم. بنابراین نمی دانستم در دنیا آدم هایی وجود دارند که به توانایی های زنان تردید دارند. اما وقتی بزرگ تر شدم، برداشتم تغییر کرد. دیدم که چطور، صرفا به دلیل جنسیت، به نظرات آقایان بیشتر از من اهمیت داده می شود.
در حال حاضر بر روی کمک به همکاران زن خود در صنعت مد، متمرکز شده ام. بارها از مدل های زیبا شنیده ام که چطور آژانس های مدلینگ برای لاغرتر شدن آنها را تحت فشار می گذارند. درست نیست که ما در سال ۲۰۱۶، همچنان با این معضل روبرو باشیم. برای همین است که در شوی خودم، از مدل هایی با شکل اندام و سایزهای مختلف استفاده می کنم.

هیلاری مک میلان از Hilary MacMillan

یکی از بزرگترین چالش هایی که به عنوان یک زن دست اندرکار در صنعت مد با آن روبرو هستم، عدم حمایت کارآفرینان زن دیگر است. با اینکه اخیرا شاهد حمایت های بیشتر خانم ها از یکدیگر بودیم، ولی در کل خانم ها به انتقاد کردن از همدیگر عادت دارند. در حالی که باید از همدیگر و دست آوردهایمان حمایت کنیم.
وقتی طراح زن هستید و برای خانم ها طراحی می کنید، نیازها و خواسته هایشان را بیشتر و بهتر درک می کنید.

الی می از Elli Mae Studios

صادقانه بگویم که حتی یک لحظه به اینکه جنسیت من ممکن است برای کسب و کارم چالش برانگیز باشد، فکر نکرده ام. پدر و پدربزرگم الگوهای عالی در کسب و کار برای من و خواهرم بودند. آنها نشان دادند که در بیزنس باید با همه با احترام رفتار شود.
البته این واقعیت دارد که فرایند خلاقیت در افراد مختلف متفاوت است؛ من دختری بودم که حاضر نبود جوراب های یک شکل بپوشد. همیشه دوست داشتم از قوانین خودم پیروی کنم. این خصوصیت به جنسیت مربوط نیست بلکه به اعتمادم به توانایی های خلاقه ام مربوط است.

راشل سین از Rachel Sin

معتقدم طراحان مرد و زن با چالش های مشابه روبرو هستند. فکر نمی کنم چالش های پیش روی یک جنس از دیگری بیشتر باشد.
مزیت طراحان زن این است که می توانند لباس هایی را طراحی کنند که زنان با پوشیدن آنها احساس راحتی کنند.

ایفیژنیا پاپادیمتریو از LaMarque Collection

یکی از چالش هایی که من به خاطر زن بودن و البته جوان بودن با آن روبرو بودم این بود که جدی گرفته نمی شدم. این چالش وقتی می خواهید بر سر قیمت با کارخانه داران مرد و مسن تر از خودتان مذاکره کنید، بزرگتر می شود. ما با کارخانه هایی کار می کنیم که خارج از کشور قرار دارند و مسلما صاحبان آنها از ذهنیت دیگری برخوردار هستند. دیگر خیلی با این چالش روبرو نیستم، چون سال هاست با این شرکت کار می کنم و موقعیت خودم را تثبیت کرده ام.
یک طراح زن بودن، مزایای خودش را دارد. چون می دانم که از لباس هایم چه می خواهم. خودم لباس هایی که طراحی می کنم را می پوشم و می دانم که در کدام لباس راحت تر هستم.

 

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .