ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

” زارا ” بار دیگر به سرقت از طراحان دیگر متهم شد

۱e05225eed30502e1f4540fba2cfd9c6

آیا می دانید کدام خانه مد مشهور، بدترین تابستان را پشت سر گذاشت؟ Zara ماه گذشته نه تنها به دلیل استفاده از شیوه های گمراه کننده در قیمت گذاری محصولاتش با یک شکایت ۵ میلیون دلاری روبرو شد،

.

بلکه پس از اینکه یک طراح گمنام به نام Baseen آنها را به کپی کردن طرح هایش متهم کرد، به دلیل واکنش نامناسب به این ادعا، مورد انتقاد قرار گرفت. رسوایی بعدی، شباهت فوق العاده زیاد کلکسیون مردانه جدید Zara، با کلکسیون کانیه وست بود.

متاسفانه، مشکلات Zara تمامی نداشت. چراکه معلوم شد Zara از روی کارهای یک طراح دیگر به نام آرورا جیمز (طراحی که برای برند Brother Vellies طراحی می کند) نیز کپی کرده است. یعنی از روی طرح صندل های تزئین شده با خز که با نام Black magic Tufted Dhara Sandal عرضه می شوند.

صندل های پاشنه دار Brother Vellies که بصورت دست ساز در اتیوپی ساخته می شوند، به قیمت ۷۱۵ دلار به فروش می رسند. اما مدل کپی شده از سوی Zara، که از پلی استر و با تزئینات خز مصنوعی ساخته شده است به قیمت ۵۹ دلار و ۹۰ سنت به فروش می رسد.

آرورا جیمز، در گفتگو با خبرنگاران گفت: در صندل تقلیدی Zara، مطمئنا هیچ یک شیوه های اخلاقی تولید رعایت نشده است. در حالی که Vellies خود را به استفاده از مواد پایدار و صنعتگران اتیوپی، کنیا، آفریقای جنوبی و مراکش، متعهد می داند. واقعیت اش را بخواهید، من برای خرید به Zara نمی روم. اما دیدن صندل هایم روی قفسه های فروشگاه های آنها، ناامید کننده بود.با توجه به روشی که Zara اخیرا پیش گرفته است، این سوال در ذهن ایجاد می شود که طراح بعدی چه کسی خواهد بود؟

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .