ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

روسری هایی برای تمام رنگ پوست ها

۷۳۱a6dc4318cf751dad3c115902032ed

یک دختر مسلمان ساکن انگلستان اقدام به تولید روسری‌های بریا رنگ پوست‌های تیره کرده است. 

.

از سایه‌ی چشم گرفته تا لباس‌های پر زرق و برق ٬ همه و همه بخشی از صنعت زیبایی و فشن هستند که بالاخره در حال روبه‌رو شدن با این واقعیت هستند که مشتری‌های این وسایل دارای رنگ پوست‌های مختلفی هستند. جالب است بدانید آخرین محصولی که برای بانوان با رنگ پوست‌های تیره‌تر تولید شده. روسری برای حجاب بوده است که توسط یک وبلاگ نویس مسلمان تولید شده است.

بعد از ورود حجاب در هفته ی مد نیویورک حالا نوبت حبیبا داسیلوا (Habiba Da Silva) دختر وبلاگ نویس ۲۲ ساله‌ای که ساکن انگلستان است رسیده .او با توجه به رنگ پوست‌های مختلف بانوان سراسر جهان بخصوص با در نظر گرفتن رنگ‌های تیره‌تر روسری‌های طراحی و تولید کرده که مناسب رنگ پوست آن‌ها باشد تا زمانی که حجاب دارند ظاهری زیباتر و مناسب‌تری داشته باشند.

او در وبلاگ خود درباره‌ی کمپینی که برای حمایت از رنگین پوستان راه اندازی کرده به این موضوع اشاره کرده که او این روسری‌ها را به دو دلیل تولید کرد. ابتدا برای علاقه‌ی زیاد خود به فرهنگ و آداب رسوم و دوم برای از بین بردن این باور غلط که بیشتر طراحی‌ها در صنعت مد برای بانوان سفید پوست انجام می‌گیرد.

داسیلوا که اصلیتی برزیلی- لبنانی دارد می‌گوید روسری‌های خود را با توجه به رنگ پوست افراد در ۴ دسته تقسیم و تولید کرده و برای هر کدام از آن‌ها نامی انتخاب کردهو این نام‌ها اسامی مربوط به کلمه‌ی ازدواج در زبان‌های مختلف است. برای مثال تیره‌ترین رنگ را آوره (Aure) نام‌گذاری کرد. این کلمه در نیجریای به معنی ازدواج است. همچنین آرسودا (Aroosadda) که به زبان سومالیایی به معنی عروس است و روخاستی (Rukhasti) به زبان اردو و روشن‌ترین رنگ هم زفه نام دارد که کلمه‌ی عربی عروسی است.

داسیلوا اعتقاد دارد که ازدواج کلمه‌ای است که همه را به هم نزدیک می‌کند همانند کاری که رنگ پوست می‌کند.

اگرچه روسری‌های در تمام رنگ‌ها به فروش رفته‌اند اما تعدادی از کاربران تویتر از قیمت ۲۰ پوندی این روسری‌ها ابراز ناراحتی کردند. اما داسیلوا اعلام کرد با توجه به هزینه و تلاش‌های زیادی که برای تولید این روسری انجام داده٬ قیمت روسری‌ها را تعیین کرده است.

او همچنین امیدوار است بتواند این روسری‌ها را در رنگ‌های متنوع‌تری تولید کند و به فروش برساند

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .