ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مد برلین؛ بازگشت دامن ماکسی و شلوار پاچه‌ گشاد

۳۸bf6e198d6986054cbf57dc3edbd491

در هفته مد برلین که تا روز جمعه اول ژوئیه (۱۱ تیر) در جریان است، مد بهاره و تابستانی سال آینده ارائه می‌شود. استفاده از رنگ‌های شاد و پارچه‌های سبک و همچنین بازگشت دامن ماکسی و شلوار پاچه گشاد قابل انتظار بودند.

.

 ده‌ها هزار نفر از علاقه‌مندان هفته مد “مرسدس بنز” برلین که تا روز جمعه اول ژوئیه ادامه دارد، عازم این شهر شده‌اند. این هفته مد که برای نوزده‌همین بار برگزار می‌شود به ارائه مدهای بهاره و تابستانی سال آینده (۲۰۱۷) اختصاص دارد. 

برنامه‌های هفته مد برلین معمولا در چادرهایی که در مرکز شهر برپا می‌شوند به اجرا درمی‌آیند که امسال به دلیل همزمان شدن با رقابت‌های فوتبال قهرمانی جام ملت‌های اروپا، ارائه مد به قصر یخ “اریکا هس” برلین منتقل شد.

در ماه‌های گذشته و هفته‌های مدی که در شهرهای مختلف دنیا برگزار می‌شد، افزوده شدن بر طول دامن‌ها کاملا مشهود بود. بنا براین بعید به نظر می‌رسید که این روند در هفته مد برلین برای بهار و تابستان سال آینده ادامه نیابد. سال آینده سال بازگشت دامن‌های ماکسی است. 

جالب اینکه در گذشته دامن ماکسی و شلوارهای پاچه گشاد تقریبا همزمان مد شدند و این ‌بار هم بصورت همزمان بازگشته‌اند.

یکی از شاخص‌های ویژه هفته مد برلین، حمایت از طراحان جوان است. کارهای نوبی طلایی، طراح ایرانی مورد تمجید و ستایش بی‌سابقه دنیای مد قرار گرفته است و به قول اشپیگل:« نوبی طلایی نماینده جدید مد “Made in Germany” در دنیا است». او در غروب ۲۸ ژوئن (۸ تیر) کارهایش را در سفارت آمریکا در برلین ارائه کرد.

رنه اشتروک برای ارائه کارهایش از ربکا میر، مدل افغانی – آلمانی استفاده کرد. او از پدری افغانی و مادری آلمانی متولد شده و در رقابت “مدل برتر آلمان” که از تلویزیون پخش می‌شود، در سال ۲۰۱۱ به رتبه دوم دست یافت.

نمایش کلکسیون بهاره – تابستانی سال ۲۰۱۷ مارک کین در هفته مد برلین. کارهای تقریبا تمامی طراحان از طریق “آنلاین شاپ” قابل خریداری هستند.

اوا هرتسوگ، طراح برلینی که در همین شهر هم تحصیل کرده یک فلسفه دارد: “تولید عادلانه و پایدار مد”. هرتسوگ پیوند عمیقی با برلین دارد و می‌گوید: «نام برلین درست زیر نام محصولات و طرح‌های من قرار گرفته است».

علیرغم گشاد شدن پاچه شلوارها و ماکسی شدن دامن‌ها، شلوارک اما جایگاه خود را در سال آینده همچنان حفظ خواهد کرد.

ارائه کلکسیون “Avelon” اثر اریک فرنکن، طراح هلندی در هفته مد برلین.

 

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .