ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

فشن استایلیست کیست و چه کاری انجام میدهد؟

۳۴۵۷۰ba96cc3a4daee50221a47a4e2ec
شما هم مثل من گاهی از شبکه ها،مجلات و در کل رسانه های مربوط به مد و طراحی کلمه ی “استایلیست” یا “استایلینگ” رو شنیدین، شاید برای شما هم این سوال پیش اومده باشه که معنی و مفهوم دقیق این کلمه چیه یا این کلمه مربوط به چه شخص یا شغلی میشه؟

 

.

برای پیدا کردن جواب سوالم یه سری به سایتهای وطنی زدم اما طبق معمول دست خالی برگشتم. اما چون تا جواب سوالم و پیدا نکنم آروم نمیگیرم دست به دامن سایت های خارجی شدم که بعد از تحلیل و ترجمه به یه نتایجی رسیدم، که با احترام تو چند جلسه در اختیارتون میزارم.

کسی که قصد داره وارد این حرفه بهد از گذروندن دوره های دو الی چهار ساله مدرکی میگیره که بتونه بعد از کسب تجربه در اینده باهاش کار کنه،
استایلیست شخصی هست که بایدقادر به:

شناسایی سبک های مختلف

تجارت مد

ایده پردازی در صنعت مد
خلق سبک نو در صنعت مد
تحلیل و تجزیه برندهای مختلف تجاری
اینده نگری در مورد ایجاد سبک هایی که در آینده به وجود خواهد آمد
مشاوره به برندهای تجاری و اشخاص علاقه مند به صنعت مد

کاراستایلیست چیست؟

فکر کنین که تو یه روز سرد پاییزی با دوستتون میرید خرید لباس و به طور اتفاقی سلیقه هاتون مشابه میشه و هر کدومتون یک کت با جنس و رنگ و یه مدل میخرید که برای شب جشن تولد دوست مشترکتون تن کنین ، به نظرتون خیلی هم جالبه که شما دوتا یه تیکه از ست لباساتون مشابه هست و بیشتر از بقیه که هر کدوم ست متفاوت تن کردن توی چشم هستین!

 

شب تولد رسیده و شما با دوستتون لباساتونو تن کردین و با خوشحالی میرید پیش بقیه ، وقتی وارد جمع میشین میبینین که بقیه بیشتر از شما به دوستتون توجه میکنن! و حتی شاید جلو بیان و از قیمت یا محلی که کت رو از اونجا خریده ازش سوال کنن! در حالی که کت شما دقیقا همون طرح و همون مدل هست! وقتی بیشتر دقت میکنین، میبینین چیزی که باعث جذب توجهات به سمت دوستتون شده فقط کت مشترکتون نیست، این کت با یه شلوار، پیراهن زیر کت، کفش، ساعت و حتی رایحه ی خاص عطری که روی کت اسپری شده ست شده. و همه ی اینها کنار هم باعث شده که دوست خوش سلیقه و خوش فکرتون همه توجه و نگاه ها رو از شما بگیره.

کاری که فشن استایلیست میکنه( با توجه به مواردی که استایلیست باید در ان عالم باشد که در مطلب گذشته ذکر شده) ست کردن البسه، کفش، کیف، اکسسوری، نوع مدل مو، ارایش، رایحه ی عطر و حتی زبان بدن و طرز گفتار مخاطب با محیطی که در ان قرار خواهد داشت یا به ان دعوت شده است، میباشد. حالا سوالی که ممکنه برامون پیش بیاد اینه؛

ست کردن اینهمه چطور ممکنه؟

چطور میشه رایحه ی عطر و با لباس ست کرد؟

مگه ممکنه که کسی بتونه زبان بدنشو با لباس تنش ست کنه؟!؟ ادامه دارد

 

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .