ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

راز اندام زیبای جنیفر لارنس از زبان مربی بدنی خصوصی اش

۰۳۵f0b772a03f455045ea960b0176ce7

اندام جنیفر لارنس همچنان در اوج زیبایی قرار دارد. در حالی که خودش هنوز هم مدعیست، که از پیتزاخورهای درجه یک می باشد. همچنین باور دارد که داشتن اندام زیبای با ملاک های مورد نظر هالیوود، غیرممکن است. چگونه جمع چنین اضدادی امکان دارد؟ پاسخ این پرسش را دالتون وونگ مربی بدنی خصوصی پیشین او می داند.

.

کمااینکه می گوید راز این اندام زیبا در عین خوردن غذاهای مورد علاقه، در سه اصل قرار دادن خوراکی های مناسب در رژیم روزانه، غذا خوردن در وقت مناسب، و تمرینات و تحرک بدنی، خلاصه می شود.

دالتون وونگ در سال ۲۰۱۰ برای نخستین بار از نزدیک با جنیفر لارنس آشنا شد. چراکه قرار بود این بازیگر را به مدت سه ماه زیر نظر بگیرد، تا او را برای نقش آفرینی در فیلم مردان ایکس آماده کند. وونگ برای این کار اصولی را که جنیفر لارنس برای یک سبک زندگی سالم به رعایت آنها نیاز داشت، به این بازیگر آموخت. جنیفر لارنس در این مورد می گوید: من هرگز نمی توانم رژیم غذایی بگیرم. دالتون به من یاد داد چگونه می توانم غذاهای خوشمزه بخورم، و در عین حال زندگی سالمی داشته باشم.

در خلال مدتی که این دو با هم کار می کردند، تمرینات و تحرک بدنی روزانه شامل دویدن، وزنه زدن، یوگا و حرکات مقاومتی، بود. دالتون وونگ در این باره خاطرنشان می کند: تمرینات و تحرکات بدنی سخت را بامدادها، و کارهای آرامش بخش مانند یوگا را شامگاهان انجام می دادیم. 

جنیفر لارنس همچنان به آموزش های بدنسازی و تغذیه ای که دالتون وونگ به او یاد داده، عمل می کند. به باور وونگ موثر بودن این کارها از آن روست، که تعادل کلید موفقیت می باشد. کمااینکه حتی در آن برهه آموزشی، جنیفر لارنس همچنان با دوستانش به رستوران می رفت، و یک زندگی عادی داشت. وی در ادامه می افزاید: هیچ اشکالی ندارد، انسان از اینگونه چیزها لذت ببرد. اما همزمان باید تمرینات و تحرک بدنی داشته باشد، و حتما میوه و سبزیجات هم بخورد.

به گفته وونگ او در خلال آن سه ماه حتی هیچ تغییری در خورد و خوراک جنیفر لارنس نداد. بلکه تنها به او آموخت که بین عادات غذایی پیشین، خوردن غذاهای مناسب، و رعایت زمان مناسب غذا خوردن، تعادل ایجاد کند. زیرا لزومی ندارد انسان رژیم هایی بگیرد، که در هنگام رعایت آنها مرتب احساس گرسنگی کند. بلکه خوردن مقدار زیادی پروتئین، سبزیجات، مواد غذایی رنگین و خوراکی های سبز رنگ که حاوی مواد مغذی هستند، کلید موفقیت می باشد. کمااینکه از جمله به جنیفر لارنس آموخت، که نباید غذاهای دارای مواد افزودنی و شکر سفید بخورد. همچنین نباید مواد غذایی حاوی پروتئین را شب ها مصرف کند. چراکه بدن به ناچار در پی هضم آن می رود، و سبب می شود انسان نتواند خوب بخوابد. و صد البته که همه می دانیم، نداشتن خواب کافی با جسم و روح مان چه می کند. در عین حال خوابیدن به اندازه لازم و کافی، یکی از کلیدهای اصلی کاهش وزن است. برعکس خوردن اینگونه مواد در ناشتایی و یا نهار نه تنها سبب هضم و جذب آنها تا هنگام خواب می شود، بلکه باعث می گردد انسان در طول روز احساس سیری کند، و کمتر تنقلات مضر بخورد.

وونگ در مورد تمرینات و تحرک بدنی نیز، باورهای ویژه خود را دارد. کمااینکه می گوید: انسان باید به آن دسته از تمرینات و تحرکات بدنی بپردازد، که جسمش اجازه می دهد. به عبارت دیگر اگر پس از اینگونه تمرینات و تحرکات احساس خوبی به انسان دست بدهد، معلوم می شود که این اقدامات برایشان مناسبند. اما بسیاری از افراد در کلاس های بدنسازی دارای تمرینات و تحرکات بدنی سخت ثبت نام می کنند. همواره هم دچار فشارهای روانی هستند، که  مبادا از عهده انجام تمرینات مربوطه برنیایند. ولی اینگونه تمرینات و تحرکات بدنی سود چندانی ندارند. زیرا ممکن است بدن برخی از افراد نتواند، خود را با آنها مطابقت بدهد. بنابراین ما باید به زبان بدن خود توجه کنیم. مثلا اگر پس از یک تمرین سفت و سخت به جای سرحال بودن، احساس درد داریم، باید بدانیم این تمرین مناسب حال ما نیست.

از دیدگاه وونگ مطابقت مورد اشاره بسیار مهم است. به همین سبب برای هر یک از شاگردانش برنامه ای جداگانه در نظر می گیرد، که می داند برایشان بهترین نتیجه را به بار خواهد آورد. همچنین می گوید، بهترین مربی بدنی هر کس خود اوست. زیرا به خوبی می داند کدام غذا به خودش می سازد، و یا چه تمرین و تحرک بدنی سر حالش می آورد.

تردیدی وجود ندارد، که خوانندگان این نوشتار در حال آماده شدن برای ایفای نقش در هیچ فیلمی نیستند. اما با عمل به این توصیه ها می توانند ضمن لذت بردن از غذاهای مورد علاقه خویش، اندام زیبایی هم داشته باشند.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .