ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

جسیکا آلبا؛ بازیگری خوب، صاحب حرفه ای موفق

۶۱۱۱۱۳۴b69b9dcb9c953bb227317f7fc

شرکتی که جسیکا آلبا یکی از صاحبانش است، آنست (Honest) نام دارد. شرکتی که سبب شده این چهره سرشناس اینک ۳۵ ساله، تنها در خلال ۵ سال اخیر از بازیگر فیلم های وی، در حوزه اقتصادی به یک مدیر اجرایی تمام عیار تبدیل گردد.

.

زیرا این زن که در عین حال مادر دو فرزند است، آنست را با مدیریتی مثال زدنی اداره می کند. البته مادر شدن وی را به فکر ورود به دنیای کسب و کار انداخت. اما این آنست بود، که او را به یک مدیر اجرایی قوی تبدیل کرد.

ارزش این شرکت که حدود ۵۰۰ نفر در آن کار می کنند، سال گذشته سر به یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار زد. به همین سبب اخیرا آنست به یک بنای شش طبقه مجهز در پلایا ویستا نقل مکان داده شد، تا بهتر بتواند جوابگوی کار گسترده تر امروز خود باشد. البته اعتبار اقتصادی این محل نیز، بسیار بالاتر از مکان پیشین است. کمااینکه یاهو از جمله همسایگان آنست به شمار می رود.

در آنست که بگونه ای کاملا حرفه ای اداره می شود، بخش های گوناگونی وجود دارند. اما در عین حال محیط بگونه ای است، که کارکنان کاملا احساس راحتی می کنند. جسیکا آلبا در این باره می گوید: ما در اینجا کارهای جدی فراوانی انجام می دهیم. بنابراین احساسم این است که اگر محیط کار راحت باشد، کارکنان نیز کاملا احساس راحتی می کنند. مساله ای که به نوبه خود سبب می شود، خلاقیتشان در حداکثر میزان ممکن جلوه نماید و خود را نشان بدهد.

گرچه این روزها او مانند همیشه شیک پوش است، اما می گوید نوع پوششش ربطی به وقت گذاشتن برای خرید ندارد. کمااینکه خاطرنشان می کند: مسوولیت های اداره آنست، بازی در فیلم ها، داشتن شوهر و دو فرزند (همسرش کش وارن سرمایه گذار و تهیه کننده محصولات سینمایی، و دو دخترش به نام های آنر ۸، و هون ۴ ساله)، وقتی برای خرید باقی نمی گذارند. بنابراین لباس هایی را که می پوشم، همان هایی هستند که تولیدکنندگانشان برایم می فرستند. البته اینکه هر روز چه بپوشم یا چه نپوشم، گزینش و سلیقه شخصی خودم است.

مارک پدر مکزیکی تبار جسیکا در هنگام تولد این دخترش در پایگاه نیروی هوایی دل ریوی تگزاس خدمت می کرد. کتی مادر جسیکا که زنی موبور با تبار اروپایی است، در این باره می گوید: در دل ریو چیز زیادی نبود. حتی اگر می خواستیم به یک مرکز خرید و یا بیمارستان برویم، باید یک ساعت و نیم رانندگی می کردیم، تا به سن آنتونیو برسیم.

جسیکا نخستین فرزند این زوج بود، که از جمله به انواع بیماری ها از سینه پهلو گرفته، تا آپاندیس، تنگی نفس و حساسیت، مبتلا می شد. کمااینکه مادرش خاطرنشان می کند: سالی سه یا چهار بار در بیمارستان بستری می شد. خود جسیکا نیز در این باره می گوید: بی تردید من چه از نظر جسمی و چه از دیدگاه ویژگی های اخلاقی، کودکی متفاوت بودم. کمااینکه دوست داشتم، مسوولان مدرسه را به چالش بکشم. همچنین زیاد فعالیت می کردم، به اندازه کافی نمی خوابیدم، و در بسیاری از اوقات در بیمارستان بستری می شدم. به سبب مجموعه این عوامل، مراوده با پسران برایم کاری سخت بود.

به گفته کتی وقتی جسیکا ۵ سال داشت یک روز که با مادرش از برابر یک سالن سینما عبور می کردند، با لحنی کاملا جدی اعلام نمود، تصمیم دارد بازیگر شود.

این تصمیم در ۱۳ سالگی وی تحقق یافت. زیرا وقتی پا به ۱۱ سالگی گذاشت، بیشتر افراد خانواده اش و همچنین هزاران نفر دیگر در امتحان گزینش استودیوی بورلی هیلز شرکت کردند. اما تنها او برای حضور در یک دوره معادل یک ساله بازیگری برگزیده شد. در ۱۹۹۴ نخستین پیشنهاد مهم بازی خود را دریافت کرد، و برای شرکت در مجموعه تلویزیونی فیلیپر به استرالیا رفت و….. تا اینکه در ۱۹۹۹ از بین ۱۲۰۰ بازیگر که برای حضور در مجموعه تلویزیونی فرشته تیره امتحان دادند، برای نقش آفرینی در این مجموعه برگزیده شد. مجموعه ای که از جمله کار با جیمز کمرون است، و جسیکا برای نقش آفرینی در آن نامزد دریافت جایزه گوی زرین/ گلدن گلوب شد.

وی در خلال ۹ سال بعد یعنی تا ۲۰۰۸ که نخستین فرزندش به دنیا آمد، در ۱۷ فیلم دیگر هم بازی کرد. در سال ۲۰۰۱ در لیست ۱۰۰ بازیگر  نشریه مکزیم، جایگاه نخست را به خود اختصاص داد.

جالب است بدانیم برغم این تلاش های مستمر اقتصادی، به زودی سی و سومین فیلم با شرکت جسیکا آلبا به نمایش درمی آید. این فیلم که مکانیک: رستاخیز/ Mechanic: Resurrection نام دارد، در واقع بخش بعدی فیلم حادثه ای- ترسناک مکانیک محصول سال ۲۰۱۱ است.

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .