ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

شیک‌پوش‌ترین شهر خاورمیانه

dca6745fdbb9da5b038270324f6ced2f
بیروت را به دلیل فراوانی فشن‌شو و طراحی مد،”شیک‌پوش‌ترین شهر خاورمیانه” توصیف می‌کنند. در لبنان جوانان می‌توانند در دانشگاه‌های مختلف در رشته طراحی مد تحصیل کنند.

.

از قدیم بیروت را به دلیل فراوانی طراحان مد و برگزاری فشن‌شوهای مختلف لباس “شیک‌پوش‌ترین شهر خاورمیانه” توصیف می‌کنند. با این همه به دلیل جنگ‌های مختلف از جمله جنگ‌های داخلی تا چندین دهه نام بیروت با تصاویر ویرانه‌ها گره خورده بود. رفته رفته اما بیروت چهره رنگارنگ و زنده خود را پیدا می‌کند.

به‌ رغم مشکلات ناشی از ورود شمار بالای پناهندگان سوری به لبنان، نا آرامی‌های سیاسی و فعالیت‌های گروه‌های تندرو مذهبی که برای بسیاری از کشورها در فهرست “گروه‌های تروریستی” قرار دارند، طراحان جوان لباس این کشور می‌کوشند تصویر دیگری از لبنان به نمایش بگذارند

 

پیش از این روزنامه “نیویورک‌تایمز” در گزارشی به جوانان لبنانی پرداخته بود که به‌‌رغم ناآرامی‌ها در لبنان همچنان به کار طراحی لباس مشغول هستند. بنا بر این گزارش بخش عمده صنعت مد و فشن لبنان را بخش خصوصی اداره می‌کند. در لبنان جوانان می‌توانند در دانشگاه‌های مختلف در رشته طراحی مد تحصیل کنند.

این جوانان پس از فارغ‌التحصیلی کار خود را با طراحی لباس برای ثروتمندان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس آغاز می‌کنند و اگر موفق بودند کار خود را گسترش می‌دهند. برخی از این لباس‌های زنانه حتی تا قیمت بالاتر از ۱۰ هزار دلار به فروش می‌رسند. سود بالای طراحی لباس برای بسیاری از جوانان لبنانی وسوسه‌انگیز است برای این‌‌که وارد صنعت مد لبنان شوند.

حتی برخی از طراحان جوان مد لباس لبنانی، به شوهای بزرگ مد در اروپا، هم‌چون شوهای لباس فرانسه راه یافته‌اند. مانند الی صعب(ellie saab) با این همه و برخلاف کشورهایی که در طراحی مد از حمایت دولت برخوردار هستند در لبنان دولت حمایت چندانی از طراحان جوان لباس نمی‌کند.در هفته مد تابستانه بیروت علاوه بر نمایش لباس‌های مختلف، نمایش بیکینی هم برگزار شد.

کارشناسان بین المللی بر این باورند که رعایت استانداردهای بین المللی در طراحی و اجرای فشن شوها باعث شده که لبنان به مرزهای جهانی دنیای فشن راه پیدا کند و سالانه میزبانی خبرگزاریها و شبکه های تلویزیونی بین المللی و مجلات فشن جهانی  برای پوشش این رویداد باشند.

 

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .