ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

ساده ترین فنون برای بهبود حالات دویدن

bb649b5e9b78ccc3d37b687d9b2104de

کافی است در اینترنت سرچی در مورد “نحوه درست دویدن” انجام دهید در میان سیل اطلاعات علمی گم خواهید شد. اما شما برای درست دویدن نیازی به این اطلاعات علمی ندارید فقط کافی است بدانید که چگونه باید بدوید.

.

به جای این که به دنبال یادگیری اصطلاحات فنی در این مورد باشید این فنون ساده و کارآمد را یاد بگیرید. این فنون هم خطر آسیب ها در اثر دویدن را کم می کند و هم باعث می شود از تندتر دویدن بیشتر لذت ببرید.

اگر سال هاست می دوید و هیچ مشکل و آسیبی در شما ایجاد نشده است نیازی به یادگیری این فنون ندارید. دونده های باتجربه نیازی به ایجاد تغییر در حالت های دویدن خود ندارند زیرا ممکن است این تغییرات در کارایی دویدن آن ها تاثیرات منفی بگذارد.

بعضی از دونده های تازه کار بیش از حد گام های بلند بر می دارند. این حرکت باعث کوفتگی پاشنه پا می شود و باید حتما از آن جلوگیری شود زیرا شوک زیادی به پاها وارد خواهد کرد.

اما گام برداشتن با پاشنه پا ضرورتا چیز بدی نیست. خیلی از دونده ها هستند که با پاشنه یا با میان پا می دوند. آنچه مهم است فاصله ای است که پاها هنگام برخورد با زمین با بدن شما دارد. به طور ایده آل هنگام تماس با سطح زمین پاها باید دقیقا زیر بدن قرار بگیرند نه خیلی جلوتر از بدن. وقتی پاها هم تراز با باسن در زیر بدن قرار بگیرند هیچ کشش و فشاری که در حالت جلوتر از بدن ایجاد می کند را بوجود نخواهد آورد.

این تغییر در حالت دویدن تاثیراتی که دویدن بر پاها می گذارد را کاهش داده و مانع آسیب های جدی می شود.

خمیده دویدن یا خم شدن از قسمت کمر یکی از مشکلات رایج در میان دونده هاست. هنگام دویدن اندکی خم شدن به جلو صحیح است اما نباید از قسمت کمر خم شوید بلکه باید از قسمت مچ پا به سمت جلو مایل شوید.

این حالت مایل شدن به سمت جلو از مچ پا به بالا در حالت طبیعی خودش ایجاد می شود و نیازی نیست برای آن هیچ تلاشی بکنید. پس سعی کنید هیچ تلاشی در جهت خم شدن به جلو انجام ندهید در عوض سعی کنید در حالت صاف و بدون هیچ خمیدگی بدوید.

برای این که حالت راست قامت دویدن همیشه در ذهنتان بماند تصور کنید که به یک رشته طناب که درست بالای سرتان قرار دارد بسته شده اید و شما را به سمت بالا می کشد. شاید زیاد جالب به نظر نرسد اما بهترین راه برای خم نکردن پشت هنگام دویدن است.

کادنس تعداد گام هایی است که در هر دقیقه برمی دارید (با هر دوپا). بهترین تعداد کادنس ۱۸۰ گام در هر دقیقه می باشد. این تعداد چندان زیاد نیست زیرا هنگامی که با سرعت آرام می دوید در دقیقه به طور طبیعی ۱۷۰ گام بر می دارید. این تعداد کادنس یعنی هیچ فشاری روی پاها وارد نکرده اید، احتمال آسیب نداشته و حتی کارایی ورزش دویدن را بیشتر کرده اید.

دفعه بعد که خواستید یک دو آسان داشته باشید تعداد قدم ها در دقیقه را محاسبه کنید. سپس آن را ضربدر ۲ کنید تا برای هر دو پا حساب شود. اگر تعداد گام ها زیر ۱۷۰ باشد سعی کنید هر ۲ یا ۳ هفته ۵ درصد تعداد گام ها را بیشتر کنید.

پس بیش از حد بلند گام برندارید، خمیده ندوید بدن صاف باشد و تعداد گام ها نیز کمتر از ۱۷۰ نباشد.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .