ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

ساعت‌های ضد آب اسلم‌ دانک

۹e2da3b69f12c2eed78f14bf191f9223

برای قرن‌ها، آب قاتل ساعت‌ها بود. تا زمانی که شرکت رولکس درحرکتی پیشگامانه، محفظه‌ی صدفی را در سال ۱۹۲۶ ساخت، ساعت‌هایی که ضد آب نبودند، پس خشک نگه‌داشتن ساعت امری ضروری به نظر می‌رسید.

.

با پیروی صنعت ساعت از شرکت رولکس پیشرو، ساعت‌ها به‌سوی آب‌ها و داخل آن روانه شدند.

ساعت‌ها و آب

جالب است بدانید، ساعت‌سازی به‌صورت مدرن در حقیقت در قرن ۱۷ شروع شد، وقتی‌که پادشاه انگلستان جایزه‌‌ای برای کسی که جهت‌یابی درست کند که در دریا‌های آزادکار کند، تعیین کرد. این ماجرا سبب تحمیل یک دوره از پیشرفت در صنعت ساعت‌سازی شد که در کرونومتر دریایی جان هریسون به‌حداعلای خود رسید و یک طرحی درزمینه‌ی ساعت‌سازی ارائه کرد.

به گفته‌ی الکس هوفبرگ، صاحب کارخانه‌ی ساعت‌سازی اور (Ore) از پورتلند که متخصص تولید کرونومترهای دریایی وینتاژ است: کرونومتر دریایی اساس زمان‌گیری ساعت‌های مدرن است، هر چیزی که ما می‌دانیم از همین فنّاوری به‌دست‌آمده است. این فنّاوری توسعه‌یافته است چون بدون اطلاعات لازم مسیریابی در دریا، گم‌شدن امری حتمی است. این فنّاوری برای تسلط بر دنیا، مسیریابی ایمن در اقیانوس‌ها و زمان‌گیری دقیق به وجود آمده است. جایی است که تمام این‌ها شروع‌شده‌اند.

رولکس

پدربزرگ رولکس،دیپ سی (Deepsea)، ضدآب تا حدود ۳۹۰۰ متری است اما مدل جدید اویستر قایق بادبانی (Oyster Perpetual Yacht-Master 40 ) چهل میلی‌متری، بیشتر برای مصرف عمومی راحت‌تر و شیک‌تر است. مدل اوروز رولسور (Everose Rolesor) که ترکیب مدل آلومینیومی ۹۰۴ ال(۹۰۴L) و سی تی اوروز (I8 ct Everose) طلایی است، با عقربه‌های شکلاتی یک انتخاب عالی برای هر موقعیتی است. به‌علاوه‌ی این‌ها، ساعت‌ها ضمانت سی او اس سی (COSC) کرونومتر رادارند و این در حالی است ‌که ضمانت خود رولکس، سوپرلیتیو کرونومتر (Superlative Chronometer) دو برابر ضمانت سی او اس سی(COSC) دقیق است و ساعت درون جعبه را هم تست می‌کنند.

Ulysse Nardin

یولیس ناردین (Ulysse Nardin) تحقیقات دریایی خود را با کرونومترهای دریایی بسیار مهم آغاز کرد. این برند تأکید زیادی بر ارتباطات خود با دریا دارد و یکی از مجموعه تولیدات موفق خود را غواص دریایی نام‌گذاری کرده است که تا عمق ۳۰۰ متری ضد آب است. طراحی دریایی گونه‌ی این مدل برای تابستان بهترین است و در صفحه‌های آبی و سیاه موجود است.

Panerai

مدل افیسین (Officine)حمایت‌کننده‌ی مسابقات قایق بادبانی است و برای تأکید بر این ارتباط، این برند ساعت‌های مخصوص قایق بادبانی ارائه کرده است که دارای ویژگی‌ تایمر شمارش معکوس است که برای شروع مسابقه بسیار ضروری است، درست مثل کرونوگراف فلای بک لومینور رگتا (the Luminor 1950 Regatta دارای کرونوگراف خودکار فلای بک ۳ روزه‌ی تیتانیو (Titanio (PAM 526). دکمه‌ی نارنجی فشاری روی ساعت ۴، کرونوگراف نارنجی را یک دقیقه در هر زمان ایجاد می‌کند. وقتی شما کرونوگراف را فعال می‌کنید تا شروع مسابقه شمارش معکوس می‌کند، سپس شمارش معمول خود را شروع می‌کند. این مدل ۴۷ میلی‌متری جلد تیتانیومی، دارای محافظ متمایز نشان لومینور است و تا عمق ۱۰۰ متری ضد آب است.

Breguet

این شرکت هم در تولید ساعت‌های دریایی معتبر مشهور است، پس ارتباط این برند با دریا استوار است. در سال ۲۰۰۴، این برند تفسیر جدیدی از مجموعه‌ی دریایی ارائه کرد، مارین رویال (Marine Royale)، الهام گرفته‌شده از طرحی که خود آبراهیم لوئیس برگت(Abrahim – Louis Breguet) برای نیروی دریایی فرانسه طراحی کرده بود البته بعدازاین که به‌عنوان ساعت‌ساز منسوب شد. آخرین دستاورد این برند، مارین رویال (Marine Royale) دارای زنگ هشدار است که تا ۳۰۰ متر ضد آب است. آب یک رسانای خوب صدا است، پس زنگ هشدار به‌خوبی زیرآب کار می‌کند و به‌اندازه‌ی کافی بلند هست که به شما هشدار دهد روی سطح آب بیایید قبل از این‌که کپسول اکسیژن شما خالی شود.

و اما حالا چیزی که کاملاً متفاوت است

برای قرن‌ها، ساعت‌سازان تلاش می‌کردند که آب را از ساعت‌هایشان دور نگه‌دارند، ولی حالا شرکت اچ وای تی (HYT) ساعتی را تولید کرده است که مایعی در داخل خود دارد که زمان را نشان می‌دهد. واقعاً چه اتفاقی در دنیا می‌افتد؟

سری به جدیدترین ساعت اچ وای تی (HYT) بزنید، الاینی اچ ۲ (H2 Alinghi) که با استفاده از مایعی تحت‌فشار داخل شیشه‌ی باریک که با حرکت‌های مکانیکی زمان را نشان می‌دهد. فوق‌العاده است. این ساعت شرکت الاینی را در مسابقات کاپ آمریکا کمک زیادی خواهد کرد؛ که محدود به ۲۵ قطعه از کل جهان است.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .