ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

خط تولید لوازم آرایش ویکتوریا بکام در راه فتح جهان

۱۷c2b3ce4732475c7746c079f65d091b

مدل، خواننده پاپ، همسر فردی سرشناس، مادر، طراح مد و… همه القابی هستند، که می توان از آنها برای توصیف ویکتوریا بکام استفاده کرد. اما او اینک لقبی دیگر را هم به این فهرست بلند افزوده است. چراکه مجموعه لوازم آرایشش مورد توجه جهانی قرار گرفته است.

.

البته او از کودکی و از هنگامی شیفته مسایل در پیوند با زیبایی شد، که یکی از دوستان مادرش مجموعه ای از شیشه های خالی عطر خود را به دخترک کم سن و سال داد. او هم از آنها برای تزیین میز توالت خویش استفاده کرد. به این امید که روزی بتواند، شیشه های پر را جایگزین آنها نماید. جالب اینکه آن روز بسیار زودتر از آن که انتظار می رفت، پیش آمد. فراتر اینکه وی به عنوان عضوی از گروه موسیقی اسپایس گرلز به نسلی از زنان جوان آموخت، که چگونه می توانند قدرتمند باشند. همچنین خلاقیت خود را در راه گسترش و تثبیت شخصیتش به کار گرفت. به گفته خودش از ۱۸ سالگی در راه این گسترش و تثبیت از کمک بهترین دستیاران از جمله هنرمندان آرایشگر و گریمورهای چهره، آرایشگران و پیرایشگران مو و عکاسان، بهره مند بوده است. کمااینکه خاطرنشان می کند، در این راه ریزه کاری های زیادی را از غول های صنعت زیبایی مانند پت مک گرت، ول گارلند و شارلوت تیلبری، آموخته است. و حالا خودش آمادگی کامل دارد، که این آموخته ها و تجربیات را به کار ببرد. مثلا اینکه استفاده از مداد قهوه ای رنگ مایل به زرد برای کشیدن خط داخلی چشم، سبب می شود چشم ها درشت تر به نظر برسند.

جالب اینکه او از همان ابتدای گام گذاشتن در دنیای مد و طراحی، همواره با توجه به نیاز مشتریانش دست به عمل زده است. کمااینکه می گوید: هدفم این می باشد که این احساس را در زنان ایجاد کنم، که به بهترین شکل ممکن به نظر می رسند.

او در راه رسیدن به نقطه ای که اینک در آن ایستاده، با موانع زیادی روبرو شد. اما با تلاش بر همه آنان غلبه کرد. جوایز دریافتی و مشتریان پرو پا قرص تولیداتش، گواهی آشکار بر این غلبه می باشند. بخش عمده ای از این تلاش همکاری با بهترین دست اندرکاران حوزه هایی می باشد، که به آنها وارد شده است. کمااینکه برای تولید لوازم آرایش به سراغ سرشناس بسیار مطرحی مانند جوزفین استه لادر رفت، که در زمان حیات زنی بسیار موفق در حوزه های گوناگون از جمله لوازم آرایش بود. زنی که به عنوان استاد فن این رشته باور داشت، همه زنان می توانند زیبا باشند.

زمانی که گروه گسترش لادر برای دیدار با ویکتوریا بکام به خانه او در لندن رفتند، از مشاهده بسته ها و جعبه های کوچک لوازم آرایش گوناگون که روی میز نهارخوری را پوشانده بودند، شگفت زده شدند. زیرا او برای چهار شهر لندن، لس آنجلس، نیویورک و پاریس، بسته های لوازم آرایش جداگانه داشت. خودش در این باره خاطرنشان می کند: من اندکی دمدمی مزاجم. به همین سبب نه تنها مدل لباس پوشیدن، بلکه نوع آرایش و ظاهرم را هم، تغییر می دهم. این تغییرات بر مبنای جایی از جهان که در آن زمان در آن به سر می برم، و همچنین لباسی که بر تن دارم، رخ می دهند.

واقعگرایی و عملگرایی منطقی ویکتوریا بکام در حوزه تولید لوازم آرایش نیز، خود را نشان داد. چراکه مثلا هر محصولی را آنقدر آزمایش کرده، تا دقیقا آن چیزی شده که خودش می خواست و می خواهد. کمااینکه می گوید: واقعیت این است که من در مورد مسایلی که برایم اهمیت دارند، ابدا اهل چشم پوشی نیستم. چراکه دوست دارم محصولاتی را خلق کنم، که خودم هم از همان ها استفاده نمایم. مثلا اصلا دوست ندارم، رژلب خیلی قرمز بمالم. این تمایل سبب شد، که به سراغ امتحان کردن رنگ هایی با زمینه نارنجی بروم. زیرا باور دارم رژلب هایی با این ته زمینه، انسان را کمی جوان تر، شاداب تر و امروزی تر، نشان می دهند. 

البته او به همین اندازه در مورد رنگ سایر لوازم آرایش تولیدی خود از جمله سایه چشم، حساسیت به خرج می دهد.

زمانی که نام زنی مانند ویکتوریا بکام به میان می آید، طبیعی است که پرسشی مطرح شود. اینکه خود او چگونه آرایش می کند؟ پاسخ این می باشد، که وی هر بامداد ابتدا از کرم ها و محصولات پاک کننده بهره می برد. سپس کرم مرطوب کننده به دست ها و چهره اش می زند. او به این کرم چند قطره روغن صورت حاوی جسم مرکب آبدار/ هایدریتینگ اضافه می کند. در ادامه از برخی از لوازم آرایش استه لادر استفاده می نماید. خودش در این باره خاطرنشان می کند: می خواهم داشتن این چهره برایم کاری بسیار بسیار آسان باشد. زیرا اگر من به عنوان زنی که سرش خیلی شلوغ است بتوانم چنین کاری را انجام بدهم، زنان دارای شغل و فرزند و همه زنان دیگر هم می توانند، همین کار را بکنند. زیرا باورم این است که ضرورتی ندارد زنان برای خودآرایی ایده آل، آرایشگران حرفه ای باشند. همچنین آراستن رو نباید وقت زیادی بگیرد.

او برای نیل به این هدف در زندگی شخصی خود، هشت محصول آرایشی را که نماد چهار شهر مورد اشاره می باشند، در یک گروه قرار داده است. اندازه کل این لوازم آن قدری می باشد، که بتوان همه آنها را در یک جعبه به سادگی قابل حمل گذاشت. زیرا که از جمله به سبب نوع حرفه هایش لازم است، زیاد سفر کند. در عین حال میزان آرایش او با توجه به شهری که در آن زمان در آن به سر می برد، تغییر می کند. مثلا در لس آنجلس که آن را زادگاه دوم خود می داند، کمتر آرایش می کند. کمااینکه با خنده می گوید: باید بی تعارف حرف زد. هر یک از این شهرها ویژگی خودشان را دارند. مثلا پاریس با آن خیابان های آکنده از سبک های پیچیده، بدون هیچ حرفی آخر مد است. بنابراین ضروت دارد، هنگام حضور در آن کاملا آراسته بود. اما مثلا لندن دارای کمی حالت راک اند رولی می باشد. بگونه ای که انسان در خیابان هایش حتی با افرادی روبرو می شود، که اندکی عرق کرده اند. نیویورک نیز، شهر رنگ هاست.

ناتالی مسنت بنیانگذار شرکت سرشناس فروشنده لوازم آرایش شیک و گرانبهای آن-لاین نت- ا- پورتر/ Net-a-Porter درباره ویکتوریا بکام خاطرنشان می کند: او برای خودش استاندارد خیلی بالایی دارد. اما آنچه می توان از وی آموخت این است، که هیچ راه میانبری وجود ندارد.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .