ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

طراحی لباس برای معلولان جسمی

ae490490adff4f695d8831b6d20b97cf
مهناز آرمین، طراح لباس از برگزاری جشنواره بچه‌های خورشید خبر داد و گفت: موسسه مد و لباس اسلامی-ایرانی آرمین در نظر دارد نخستین جشنواره بچه‌های خورشید را به نام خورشید دو عالم، حضرت فاطمه (س) تقدیم کند.

.

 

آرمین ادامه داد: همچنین لباسی به عنوان نماد بانوی خورشید طراحی شده است و در این جشنواره هر طراح لباس یک طرح که همان خورشید است را به کودکان خورشید که بچه‌هایی با انواع معلولیت‌ها هستند تقدیم می‌شود.
او با اشاره به عظمت این پروژه فرهنگی در حیطه مد و لباس گفت: زمینه مشارکت تمامی برندها، تولیدکنندگان و طراحان لباس در محیطی فرهنگی برای یک امر خداپسندانه فراهم شده است. هدف از برگزاری نخستین جشنواره “بچه‌های خورشید” این است که همه کودکان، نوجوانان و جوانان با هر نوع معلولیتی که دارند از گرمای خورشید محبت خیرین برخوردار باشند.
آرمین افزود: با توجه به اینکه همه هنرمندان می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند، طرح “خانه بچه‌های خورشید” زمینه فعالیت طراحان مد و لباس را به وجود می‌آورد و هر طراح به طور مستقیم برای یکی از بچه‌ها‌ لباس طراحی می‌کند. این طرح به نام همان بچه ثبت می‌شود و پس از دوخته شدن، بچه‌ها با آن لباس‌ها در نمایش زنده خورشید شرکت می‌کنند.
این طراح لباس ادامه داد: نخستین جرقه‌های این طرح زمانی زده شد که تعدادی از بچه‌های خورشید در تاریخ ۲۳ دی ماه در هتل المپیک تهران در کنار هنرمندان و ورزشکارانی ازجمله هادی ساعی قهرمان المپیک جهان، مهمان باشگاه فوتبال هنرمندان بودند. دو کودک ناشنوا با در دست داشتن عکس نمادین گل آفتابگردان روی سن حاضر شدند و با زبان اشاره گفتند من بچه خورشید هستم.
آرمین ادامه داد: بعد از اهدای لباس جام جهانی برزیل و استرالیا که دو پروژه بزرگ بین‌المللی بودند، مدتها درگیر این پروژه بودم و بعد از مدت‌ها تحقیق در مدارس استثنایی کشور و هچنین جامعه معلولین، جانبازان و بیماران خاص و صعب‌العلاج، سعی کردم طراحی‌های ویژه نوع معلولیت این افراد را بر اساس شناختی که از آنها دارم ارائه کنم.
آرمین افزود: رونمایی طرح‌ لباس‌های هوشمند نظامی و لباس‌های هوشمند ویژه نابینایان و ناشنوایان و معلولان جسمی- حرکتی در استارت آپ فناورانه و خلاقانه انجام گردید و جزو سنگین‌ترین پروژه‌هایم است.
طراح لباس اهدایی جام‌جهانی برزیل ادامه داد: جشنواره بچه‌های خورشید ویترین جهانی دارد و با نگاه جهانی در ظرف بین‌المللی کلید خواهد خورد. به دلیل نو بودن این کار در مقوله مد و لباس، با وجود سختی‌های برگزاری این جشنواره انگیزه تلاش را از دست نخواهم داد و کارگروه ساماندهی مد و لباس ملی کشور نیز پیشتاز این حرکت فرهنگی است.
او با بیان اینکه اولین نمایش زنده این لباس‌ها توسط بچه‌های خورشید به صورت همت عالی انجام خواهد گرفت افزود: از همه طراحان لباس، تولیدکنندگان پوشاک، نهادها، سازمان‌های مربوطه، شهرداری تهران، برندهای معتبر مد و لباس و همچنین هنرمندان و ورزشکاران جهت پیشبرد این حرکت عظیم فرهنگی دعوت می‌کنم تا همراه بچه‌های خورشید شوند و هنرشان را در اعتلای نام ماندگار هنر ایرانی با بچه‌های خورشید ثبت نمایند.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .