ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

راهنمای کاربردی رنگ‌ها برای ست کردن لباس

۲۲b5b3b0334d4500edf03be1a111fda9

اصول ست کردن انواع رنگ‌های مختلف لباس‌ها شاید کار ساده ای به نظر برسد ولی اکثر وقت‌ها متوجه نمی‌شویم که این موضوع ممکن است برای ما تبدیل به وسواس بزرگی شود.

.

برای ترکیب رنگ‌های مختلف در پوشش لباس‌های‌تان، باید فاکتورهای مختلفی از جمله رنگ پوست‌تان، رنگ موهای‌تان و حتی رنگ چشم‌های‌تان را مد نظر داشته باشید. از دیگر سو باید به سبک پوشش‌تان هم توجه کنید. برای همین نیز راهکارهای متفاوتی را برای ترکیب رنگ‌های لباس‌های‌ تان به شما ارائه می‌کنیم.

توصیه‌ها:

۱- برای ترکیب رنگ‌های لباس‌های‌تان، دو قانون اساسی وجود دارد که باید آن را در نظر داشته باشید. باید بدانید که سه رنگ، به عنوان رنگ‌های اصلی شناخته می‌شوند (آبی، زرد و قرمز) و بقیه رنگ‌ها، رنگ‌های ثانویه هستند (نارنجی، سبز، بنفش و…).نکاتی که باید همیشه به یاد داشته باشید این است:

  • رنگ‌های نزدیک: ترکیب رنگ‌هایی که در دایره رنگ‌ها به هم نزدیک هستند؛ مثل بژ و قهوه‌ای
  • کنتراست: ترکیب رنگ‌هایی که در دایره رنگ‌ها کاملا متضاد هم هستند.

۲- علاوه بر اینها، نکات اساسی دیگری هم هستند که به شما کمک می‌کنند تا به سادگی رنگ‌های لباس‌تان را با هم ترکیب کرده و ترکیبی ایده آل را به دست بیاورید. این نکات را مد نظر داشته باشید:

  • سیاه، سفید، طوسی و بژ رنگ‌ های خنثی هستند که به خوبی می‌توان آنها را با تمام رنگ‌ها ترکیب کرد و ترکیب‌ های ایده آلی می‌توان با استفاده از همین رنگ‌ها ایجاد کرد.
  • ترکیب کردن رنگ‌های سرد با زیورآلات نقره ای و رنگ‌های گرم با زیورآلات طلایی
  • از ترکیب بیش از سه رنگ مختلف که به یک طیف دایره رنگها تعلق ندارند بپرهیزید. چون تاثیر آن ممکن است چندان جذاب و زیبا نباشد
  • مراقب لباس‌های باطرح چاپ شده باشید: توصیه می‌شود که دو لباس با طرح چاپ شده را به صورت هم‌ زمان نپوشید. اصلا جالب نیست که بلوزتان طرح گل‌های چاپ شده داشته باشد و شلوارتان چهارخانه یا راه راه باشد.
  • کفش و کیف یک رنگ: این مورد اجباری نیست ولی اگر تیپ‌ تان یک رنگ است، می‌توانید با ترکیب آن با کیف و کفش رنگی دیگر ظاهر شیک و جذاب داشته باشید.
  • لباس‌های کلاسیک: برخی لباس‌ها هستند که برای ترکیب رنگی در تیپ‌تان خیلی به دردتان می‌خورند.مثل یک پیراهن مشکی و یا سفید،با شلوار جین و کفش‌هایی قهوه ای یا سیاه و کیفی به همین رنگ.

۳- برای لباسهایی که به صورت روزمره به تن می کنید هم مفید است بدانید که چه تناژهای رنگی را می توانید با هم ترکیب کنید. بدین ترتیب هرگز مردد نخواهید شد. از رنگ سیاه بررسی میکنیم! رنگ سیاه تقریبا با همه رنگها ست می‌شود و گزینه ایده آل و جذابی برای هرنوع رویدادی است و می‌توان لباسی با رنگ سیاه را با رنگ‌های زنده و شاد ترکیب کرد. از ترکیب کردن لباس سیاه با لباس‌های تیر‌ه‌ ای مثل آبی تیره یا قهوه‌ای بپرهیزید.

۴- رنگ سفید هم با همه رنگ‌ها ست می‌شود و حتی با رنگ مشکی هم ترکیب فوق العاده‌ای می‌دهد که خیلی هم جذاب و شیک است. می‌توانید لباس سفید را با هرتناژ رنگی که دوست دارید ست کنید و بپوشید ولی سعی کنید با لباس‌های رنگ روشن، مثل زرد ملایم استفاده نکنید؛ چون خیلی کسل کننده می‌شود.

۵- رنگ آبی دیگر از رنگ‌های پر استفاده است که با سفید خیلی ست و جذاب می‌شود و با رنگ‌های بژ، شتری، طوسی وتناژهای قرمز هم ترکیب زیبایی می‌دهد. بایددر نظر داشته باشید که این رنگ را نمی‌توان با هر رنگی ست کرد.

۶- هر چند ست کردن رنگ قهوه‌ای کمی سخت و دشوار است ولی ست کردن آن با رنگ‌های دیگری در همان تناژ مثل بژ، خاکی، کرم و شتری ترکیب خیلی زیبایی ایجاد می‌‌کند. رنگ‌های نارنجی و زرد هم گزینه های خوبی هستند.

۷- رنگ سبز زیاد مورد توجه و استفاده قرار نمی‌گیرد ولی می توان لباس‌هایی با رنگ‌هایی مثل سبز زیتونی، سبز دریایی و یا سبزی به رنگ بطری را با رنگ‌های دیگری مثل خاکی وبژ ترکیب کرد. به علاوه ترکیب آن با رنگ‌هایی مثل سفید، مشکی و برخی از تناژهای طوسی هم زیبا می‌شود.

۸- هنگام خرید لباس، به فکر نحوه استفاده و ترکیب این لباس‌ها با لباس‌هایی که در خانه دارید باشید. خرید لباسی که با هیچ یک از لباس‌های قبلی‌تان ست نشود آسان است. اما با این نکات و توصیه‌ ها قطعا می‌توانید خرید خیلی خوبی داشته باشید.

۹- نکات کلی:

  • رنگ‌های خنثی: سفید، مشی و طوسی
  • رنگ‌های اولیه: زرد، آبی و قرمز

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .