ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

طراحی لباس از دیدگاه دبیر انجمن طراحان لباس و پارچه

۱۶fd96deba85a06311383433f152ed24
دبیر انجمن طراحان لباس و پارچه گفت:طراحی لباس آن طور که عده ای گمان می کنند فقط طراحی خطی روی کاغذ نیست، بلکه طراح باید نکات بسیاری مانند شناخت پارچه و نحوه استفاده از هر نوع پارچه را بداند.

.

به گزارش ایرنا ، صدیقه پاک بین در آیین اختتامیه مسابقه طراحی زنده لباس اظهار داشت:هدف ما از برگزاری این مسابقه این است که توانایی طراحان را بسنجیم و بتوانیم آن ها را به بخش صنعت هدایت کنیم و نشان دهیم که طراح لباس باید شناخت پارچه ونحوه استفاده از هنر نوع پارچه ای را بداند.
وی در ادامه با اشاره به روند برگزاری این مسابقه افزود: پس از انتخاب ۲۰ طراح ازمیان بیش از ۱۰۰ نفر متقاضی شرکت در مسابقه، صبح روز سه شنبه مسابقه با در اختیار قراردادن همه لوازم کار شامل کاغذ، پارچه و…آغاز شد.
دبیر انجمن طراحان لباس و پارچه ایران با اشاره به آیتم های داوری آثار گفت: چیزهایی که بیشترین اهمیت را برای ما دارد زیبایی لباس، همنشینی پارچه های رنگی در کنار هم، کاربردی بودن لباس و قابلیت تولید انبوه آن است.
پاک بین ادامه داد: از کارخانه های مختلف درخواست می کنیم که هر کدام یکی از این طرح ها را به تولید برسانند. مطمئنا این کار بسیار تاثیرگزار خواهد بود و حتی می تواند رنگ سال آینده را مشخص کند.
وی با اشاره به اهمیت بالای رای فعالان صنعت در این مسابقه گفت: در فرم های داوران بخشی مختص تولیدکنندگان وجود دارد که فقط توسط آنها امتیاز داده می شود و این امتیاز اهمیت بالایی در نتیجه نهایی دارد.
پاک بین افزود: من با ۳۳ سال سابقه تدریس و کار اجرایی باور نداشتم که شرکت کنندگان چنین توانایی داشته باشند. بعضی از آنها تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، عده ای سالها سابقه کار دارند و حتی یک نفر از آنها استاد دانشگاه است. همه آنها جسارت این را داشتند که برای اولین بار در این مسابقه شرکت کنند. آنها در فرصت محدود خود کار را از طراحی آغاز کردند و سپس با انتخاب پارچه و دوخت لباس ادامه دادند.
پاک بین افزود: می خواهیم با بررسی نتایج این مسابقه ضعف های طراحی لباس را در کشور خود بشناسیم. اگر مشکل از استادان، نحوه پذیرش دانشجو، امکانات دانشگاه و… است، همه آنها باید ثبت و اعلام شود. از داوران می خواهم طر ح ها را بررسی کنند تا اگر مشکلاتی در آن ها هست که مانع استفاده از طرح ها در تولید انبوه می شود، این مشکلات را در جلسه ای مطرح کنند تا به صورت بخشنامه تنظیم شده و به مسوولان ارائه شود.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .