ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

راهنمای جامع خلاص شدن از موهای زائد مردانه

۲۹۴۰b97ab5721a9e279f736f864f4ce6

بر طبق نظرسنجی که توسط مجله (Cosmopolitan) و سایت (AskMen.com) صورت گرفته است بیش از ۹۵٪ آقایان موهای زائد بدن خود را می‌تراشند. پس اگر فکر می‌کنید تراشیدن موهای بدن برای آقایان ناپسند است به خودتان مربوط است!

.

اما حالا که عده‌ای زیادی از آقایان این کار را می‌کنند به این معنی نیست که این کار را درست هم انجام می‌دهند. به همین خاطر است که ما برای کمک به شما سراغ بهترین کارشناسان رفته‌ایم.

ابروها

یکی از مهم‌ترین مشخصه‌هایی که روی صورت یک مرد وجود دارد ابروها هستند. ابروها جلوی ورود عرق، مایعات و سایر مواد را به درون چشم‌ها را می‌گیرند. نه تنها این بلکه ابروها نقش حیاتی در نحوه بروز عواطفی مثل: خشم، ناراحتی و تعجب برای ما بازی می‌کنند.

کریس بیستال از وبسایت (Niven & Joshua) می‌گوید: هدف این است که در عین حال که مردانگی خود را حفظ بکنیم کمی از حجم ابروها را بگیریم. نتیجه باید ابروهایی تمیز و مرتب باشد که ظاهر جوان‌‌تری به ما بدهد.

بیستال توصیه می‌کند که برای مرتب کردن ابروها از یک قیچی استفاده کنیم. با استفاده از یک شانه کوچک ابروهای خود را به سمت بالا شانه کنید. به این ترتیب موهای بلند‌تر مشخص خواهند شد. حالا با استفاده از یک قیچی کوچک می‌توانید موهای خود را کوتاه کنید. بعضی از آقایان از یک قیچی مخصوص کوتاه کردن موهای بینی استفاده می‌کنند که خوب است اما دقت کم‌تری دارد.

برای تک دانه موهای بلند از موچین استفاده کنید. بیستال توصیه می‌کند این کار را بعد از حمام که ابروها مرطوب هستند و از همدیگر باز شده‌اند انجام بدهیم. سپس به آرامی شروع به کوتاه‌کردن آنها بکنیم.

این متد برای افرادی که ابروی پیوسته دارند هم مناسب است. فقط حواس‌تان باشد فقط موهای بین ابروها را کوتاه کنید.

گوش‌ها

بلند شدن موهای گوش معمولاً با افزایش سن برای شما اتفاق می‌افتد. این پدیده معمولاً برای مردان میانسال اتفاق می‌افتد اما افرادی که رشد موهای آنها به صورت ژنتیکی بیشتر است در سنین ۲۰ سالگی هم با آن مواجه می‌شوند.

بیستال می‌گوید: موچین برای موهای خارجی گوش مناسب است. از یک موچین بلندتر استفاده کنید. استفاده از موچین نسبت به قیچی و موزرهای برقی ارجحیت دارد چرا که مو را از ریشه در می‌آورید و این یعنی مدت بیشتری طول می‌کشد تا موها دوباره دربیایند.

موهای داخل گوش از طرف دیگر باید بوسیله قیچی‌هایی که برای اصلاح صورت درست شده‌اند کوتاه شوند. این قیچی‌ها برای کوتاه کردن ایمن موها ساخته شده‌اند و باعث ایجاد حس درد نیز نمی‌شوند. بیستال می‌گوید: نوک قیچی را به آرامی داخل گوش کنید و هرگونه مویی که قابل مشاهده است را کوتاه کنید. سر خود را به سمت بالا بچرخانید و از آینه‌ای با بزرگنمایی بالا استفاده کنید تا دید بهتری داشته باشید.

موهای دماغ

بودن مقداری مو در داخل بینی ضروری است. این موها به عنوان فیلتر درون دماغ کار می‌کنند و جلوی ورود آلودگی‌ها به داخل بدن را می‌گیرند.

اما مرتب کردن داخل بینی هم فکر بدی نیست. موهایی که از داخل بینی شما بیرون زده است ممکن است حال اطرافیان شما را خراب کند. اما این موها را از ریشه درنیاورید بلکه آنها را کوتاه بکنید. چرا که کندن این موها از ریشه ممکن است سبب خونریزی جزئی بشود که زمینه التهاب را فراهم می‌کند.

راه دیگری که در پیش رو دارید استفاده از یک موزن برقی است. بیستال می‌گوید: این موزن باید خوش دست باشد و به راحتی وارد بینی شود تا بتواند موهای بینی یا گوش را کوتاه کند. اما این موزن‌ها به اندازه قیچی دقیق نیستند. چرا که اندازه آنها جلوی دید شما را می‌گیرد.

موهای سینه

حتی اگر شما یک بدنساز حرفه‌ای یا یک شناگر نیستید بهتر است که یک سر و سامانی به موهای سینه خود بدهید.

دایانا اشمیتکی یک متخصص زیبایی آقایان می‌گوید: برداشتن موهای این ناحیه از بدن به شما ظاهر یک شناگر و یا دوچرخه‌سوار را می‌دهد اما موهای این ناحیه باید کوتاه شود نه اینکه به طور کلی برداشته شود.

برای اینکه موهای سینه خود را مرتب کنید او توصیه می‌کند که خود را با یک وسیله مناسب مثل محصولات شرکت فیلیپس یا والز تجهیز کنید. شما می‌توانید از سری‌های گوناگون این موزرها استفاده کنید تا به جای برداشتن کل این موها آنها را کمی کوتاه کنید.

شما باید محافظی که برای سر موزر استفاده می‌کنید را با دقت انتخاب کنید تا همان اصلاحی را که انتظار دارید دریافت کنید.

موهای پشت

از شر این موها خلاص شوید ما هیچ‌گونه نظرسنجی برگزار نکرده‌ایم اما می‌دانیم و شنیده‌ایم که کسی از موهای روی کمر خوشش نمی‌آید.

راه‌حلی که پیش روی شماست رفتن به سالن زیبایی و استفاده از وکس مو است اما یک سری راه‌حل‌های موقتی خانگی نیز وجود دارد که می‌توانید این اوضاع را به کنترل خود در آورید.

دایانا می‌گوید: استفاده از دستگاه (ManGroomer) به شما این اجازه را می‌دهد که به نقاطی دسترسی داشته باشید که در حالت عادی امکان آن فراهم نیست. در ضمن این وسیله تیغه‌های نرمی دارد که نمی‌گذارد بر اثر فشار به پوست خود آسیب وارد کنید.

البته این وسیله نمی‌تواند مثل یک اصلاح با تیغ عمل کند اما به هر حال شما جلوی آینه حمام دست بسته هم نخواهید بود.

بیستال توصیه می‌کند اگر به دنبال یک اصلاح بهتر هستید می‌توانید از کرم‌های موبر مخصوص آقایان استفاده کنید. مقداری از کرم را با کمک یک نفر دیگر روی پشت خود بمالید و بگذارید برای ۵-۱۰ دقیقه همان جا بماند سپس با آب آن ناحیه را بشویید.

زیربغل

اگر می‌خواهید از شر بوی بد خلاص شوید باید یک فکری هم به حال موهای زیر بغل خود کنید.

بیستال می‌گوید: داشتن کمی موی بغل برای آقایان چیز طبیعی است اما باید آن را کوتاه نگاه دارید. یک موز برقی از شرکت فیلیپس اینجا خیلی به کارتان می‌آید. درجه دستگاه را روی شماره ۲ قرار بدهید و شروع به کوتاه کردن موی زیر بغل بکنید.

بازو و پاها

دایانا می‌گوید: برای افرادی که از موی زائد بدن خوش‌شان نمی‌آید و یا افراد پشمالو توصیه می‌کنم از موزر شماره ۱ یا ۲ استفاده کنند.

راه حل نهایی

شما می‌توانید از وکس کردن نیز استفاده کنید اما چند ماه بعد دوباره باید به سالن زیبایی مراجعه کنید و این کار دردآور است. اما اگر به دنبال یک راه‌ حل دائمی می‌گردید استفاده از لیزر خیلی بهتر است درست است که درد دارد اما بعد از چند جلسه دیگر از شر بدن پر موی خود خلاص خواهید شد.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .