ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

روشهایی برای کش آمدن و کوچک شدن شلوار جین

۴da06b4d1e26691ff46d67a7ba8f9e38

پیدا کردن یک شلوار جین بی‌نقص، دستاورد بزرگی است. اما گاهی حتی یک شلوار جین اندازه نو هم سفت و ناراحت به نظر می‌رسد. اگر پوست حساسی دارید یا کودکانتان پوست حساسی دارند شلوار جین سفت می‌تواند پوستتان را اذیت کند و دیگر تمایلی برای پوشیدن شلوار جین نو نداشته باشید.

.

شلوار جین شما خیلی تنگ است؟ یا اینکه حالت خود را به‌کلی ازدست‌داده است؟ همه‌ی ما چنین مشکلی را تجربه کرده‌ایم. لباس‌های جین به‌سرعت تغییر سایز داده و گاهی اوقات برای خرید یک شلوار جین نیاز است تا در مورد نحوه‌ی شست‌وشو، میزان تغییر سایز و مدت‌زمان پوشیدن آن تحقیق کرد. شلوارهای جین می‌توانند در هر بار پوشیدن سایز متفاوتی داشته باشند و به خاطر همین موضوع شلوار موردعلاقه‌ی شما هم گاهی بازی درمی‌آورد.

چه شلوار شما بزرگ شده باشد و چه کوچک، همواره راهی برای غلبه بر این مشکل وجود دارد. خوشبختانه چند روش قابل‌اطمینان برای حل این چالش‌ها در دسترس است. 

اگر شلوار شما خیلی بزرگ است

آن را با آب داغ بشویید

اگر شلوار شما مقداری کش آمده است، تنها کافی است تا آن را به همان شیوه‌ی قبلی اما با آب داغ شست‌وشو دهید. درصورتی‌که جنس پارچه‌ی جین شما از پنبه باشد این روش به‌خوبی جواب می‌دهد. نکته‌ی مهم این است که نباید از هرگونه نرم‌کننده‌ی پارچه برای شست‌وشو استفاده کنید.

آن را در خشک‌کن با دمای بالا قرار دهید

پس‌ازاینکه لباس جین خود را با آب داغ شستید، در صورت داشتن خشک‌کن مجزا آن را درون خشک‌کن قرار داده و با دمای بالا خشک‌کنید. دمای بالا سبب جمع شدن الیاف پارچه شده و لباس جین شما را به حالت اولیه بازمی‌گرداند.

یک تکه کش کوچک در قسمت پشت کمر شلوار خود بدوزید

اگر قسمت کمر شلوار شما کمی شل شده است، از این روش استفاده کنید؛ یک تکه کش به اندازه‌ی ۱۰ سانتی‌متر را از داخل به پشت کمر شلوار بدوزید.
اگر شلوار جین شما خیلی تنگ است

شلوار خود را با آب ولرم مرطوب کرده و سپس کمی بکشید

این روش آسان‌ترین راه برای بزرگ‌تر کردن یک لباس جین کوچک‌شده است. شلوار خود را با آب ولرم مرطوب کرده و سپس آن را بر روی زمین پهن کنید. بر روی پاهای شلوار خود ایستاده، خم شده و با دستان خود تا زمانی که شلوار مرطوب است آن را به بالا بکشید. در کشیدن آن‌ها به هر جهت نگران نباشید. در صورت نیاز به تکرار این کار مجدداً شلوار را با آب ولرم خیس کنید.

درحالی‌که شلوار خود را پوشیده‌اید، در وان آب گرم بنشینید

این کار ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد، اما جواب می‌دهد؛ شلوار جین خود را پوشیده و در داخل وان آب گرم بنشینید. آب گرم (نه آب خیلی داغ) به شل شدن و کش آمدن الیاف پارچه کمک می‌کند. پس از این کار شلوار را از پا درآورده و درجایی آویزان کنید تا خشک شود.

نوار دور شلوار را به‌دقت جدا کنید

این تکنیک کمی پیشرفته‌تر است، اما اگر به دنبال رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب هستید عالی است. درزهای کناری شلوار خود را به اندازه‌ی ۵ تا ۷ سانتی‌متر بشکافید و نوار دو شلوار در این محل را ببرید. حالا یک تکه پارچه‌ی لی مجزا را به‌منظور افزایش دور کمر به شلوار خود بدوزید. برای درک بهتر به تصویر زیر نگاه بیندازید.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .