ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مد یعنی آزادی

f3936a34196075e664661d8cca9d22c7

طلا راسی ” Tala Raassi ” طراح برجسته آمریکایی ایرانی ۳۵ ساله که هم اکنون در آمریکا زندگی و کار می کند، در مریلند به دنیا آمد و در ایران تهران بزرگ شد.

.

طلا بعد از بازگشت به آمریکا، علیرغم عدم تسلط به زبان انگلیسی، وارد حرفه طراحی مد شد و خط تولید لباس شنا را راه اندازی کرد. وی به تازگی نوشتن اولین کتابش را به پایان رسانده است.

خانم راسی در سال ۲۰۱۲، از سوی نشریه Newsweek در کنار زنان قدرتمند و مشهوری چون هیلاری کلینتون و اپرا وینفری، به عنوان ” شجاع ترین زن جهان ”  انتخاب شد.

طلا به محض ورود به آمریکا با شوک فرهنگی بزرگی روبرو شد. وی می گوید: وقتی به اینجا آمدم، انگلیسی صحبت نمی کردم و دوستی نداشتم. جایی برای رفتن یا دوستی که بتوانم با او صحبت کنم، نداشتم. از خانواده ام به خاطر اینکه مرا به آمریکا آورده بودند، عصبانی بودم. اما وقتی دریافتم که چه فرصت های زیادی پیش رویم قرار داده شده، از این تغییر و تحول استقبال کردم و از آن به بعد بود که شرایط زندگی ام بهتر شد.

طلا در کلاس زبان ثبت نام کرد و در یک بوتیک لباس عروس که صاحبش ایرانی بود، مشغول کار شد. در آنجا بود که عشق و علاقه او به طراحی مد زنده شد. وی می گوید: من در ایران بزرگ شده بودم.جایی که زنان در خیابان پوشیده رفت و آمد می کنند. در مدارس طراحی مد آموزش داده نمی شد. شما در ایران برای کسب موفقیت باید یا دکتر باشید، یا وکیل و یا مهندس. هرگز فکر نمی کردم که بتوانم وارد حرفه طراحی مد بشوم. 

طلا، خط تولید لباس شنای خود به نام Dar Be Dar را دارد که در سال ۲۰۱۰ یکی از اسپانسرهای رقابت های Miss Universe نیز بود. لباس های شنای او، در سراسر آمریکا به فروش می رسند.

اما طلا راسی علیرغم کسب این موفقیت بزرگ، با انتقادات زیادی نیز روبروست. وی می گوید: چون زن مسلمانی هستم که لباس شنا طراحی می کند، همه خیلی زود درباره ام قضاوت می کنند. آنها می خواهند بدانند به چه جراتی بیکینی طراحی می کنم؟ و اینکه پوشیدن بیکینی چطور به زنان قدرت و اعتماد به نفس می دهد؟ من لباس شنا طراحی می کنم، چون عاشق آنها هستم و این رشته از مد را برای کارم انتخاب کرده ام. من برای دختران مدرنی که زندگی پرمشغله ای دارند، طراحی می کنم. لباس های مرا می توان در ساحل پوشید و در عین حال آن را با جین همراه کرد و بیرون رفت.

وی افزود: آزادی یعنی حق انتخاب داشتن. من هم با کسی که دوست دارد با بیکینی به ساحل برود و هم با زنی که می خواهد بورکینی (لباس شنای اسلامی) بپوشد، موافق هستم. چون این انتخاب هر دویشان می باشد.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .