ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مرمت یکی از مشهورترین آثار هنری جهان به لطف کمک مالی پرادا

۹۷aac835489da277e8dd12c494d3dea5

با اینکه تابلوی مشهور “شام آخر” اثر لئوناردو داوینچی از شهرت جهانی برخوردار است، ولی تابلوی دیگری با همین نام وجود دارد که در سال ۱۵۴۶ توسط جورجیو واساری خلق شده و از ارزش سمبلیک بالایی برخوردار است. این تابلوی زیبا، هفته گذشته پس از خاتمه کار مرمت آن، در فلورانس رونمایی شد.

.

تابلوی واساری که در سیل ۴ نوامبر ۱۹۶۶ به شدت آسیب دیده بود، به لطف کمک مالی خانه مد Prada مرمت شد. در مراسم رونمایی آن، سرجیو ماتارلا (رئیس جمهور ایتالیا)، داریو فرانزسکینی (وزیر میراث فرهنگی و جهانگردی، داریو ناردلا (شهردار فلورانس) و کاردینال جوزپه بتوری و میهمانان عالیرتبه دیگر، شرکت کردند.

پاتریسیو برتلی، مدیر عامل Prada با اشاره به زمین لرزه مهیب ۴ آگوست که در مناطق مرکزی ایتالیا رخ داد، گفت: این مراسم در حالی برگزار می شود که مناطق مرکزی کشور، فاجعه هولناکی را پشت سر گذاشته است. ایتالیا، کشوری زیبا و در عین حال شکننده. از همه شرکت های بزرگ و کوچک دعوت می کنم که در بازسازی بناهای تاریخی که قدمت آنها به قرن ها قبل باز می گردد، شرکت کنند. وی در سخنانش از موسسات خصوصی و دولتی که در پروژه مرمت تابلو شرکت داشتند، سپاسگزاری کرد.

برتلی که اهل شهر آرزو (زادگاه خالق تابلو) می باشد، افزود: من در خانه در جوار خانه واساری به دنیا آمدم. سیل سال ۱۹۶۶ را به خوبی به یاد دارم. من و دوستانم هر روز به کتابخانه می آمدیم تا کتاب ها را از گل و لای تمیز کنیم. ساعت ها برای پاک کردن کتاب ها کار کردیم.
پرادا در سال ۲۰۱۴ قصد خود برای تامین بودجه مرمت تابلو را اعلام کرد.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .