ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

فاجعه ویروس کرونا و صنعت مد و پوشاک

koshaly.com_15001

در طی هفته های گذشته، اخبار تشخیص ویروس کرونا در شهر ووهان چین به گوش تمام مردم دنیا رسیده است. این ویروس جان بسیاری از افراد را گرفته و هنوز نیز عده زیادی در حال دست و پنجه نرم کردن با آن هستند. اما علاوه بر تهدید سلامتی، ویروس کرونا بر صنعت مد نیز لطمه زیادی وارد کرده است. در این پست کوشالی در این باره بیشتر توضیح داده ایم.

روزهای معمولی در بزرگترین مرکز خرید چین ،که Beijing نام دارد، ما به طور متوسط ۶۰۰ تا ۸۰۰ آدم را می بینیم که در مغازه ها دور می زنند، غذا می خورند، با هم صحبت می کنند و حدود ۹۰ تا ۱۲۰تای آن ها خرید انجام می دهند. اما به دلیل شیوع وحشتناک ویروس کرونا و اخبار گسترده آن، در هفته گذشته بیشترین آمار و اعداد ما ۵ را نشان می دادند.

۵ نفر خرید کردند؟

خیر! فقط ۵ نفر به مرکز خرید آمدند!

فاجعه ویروس کرونا و صنعت مد و پوشاک
عکسی که می بینید، عکسی فوری از یک روز شلوغ این مرکز خرید و مقایسه آن با یک روز خلوت با شیوع ویروس کروناست که در چین اتفاق افتاده است. این عکس توسط یکی از مدیران اجرایی ارشد که در یکی از خانه های لوکس نزدیک به مرکز خرید Beijing زندگی می کند گرفته شده است و این مغازه های خالی عمق فاجعه را نشان می دهند.

 

پس از شناسایی نهایی ویروس کرونا ۲۰۱۹-nCoV در تاریخ ۷ ژانویه در شهر بندری ووهان، بیش از ۲۰ هزار نفر که علائم شبیه آنفولانزا داشتند، مثبت اعلام شدند که از این بین ۴۲۷ نفر آن ها (تا چند روز پیش) فوت کرده اند. این میزان مرگ و میر برابر با نرخ مرگ ۲% در چین می باشد.

ویروس کرونا می تواند صنعت مد را در دنیا فلج کند
بهرحال، چین یکی از کشورهای قوی در صنعت مد و پوشاک است که بسیاری از افراد علاقمند از سراسر دنیا را به خود جذب می کند. در سال ۲۰۰۰، بازار چین گوشه ای کوچک از کل صنعت مد جهانی را به خود اختصاص می داد که گردش آن تنها ۲% بود اما حالا چین به یکی از پرسودترین بازارهای جهانی تبدیل شده است. طبق تحقیقات، ۳۵% کالاهای لوکس و باارزش (پوشاک، ساعت و جواهرات) در سال ۲۰۱۹ توسط چینی ها یا خارجی های مقیم چین ساخته شده بود که این مقدار تنها ۲% کمتر از میزان تولید در صنعت مد اروپا و امریکا همراه با هم است.

ویروس کرونا می تواند صنعت مد را در دنیا فلج کند

اما در این شرایط مشاغل مرتبط با مد و صنعت از مسائل بی اهمیت به شمار می روند. با وجود شیوع ویروس کرونا و این وضعیت وخیم بهداشتی-سلامتی، وضعیت چین در صنعت مد و لوکس بسیار تغییر کرده است و بسیاری از برندهای معروف در این زمان نگرشی منفی نسبت به چین دارند.
ویروس کرونا می تواند صنعت مد را در دنیا فلج کند

ویروس کرونا با همه ی جنبه های بیماری و مرگ، حالا تهدیدی بسیار بزرگ برای صنعت مد و لوکس چین به حساب می آید. علاوه بر این، در ما پیش رو هفته مد را در نیویورک، پاریس، میلان و لندن داریم که با ادامه پیدا کردن این شرایط، بسیاری از خریدارها، منتقدین و اینفلوئنسرهای چینی به دلیل محدودیت های سفر نمی توانند در آن حضور داشته باشند و این یعنی ویروس کرونای چینی می تواند صنعت مد را در تمام دنیا فلج نماید.

به هر حال هنوز هم سلامت پرازش ترین و لوکس ترین دارایی هر انسان است و ما امیدواریم که این تهدید جهانی هرچه زودتر ریشه کن شده و آرامش باز هم به دنیا و صنایع گوناگون بازگردد.

 

 

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .