ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

سه روش مختلف برای تا زدن لبه آستین

۱da7a0ac7a34d319d36fde2ba2a083ea

تا زدن لبه آستین ها ممکن است در نگاه اول کاری ساده و آسان به نظر برسد. البته این موضوع کاملا حقیقت دارد، البته تا زمانی که کار را شروع نکرده باشید و همین که شروع به تا زدن آستن خودتان بکنید و در نهایت به یک قلمبه پارچه بین آرنج و مچ دست خودتان برسید، مطمئنا نظرتان را در این رابطه تغییر می کند.

.

سه مدل تا زدن سرآستین برای شما در این مطلب که هر یک برای یک مدل از پیراهن و مناسبت خاص مناسب است همراه با توضیح بصورت متن و تصویر برای شما آماده شده است تا تمامی این فرایند تا زدن آستین در پیراهن های مردانه و زنانه را تا جای ممکن ساده کند:

طرح کلاسیک

این طرح برای هر دو مدل پیراهن های ساده مردانه و طرح آکسفورد مناسب است. به عبارتی بدون توجه به اینکه شما از فرم رسمی لباس پوشیدن همراه با کت و شلوار یا لباس غیر رسمی و اسپرت برای محل کار یا . . . استفاده کنید، می توانید این طرح را بر روی لبه آستین لباس خودتان مورد استفاده قرار دهید. وقتی از این طرح استفاده می کنید، در شکل نهایی لبه آستین تا خورده شما بر روی ساعد دست شما قرار می گیرد:

۱- تمامی دکمه های روی مچ دست یا هر دکمه ای بالاتر از مچ دست خودتان را باز کنید.

۲- سرآستین خود را بطور کامل تا زده و برگردانید (مانند تصویر) تا سرآستین شما کاملا پشت و رو شود.

۳- با استفاده از لبه سرآستین یا مچ پیراهن به عنوان مقیاس و میزانی برای تعیین پهنا کار، سرآستین خود را یک بار دیگر از پایین تا بزنید. سپس از هر دو طرف لبه های قسمت رویی را به آهستگی بکشید تا قسمتی از پارچه سرآستین بصورت جمع شده یا قلمبه شده باقی نماند و کار تا اینجا بصورت کامل صاف و مرتب باشد.

۴- آستین را برای یک بار دیگر تا بزنید و همانند کاری که در مرحله شماره ۳ توضیح دادم، لبه های آن را مرتب کنید (ممکن است مجبور شوید گوشه های کار را با نوک انگشت به داخل تا ایجاد شده فرو ببرید تا تمام کار بصورت صاف و مرتب قرار بگیرد).


 

طرح ایتالیایی

این مدل بر روی پیراهن های طرح آکسفورد که کاملا سایز بدن شما انتخاب شده باشند (یا حتی بر روی پیراهن های مردانه طرح کلاسیک) قابل استفاده می باشد، البته لازم به توضیح است که این طرح هم شبیه به همان طرح کلاسیکی است که پیش از این توضیح داده شد و فقط اندکی نسبت به آن متفاوت می باشد. اگر در یک دفتر کار رسمی مشغول به کار هستید، ترجیحا از این طرح از ساعات پس از کار که عموما ساعات غیر رسمی به حساب می آید استفاده کنید. شکل نهایی لبه آستین تا خورده شما بر روی آرنج یا بالای آن قرار می گیرد و این دقیقا بستگی به اندازه دور دست شما دارد:

۱- تمامی دکمه های روی مچ دست یا هر دکمه ای بالاتر از مچ دست خودتان را باز کنید.

۲- آستین پیراهن خود را دقیقا از قسمتی که آستین پیراهن چاک خورده و اولین دکمه بر روی آن قرار می گیرد، تا بزنید؛ بطوری که انتهای آستین در واقع در میانه ساعد دست شما قرار می گیرد.

۳- مجددا از قسمت پایین آستین را در دست گرفته یکبار دیگر آن را تا بزنید تا این بخش بر روی سرآستین شما قرار بگیرد (مانند بخش شماره ۳ از تصویر بالا). برای اینکه این کار تمیز و مرتب قرار بگیرد قدری باید مهارت پیدا کنید. توجه داشته باشید که در این مدل باید بخشی از لبه سرآستین شما قابل مشاهده باشد ولی با فرو کردن یا بیرون کشیدن لبه سرآستین مقدار آن را خودتان بطور دلخواه می توانید مشخص کنید.


 

طرح روی ساعد

این طرح هم برای پیراهن هایی که کاملا اندازه و مناسب شما باشد قابل استفاده است و هم برای آن دسته از پیراهن هایی که قدری گشادتر و جا دار تر هستند و آستین آنها بر روی ساعد دست قدری حالت مخروطی شکل دارد، مناسب می باشد. قابل توجه اینکه این مدل دیگر مثل دو مدل قبلی محدودیتی در استفاده برای محیط رسمی یا غیر رسمی ندارد و در محیط کار یا . . . به راحتی قابل استفاده می باشد. همچنان که از اسم آن مشخص است، شکل نهایی لبه آستین تا خورده شما بر روی ساعد دست شما قرار می گیرد:

۱- برای این طرح کافی است دکمه لبه سر آستین خودتان را باز کنید و اگر دکمه های بالایی را باز نکنید، در نهایت شکل نهایی لبه آستین شما ظاهر خیلی مرتب و بهتری دارد.

۲- لبه سرآستین خود را یکبار تا بزنید.

۳- سپس یکبار دیگر آن را تا بزنید و لبه سرآستین را مانند تصویر در این تا دوم مخفی کنید.

۴- یکبار دیگر لبه آستین را تا بزنید و کار تمام است.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .