ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

دوناتلا ورساچه؛ طراح هنجار شکن عرصه مد

۲۹۹۷bbb12342e7385f76a6413c5cb774

دوناتلا ورساچه‬‎، در دنیای مد زنانه، که تقریبا در انحصار طراحان مرد قرار دارد، به عنوان طراحی انقلابی و هنجار شکن شناخته می شود.

.

کلکسیون های اخیری که از سوی این خانه مد معرفی شده اند، با هدف قدرت بخشیدن به زنان عرضه شده و حاوی پیام قوی و تاثیرگذاری هستند.

ورساچه می گوید: وقتی طراحی می کنم، به زن امروزی و زندگی پرمشغله او فکر میکنم. زنی که نه تنها در شغل خود موفق است، بلکه در زندگی اجتماعی و روابط خانوادگی و دوستانه اش نیز موفق می باشد. این زن مهمتر از هر چیز، کنترل زندگی اش را در دست دارد و بیشتر از هر زمان دیگر می داند که چه می خواهد. این قدرتی است که زنان امروزی از آن برخوردارند و من هم قصد دارم با کارهایم آن را تقویت کنم.

ورساچه در پاسخ به این سوال که زنان برای قدرتمند به نظر رسیدن، چه لباسی به جز کت و شلوار را می توانند انتخاب کنند، گفت: قبلا اینطور تصور می شد که زنان برای قدرتمند به نظر رسیدن باید از سبک لباس مردانه تقلید کنند. اما دیگر اینطور نیست.

ورساچه می گوید که در طراحی کلکسیون های جدیدش، بیشتر بر روی لباس های مناسب ساعات روز متمرکز شده. لباس های شیکی که می توان آنها را بدون دغدغه در تمام ساعات روز پوشید.

دوناتلا که یکی از معدود طراحان زن در فهرست طراحان سطح بالای جهان می باشد، امیدوار است که تا ۱۰ تا ۲۰ سال دیگر، توازن قوا بین طراحان مرد و زن برقرار شود. وی می گوید: صنعت مد نیز مانند هر صنعت دیگری باید خود را با واقعیت های قرن بیست و یکم هماهنگ کند و به زنان نیز فرصت ابزار وجود بدهد. نه فقط در عرصه طراحی بلکه در پشت صحنه هم همینطور.

زنانی که ورساچه امروز برایشان طراحی می کند، زنانی جسور و قدرتمند از اقشار مختلف و با سوابق و تجربیات متفاوت می باشند.

 

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .