ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

دختران ورزشکار مراقب این سه‌گانه خطرناک باشند

۵cf8d68adfbc926b964baa0e9f5b8056

دختران و زنان ورزشکاری که رژیم غذایی سالمی ندارند به احتمال بیشتری دچار مشکلات تناسلی و استخوانی می‌شوند. این در تحقیقی در نشریه Pediatrics منتشر شده است.

.

دکتر ریچارد بسر گفته که دوران نوجوانی زمانی حیاتی برای ساخته شدن استخوان‌ها است و ۹۰ درصد حجم استخوان‌های ما در این هنگام ساخته می‌شود. دخترانی که به شکل شدیدی ورزش می‌کنند ولی کالری به اندازه مناسب دریافت نمی‌کنند دچار بحران می‌شوند و ممکن است استخوان‌هایشان برای همیشه ضعیف شود.

بسر توصیه می‌کند که والدین حتما مراقب خورد و خوراک فرزندانشان باشند، چرا که سه‌گانه اختلال در خوردن، ضعف در استخوان‌ها و بی‌نظمی عادات معمولا هم‌زمان با هم پیش می‌آید.

ورزشکارانی که خطر بیشتری آنها را تهدید می‌کند آنهایی هستند که در ورزش‌های استقامتی فعالیت می‌کنند، یا ورزش‌هایی انجام می دهند که باید در آنها بسیار لاغراندام بود. این ورزش‌ها شامل ژیمناستیک، اسکیت و دو استقامت می‌شود.

در این میان دختران باید بسیار مراقب باشند. میزان ورزش دختران در دبیرستان نسبت به سال ۱۹۷۲ به میزان ۵۶۰ درصد افزایش یافته است. اما بسیاری از آنها به میزان کافی غذا نمی‌خورند که کالری‌های لازم برای انجام ورزش‌ها را داشته باشند. بسیاری از ورزشکاران دختر دچار سوء تغذیه هستند.

پزشکان می‌گویند که ورزشکارانی که در معرض خطر هستند لزوما آنهایی نیستند که بسیار لاغرند، بلکه همه سایزها درگیر این خطر هستند.

متاسفانه پزشکان بسیاری هستند که سه‌گانه خطرناک ذکرشده در بالا را تشخیص نمی‌دهند و خود افراد ورزشکار هم ممکن است متوجه نشوند که دچار این مشکل شده‌اند.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .