ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

روند مد (Fashion Trends) چیست؟

۲۸۰۷۵۲۱۱d6824084961c071e8b76c06b
هر چیزی که در یک بازه زمانی خاص مد شود و یا قرار باشد که مد بشود یک روند مد یا fashion trend نامیده می گردد. همانطور که  در قسمتهای قبل نیز گفته شد فشن محدوده معنایی بسیار وسیعی دارد، روند مد می تواند در حیطه پوشاک، استایل، شکل اندام، معماری و یا دیگر فاکتورهای اجتماعی باشد.

.

روندهای مد عمدتاً بسیار سریع تغییر می کنند و معمولاً منظور از مد و فشن آخرین نسخه روند مد است. واژه مدگرا (fashionable)و یا غیر مدگرا(unfashionable) اصطلاحاتی هستند که در رابطه با هر فرد در خصوص رعایت کردن و یا رعایت نکردن روند مد در زمان حاضر استفاده می گردد.

روندهای مد اکثراً در بازه های زمانی سه ماهه و با تغییر فصل ایجاد یا تعیین می گردند. در مجامع پیگیری کننده مد و فشن به تناسب روندهای مد همواره گروه هایی به عنوان پیش بینی کنندگان روند مد حضور دارند. که با تحلیل بازار و شواهد و نیازسنجی بازار به تعیین و پیش بینی روند مد می پردازند.

Fashion forecasting ( پیش بینی روند مد ) چیست ؟

–مد امسال چیست ؟

–رنگ سال چیست یا رنگهای امسال چه رنگهائی هستند ؟ این رنگها از کجا می آیند؟

-اکسسوری مد روز چیست ؟ کیف بزرگ یا کوچک ؟
-چه کسانی مد سال آینده را پیش بینی میکنند ؟
این سوالاتی است که برای همه مطرح می شود . و مهم تر از همه طراحان لباس باید از آن آگاهی داشته باشند.
نام این دانش چیست ؟
در اصطلاح انگلیسی به این دانش Fashion forecasting میگویند یعنی پیش بینی روند مد و به روند مد Trend گفته می‌شود. اما روند یا پیش‌بینی مد در سال ۲۰۱۳ چیست؟
پیش‌بینی روند مد امری بسیار دشوار است که تنها از عهده کارشناسان خبره مد و فشن بر می آید. هر چند پیش‌‌بینی روند در ایران به لحاظ محدویت‌های موجود متفاوت باشد اما به طور کلی این روند در سراسر دنیا تابع قواعد ثابتی است. در ایران عمدتا مدل‌های جدید از فصل بهار وارد بازار می‌گردد.

 

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .