ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مسابقه زنده طراحی لباس فجر کلید خورد

b5b56b2ae93d3dc958cf0c21c9383b18
۲۰ طراح لباس از شهرهای مختلف ایران رقابت خود را در پنجمین جشنواره مد و لباس آغاز کردند تا مخاطبان را با مراحل مختلف طراحی لباس از ایده تا اجرا آشنا کنند.

.

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقه زنده طراحی لباس از برنامه‌های پنجمین جشنواره مدولباس فجر، امروز سه‌شنبه ۱۱ اسفندماه در تالار وحدت آغاز به کار کرد.
در این برنامه که با حضور معاون هنری ارشاد علی مرادخانی، دبیر کارگروه مد و لباس حمیدقبادی، رییس هیات مدیره انجمن طراحان لباس سومبات هاکوپیان و دبیر انجمن طراحان لباس و پارچه صدیقه پاک بین افتتاح شد، ۲۰ شرکت کننده از شهرهای مختلف ایران به تالار وحدت آمدند تا به مدت سه روز با یکدیگر رقابت کنند و یک طرح را از مرحله ایده به اجرا درآورند.
صدیقه پاک بین در توضیح این مسابقه که توسط انجمن طراحان لباس و پارچه ایران و با همیاری کارگروه ساماندهی مد و لباس برگزار می‌شود گفت: تمام مواد اولیه در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته تا آنها در مدت سه روز به طراحی، الگوسازی، برش و دوخت لباس بپردازند.
دبیر انجمن طراحان لباس و پارچه در ادامه گفت: این ۲۰ شرکت‌کننده از میان ۱۲۰ نفر انتخاب شده‌اند و ما اصلا فکر نمی‌کردیم چنین استقبالی از مسابقه بشود. در روز آخر مسابقه بیست دست لباس در همین محل نمایش داده میشود و از تولیدکنندگان دعوت می‌کنیم تا طرح مورد نظر خود را برای به تولید رساندن انتخاب کنند. امیدواریم این مسابقه باعث شود جایگزینی برای برندهای خارجی ایجاد کنیم و یک رقابت سالم بین برندهای داخلی و خارجی داشته باشیم.
به گفته پاک‌بین، مهمترین عامل انتخاب آثار از دید داوران، کاربردی بودن طرح‌ها و قابلیت تبدیل آنها به تولید انبوه است. مخاطبان در این مسابقه می‌ببینند چگونه طراح پارچه‌ها را کنار هم قرار می‌دهد، از چه تزیینات و زیورآلاتی استفاده می‌کند و در نهایت طرحی که ارائه می‌شود تا چه اندازه کاربردی است.
دبیر انجمن طراحان لباس و پارچه ایران، هدف از برگزاری مسابقه زنده طراحی لباس را ارتباط میان طراحان و تولیدکنندگان دانست و افزود: هدف ما این است که توانایی طراحان را بسنجیم و بتوانیم آنها رابه بخش صنعت هدایت کنیم. نمی‌خواهیم فقط یک مسابقه برگزار کنیم و طراح برتر را معرفی کنیم بلکه می‌خواهیم نقاط ضعف دانشجو، طراح و… را بشناسیم تا بتوانیم روز به روز بهتر شویم.
مسابقه زنده طراحی لباس از ۱۱ تا ۱۳ اسفندماه و ا حضور ۲۰ طراح در تالار وحدت و در حاشیه پنجمین جشنواره مد و لباس برگزار می‌شود.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .