ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مسابقه زنده طراحی لباس به پایان رسید

۳d9a979b1c7ae6adda1ab5edd6c87151
با انجام داوری آثار تولید شده در مسابقه طراحی لباس جشنواره مد و لباس فجر، آثار برگزیده در مراسم اختتامیه معرفی می‌شوند.

.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، بعد از ظهر روز پنج شنبه ۱۳ اسفندماه مسابقه سه روزه طراحی لباس پایان یافت و داوران مسابقه برای قضاوت آثار در تالار وحدت حضور یافتند. پیش از آغاز داوری آثار، صدیقه پاک بین با توضیح روند برگزاری این مسابقه گفت: پس از انتخاب ۲۰ طراح ازمیان بیش از ۱۲۰ نفر متقاضی شرکت در مسابقه، صبح روز سه شنبه مسابقه با در اختیار قراردادن کلیه لوازم کار شامل کاغذ، پارچه و…آغاز شد.
دبیر انجمن طراحان لباس و پارچه ایران افزود: هدف ما از برگزاری این مسابقه این است که توانایی طراحان را بسنجیم و بتوانیم آن‌ها را به بخش صنعت هدایت کنیم.
او با اشاره به آیتم‌های داوری آثار گفت: چیزهایی که بیشترین اهمیت را برای ما دارد زیبایی لباس، همنشینی پارچه‌های رنگی در کنار هم، کاربردی بودن لباس و قابلیت تولید انبوه آن است.
پاک‌بین ادامه داد: امیدوارم با نظر شما بهترین کارها انتخاب شوند و از کارخانه‌های مختلف درخواست می کنیم که هر کدام یکی از این طرح‌ها را به تولید برسانند. مطمئنا این کار بسیار تاثیرگزار خواهد بود و حتی می‌تواند رنگ سال آینده را مشخص کند.
او با اشاره به اهمیت بالای رای فعالان صنعت در این مسابقه گفت: در فرم‌های داوران بخشی مختص تولیدکنندگان وجود دارد که فقط توسط آنها امتیاز داده می‌شود و این امتیاز اهمیت بالایی در نتیجه نهایی دارد.
پاک بین افزود: من با ۳۳ سال سابقه تدریس و کار اجرایی باور نداشتم که شرکت کنندگان چنین توانایی داشته باشند. بعضی از آنها تازه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند، عده‌ای سالها سابقه کار دارند و حتی یک نفر از آنها استاد دانشگاه است. همه آنها جسارت این را داشتند که برای اولین بار در این مسابقه شرکت کنند. آنها در فرصت محدود خود کار را از طراحی آغاز کردند و سپس با انتخاب پارچه و دوخت لباس ادامه دادند.
این استاد دانشگاه ادامه داد: این مسابقه نشان می‌دهد که طراحی لباس آن طور که عده‌ای گمان می‌کنند فقط طراحی خطی روی کاغذ نیست، بلکه طراح باید نکات بسیاری مانند شناخت پارچه و نحوه استفاده از هر نوع پارچه را بداند.
پاک بین افزود: می‌خواهیم با بررسی نتایج این مسابقه ضعف‌های طراحی لباس را در کشور خود بشناسیم. اگر مشکل از استادان، نحوه پذیرش دانشجو، امکانات دانشگاه و… است، همه آنها باید ثبت و اعلام شود. از داوران می خواهم طرح‌ها را بررسی کنند تا اگر مشکلاتی در آن‌ها هست که مانع استفاده از طرح‌ها در تولید انبوه می‌شود، این مشکلات را در جلسه‌ای مطرح کنند تا به صورت بخشنامه تنظیم شده و به مسئولان ارائه شود.
با پایان سخنان پاک بین ابتدا داوران بخش طراحی، سپس داوران بخش الگوسازی و سرانجام داوران صنعت با در دست داشتن فرم‌های داوری وارد سالن شدند و در مدت ۳ ساعت به بررسی لباس‌ها و امتیازدهی به آنها پرداختند.
داوران بخش طراحی لباس امیرحسین مهدی زاده ،حسام جلالی ،آقای میرچی، سهیل عباسی، مهلا زمانی، خانم کیاوش، منیره ملکی، مریم مونسی ،خانم قاسمیان، مینو کریم نیا، آقای صالحی ، فریناز فربود وخانم عسگر اولادی بودند.
داوری بخش الگوسازی را نیز امیرحسین مهدی زاده ، سهیل عباسی ، مینو پدرام ، مرجان کشاورز، خانم کاظمی، آقای ملکشاهی ، آقای جعفری، آقای زندیه، آقای طهماسبی برعهده داشتند.
داوران بخش صنعت و تولید در اجرای نهایی طرح هم بر عهده رضا نامی ، آقای جوانرود ، شاهرخ جعفری ، آقای رشیدی، آقای زندیه ، آقای ملکشاهی ، آقای معتمد ، آقای اسلامی ، حمیدرضا یوسفی فر ، آقای طهماسبی و آقای جعفری بود.
برگزیدگان مسابقه طراحی لباس پنجمین جشواره مد و لباس فجر در روز اختتامیه جشنواره معرفی می‌شوند.
«مصاحبه های تکمیلی با داوران بزودی منتشر می شود»

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .