ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

ساعت‌ مچی طراحی بریتانیا و ساخت سوییس

۹۰c8a860751b252e58c26f97e05856c4

برندهای ساعت مچی معمولاً در یکی از دو دسته زیر قرار می‌گیرند. در یک دسته، برندهای باکلاس و شیک قرار دارند، مارک‌های سوییسی که سردمدار ساعت‌سازی لوکس هستند و محصولاتشان شاهکارهای مکانیکی هستند که ظاهری بسیار خوب دارند.

.

در دسته دیگر، برندهای مد قرار دارند که ساعت‌های مچی آن‌ها بیشتر کاربرد اکسسوری دارند تا نشان‌دهنده زمان و آنچه در ساخت آن‌ها بیشتر اهمیت دارد، طراحی است نه ساخت.

 اما میانه‌روی در دستور کار برندهایی قرار گرفته است که اهمیت تلفیق مهندسی و طراحی را درک کرده‌اند بدون اینکه برای سودآوری بیش‌ از حد محصولات خود را با قیمتی گزاف در اختیار مصرف‌کننده قرار دهند. بنابراین، برند ساعت‌سازی داخلی فرر به موفقیت رسیده است زیرا ساعت‌های خود را قبل از اینکه در سوییس ساخته شوند، خودش طراحی می‌کند و میراث ساعت‌سازی با توجه به مدهای روز در آن تبلور یافته است.

تابعیت دوگانه برند فرر متناسب با ماهیت سفر آن است. نام این برند به معنای مسافر است و ساعت مچی‌های آن به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که صاحب آن را در طول سفر زندگی همراهی کنند. ساعت مچی‌های این برند برخلاف ساعت مچی‌های مد روز، به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که در برابر ناملایمات روزمره مقاوم باشند، فلزهای مرغوب، بندهای چرم گوساله ایتالیایی و یاقوت کبود. پس فارغ از اینکه شما کجا و در چه شرایطی هستید، ساعت مچی شما در برابر هر طوفانی مقاومت خواهد کرد.

 مؤسس این برند چهار دوست انگلیسی بوده‌اند که تصمیم گرفتند از تجربه غنی خود در زمینه طراحی و ساعت‌سازی بهره ببرند. الهام‌بخش آن‌ها در این زمینه، دوران طلایی بحران پیش از کوارتس بود که ساعت‌ها کاربردی بودند، از قواعد مد تبعیت نمی‌کردند و باید ناملایمات زندگی روزمره را تاب می‌آوردند. هدف آن‌ها تعریف مجدد اصول برجسته و باکیفیت آن عصر رنگ، بافت، تعهد به جزئیات و تقلید از آن‌ها به شیوه‌ای جدید بود.

نتیجه، مجموعه‌ای ابتدایی از هفت ساعت مچی، از سه عقربه گرفته تا ۲۴ ساعته، بود که طراحی شجاعانه اما مرغوب آن‌ها با مواد بادوام درهم‌آمیخته بود.

 بدیهی است که اگر نمی‌خواهید فقط نماینده نوستالژی باشید باید سنت را با مدرنیته در هم بیامیزید. مثلاً مدل جانسون برند فرر را که به احترام پیشگام خلبانی، ایمی جانسون، نام‌گذاری شده در نظر بگیرید. صفحه آن خلوت است و اعدادش همه دقایق را نشان می‌دهند. رویکرد طراحی آن مینیمالیستی است و از طراحی اسکاندیناوی فاصله گرفته است و بیشتر متأثر از ساعت مچی‌های دهه ۵۰ مانند اویستر برند تئودور و کالاتراوای برند پاتک فیلیپس است.

اما این تأثیرات با جزئیاتی مانند قطب‌نمایی در پشت ساعت نشانه‌ای از ماهیت سفر این برند و کوک آب‌برنز آن زنگاری برجسته برای نشان دادن زمان آن بر روی مچ شماست، طراحی آن را از حالت تقلیدی خارج می‌سازد.

 همه موارد بالا در مورد مدل استارک برند فرر هم که به احترام فریا استارک، اولین فرد غربی که از صحرای عربستان عبور کرد، صادق است. صفحه منحنی و شیشه گنبدی؛ آن را از ساعت مچی‌های تخت مد روز متمایز می‌کند. طراحی آن الهام گرفته از برندهایی مانند یونیورسال ژنو است که ساعت‌های نیمه قرن آن تجسم مرغوبیت بود.

اما استارک، ساعتی است که طراحی الهام گرفته آن گرفتار تقلید نمی‌شود و این ویژگی را مدیون انتخاب آزادانه رنگ است: خط قرمز باریکی که گرداگرد صفحه کشیده شده است و در عقربه ثانیه‌شمار صفحه دوم ساعت انعکاس یافته است؛ یا کادر آبی کبالتی در حاشیه عقربه‌های ساعت و دقیقه که در اعداد صفحه دوم ساعت انعکاس یافته است. ساعت‌سازی آن که اهمیت ماهیت طراحی را آشکارا نشان می‌دهد.

 برند فرر به همان اندازه به شخصیت مصرف‌کننده هم اهمیت می‌دهد. به دلیل اینکه تولید ساعت مچی مرغوب هزینه گزافی دارد، سیستم نوآورانه برند فرر بدان معناست که شما می‌توانید در کسری از ثانیه بند ساعت خود را تعویض کنید.

بنابراین، همان ساعت با بند چرمی، ناتو یا فلز میلانی می‌تواند شما را از محل کار تا باشگاه و رستوران همراهی کند. فکر می‌کنم این سفر ارزشش را دارد

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .