ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مراقبت‌های ویژه برای داشتن مژه‌هایی سالم

۷۷a1d541d7e5b1220d6ea4607688bef0

داشتن مژه هایی بلند وسالم، باعث می‌شود تا شما زیباتر شوید و چشمان‌تان زیباتر به نظر بیایند. این درحالی است که مراقبت از مژه‌ها تنها به چند دقیقه زمان در طول روز نیاز دارد. مژه‌ها به کمی رسیدگی ساده نیاز دارند و دانستن چند نکته ساده به شما کمک زیادی دراین رابطه خواهد کرد.

.

همین که چشم‌های‌تان را نمالید، به مژه های‌تان لطف زیادی کرده‌اید.بعضی‌ها عادت دارند که مژه های‌شان را بکنند و این هم عادت نادرستی است.
مژه ها به چه دردی می‌خورند؟

مژه‌های سالم و قوی، نه تنها از نظر زیبایی شناختی مهم هستند، بلکه بدن هم برای انجام فعالیت‌های طبیعی به آنها نیاز دارد که این فعالیت عبارتند از:

مراقبت از چشم‌ها، ایجاد سایه برای چشم‌ها، مانعی برای ورود غبار واشیا خارجی به چشم و فیلتر کردن نور خورشید

توصیه‌های اساسی

شانه کردن مژه‌ها

منظور ما ریمل زدن نیست. اما خیلی خوب است که بتوانید روزانه با شانه ویژه مژه، مژه های‌تان را شانه کنید و لایه خیلی نازکی روغن کرچک یا کرم‌های مخصوص رشد مژه روی آنها بمالید. مژه‌ها را باید از پائین به بالا و از سمت ریشه به سمت بیرون شانه کرد. حجم مواد استفاده شده باید حداقل باشد تا این مواد وارد چشم نشده و مسبب التهاب احتمالی چشم‌ها نشوند.

خشک‌کن‌های مکانیکی

قبل از استفاده از این مواد، بهتر است کمی ریمل حاوی کراتین به مژه های‌تان بزنید. بعد از آن، از خشک کن مکانیکی استفاده کنید. باید با ملایمت این کار را انجام دهید

فر دائم

فرکردن دائمی مژه‌ها متدی است که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ چرا که باعث ریزش شدید مژه می‌شود و رفتار خیلی خشنی با مژه است. برای فر دائم مژه از ماده‌ای اسیدی استفاده می‌شود که برای فر مو هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچند که درمورد مژه، غلظت این ماده کمتر است.

مژه مصنوعی

استفاده از این مژه ها باعث می شود تا مژه های‌تان بلندتر به نظر برسد. درعین حال ممکن است این مژه ها در فضاهای خالی میان مژه ها ویا بخش‌های کم تراکم قرار بگیرد. برای قرارداد این مژه‌ها، از چسب مخصوصی استفاده می‌شود.

مژه‌های مصنوعی در مدل‌های مختلفی هستند: مژه کامل، مژه‌های دانه ای و مژه‌های چندتایی که این دو مورد بیشتر شبیه مژه‌های طبیعی هستند. هیچ وقت با مژه‌های مصنوعی نخوابید؛ چرا که ممکن است به چشمان‌تان آسیب زده و یا عفونت ایجاد کند.

رنگ‌های مخصوص مژه

رنگ‌های مخصوص مژه،باعث درشت تر به چشم آمدن مژه های‌تان می‌شوند و بین ۳ تا ۴ ماه روی مژه می‌مانند و بعد از گذشت این زمان، تدریجا کم‌رنگ و کم رنگ‌تر می‌شود وبه رنگ طبیعی برمی‌گردد. این کار به درد کسانی می‌خورد که مژه‌های کم پشت دارند ویا عادت به استفاده روزمره از ریمل دارند که البته رنگ کردن مژه‌ها ممکن است باعث ایجاد ورم ملتحمه و آلرژی‌های چشمی شود.

چطور آرایش را از روی مژه ها پاک کنیم؟

هرشب باید آرایش مژه‌ها را با استفاده از لوسیونی ملایم پاک کنیم؛ بهترین راه استفاده از پنبه‌ای است که آغشته به لوسیون شده‌است و آن را با حرکات آرام از سمت ریشه مژه به سمت بیرون بکشید. محصولاتی ویژه برای پاک کردن آرایش چشم‌ها و مژهه ها نیز وجود دارند که با آرامی و با استفاده از پنبه می ‌توانید از آن استفاده کنید.

رژیم ضدریزش مژه

شکنندگی مژه ها،رشد ضعیف آنها و ریزش شدید مژه ها، نتیجه تغذیه نادرست است. ریختن مژه‌ها مثل مو، ممکن است نشانه کمبود ویتامین یا مواد معدنی باشد. برای تقویت مژه های‌تان هرشب کمی روغن کرچک را به کمی پنبه یا شانه مخصوص به مژه های‌تان بمالید.می‌توانید از وازلین هم استفاده کنید.

ریمل مژه

ریمل‌های مژه، از مژه های‌تان مراقبت می‌کنند ولی باید قبل از خوابیدن حتما پاک شوند. وقتی در ریمل راباز کردید تا سه ماه فرصت دارید از آن استفاده کنید و سپس باید ریمل تازه‌ای بخرید. بدین ترتیب از مشکلات التهاب چشمی جلوگیری می‌کنید و مژه های سالم و قابل انعطافی هم خواهید داشت.اکثر خانم‌ها عادت دارند تا هنگام ریمل زدن، دائما برس ریمل را داخل مخزن ریمل فروبرده و دربیاورند. این عادت بدی است؛ چون باعث ورود حجم زیاد هوا به داخل مخزن می‌شود. ریمل‌ها طوری طراحی می‌شوند که هربار حجم لازم محصول روی شانه آن قرار بگیرد.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .