ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

تمام شغلهای صنعت مد و فشن

۵b62d01506bd8a53b6c4928e25fa9b8a
کارهای مختلفی برای علاقه مندان به فشن وجود دارد و  شما مجبور نیستید که حتما یک طراح باشید تا بتوانید در یک کمپانی فشن کار کنید. پس از اینکه مانند هر رشته دیگری دو مرحله تحصیل و کارآموزی را پشت سر گذاشتید می توانید تصمیم بگیرید که به کدام یکی از گرایش های زیر مشتاق ترید:

.

 ۱- طراح مد(Fashion designer). اگر شما از طراحی، دوزندگی و ساخت محصولات شخصی خودتان لذت می برید، پس به میدان تجاری وارد خواهید شد. بیشترین انرژی صنعت فشن صرف ارائه محصولات خلاق و ست کردن می شود. این پیشنهاد خوبی است که به مدرسه فشن برید، جایی برای یادگیری صنعت و توانایی هایی مورد نیاز برای طراح شدن.
[photo_gallery source=”media: images/2016/02/Fashion-Designing.jpg,images/2016/02/54e825b48d816_-_sev-free-fashion-design-course-blog.jpg” limit=”13″ order_by=”asc” width=”190″ height=”190″ horizontal_gap=”4″ vertical_gap=”7″ large=”9″ medium=”4″ small=”2″ class=”template-style”]
مدیریت فشن(fashion management). اگر شما می خواهید در پشت صحنه فشن باشید، مدیریت فشن انتخابی مناسبی است. فارغ التحصیلی در رشته مدیرت کسب و کار یا بازار یابی یکی از اجزای فشن است که می توانید دنبال کنید. کمپانی های بزرگ و کوچک نیازمند ذیحساب، مدیر فروشگاه، مدیر پروژه، هماهنگ کننده تولید و بخش منابع انسانی هستند.
۴ مدیر شعبات فروشگاهای کوچک(fashion retailer). اگر شما در لباس فروشی ها کار می کنید و این محیط را دوست دارید، پس در نظر داشته باشید که می توانید مدیر فروشگاه و مدیر اصلی بشوید.
۵- تجارت فشن. در این بخش که شامل گروهی از آموزش دیده های حرفه ای سطح بالا می شود که تحصیل کرده در رشته های فشن، پارچه و اطلاعات محصولات خاص صنعتی هستند. آنها بر چگونگی طراحی محصولات و موفقیت دربازار دربین مخاطبین نظارت دارند.
۶- تجارت بصری.این شغل برای چیدمان ویترین ها و ارائه دهنده محصولات برند در فروشگاه است. این رشته نیازمند شخصی است که دانش فشن و ارتبط احساسی با محصولات را داشته باشد.( دانش تاثیر عوامل بصری بر روی مخاطبین) در صورت تمایل این ایده ی خوبی است که کاردانی یا  کارشناسی هنرهای بصری از دانشگاه های تجاری داشته باشید. برای انجام نمایش محصول به مردم در عالی ترین صورت خودش داوطلب بشوید.
۷- عکاسی و گرافیک فشن. کسی که در رشته عکاسی یا گرافیک تحصیل کرده باشد و موقعیتی برای کار در کمپانی ها برای خودشان به دست بیاورد. در زمینه آخرین روند عکاسی و گرافیک تحقیق کنید و خود را به روز نگه دارید.
[photo_gallery source=”media: images/2016/02/Retail-therapy-Pompei-A.D.s-interiors-for-Locale-03.jpg” limit=”46″ width=”110″ height=”140″ large=”10″ medium=”2″ class=”template-style”]
 لازم به توضیح است که رشته هایی مانند تجارت بصری و فشن بطور مجزا در بسیاری از دانشگاههای سراسر دنیا تدریس می شود و بدست آوردن بسیاری از موقعیت های شغلی فوق منوط به کار کردن در یک شرکت معتبر فشن است.
همانطور که گفتیم باید از کارآموزی شروع کنید و به مرور ارتقای شغلی پیدا کنید.
مزایای درخواست برای دوره کارآموزی در یک کمپانی فشن
بعضی از افراد بدون درنظر گرفتن دوره کارآموزی برای به دست آوردن تجربه وارد فشن می شوند. با اینکه این دوره ی کارآموزی می تواند بدون حقوق یا کم درآمد باشد ولی یادگیری این  صنعت بسیار مهم است.

برای دوره ی کار آموزی در زمانی که هنوز در حال تحصیل هستید درخواست بدهید. بهترین راه برای شروع در اول مسیر این است که در یک کمپانی فشن به محض ایجاد توانایی شروع به کار کنید. تحقیق کنید که آیا دانشگاه شما با کمپانی های بزرگ برای دوره های کارآموزی ارتباط دارد یا خیر؟ (مخصوص خارجی ها) برای به دست آوردن هر چه سریع تر دوره ی کار آموزی سعی کنید.

به لباس پوشیدنتان توجه داشته باشید. شاید هیچ صنعتی تاکید بر هماهنگی لباس با سنتهای کمپانی نداشته باشه. حرفه ای لباس بپوشید اما به گونه ای که برای مصاحبه مناسب باشد و لباسهای خود را با چیزی که به شما کمک خواهد کرد تا بخشی از یک کمپانی بشوید هماهنگ کنید.

سوال بپرسید. بهترین راه برای جلوگیری از یک اشتباه بزرگ در کاری که برای اولین بار انجام می دهید این است که سوال کنید. بسیاری از کارآموز ها از این که حرفه ای ها را سوال پیچ می کنند بسیار نگران هستند. سوال بپرسید و اثبات کنید که شما سریع متوجه می شوید.

مزایای انجام کارهای پیش پا افتاده. بهترین راه برای اثبات با ارزش بودن شما این است که کارهای کوچک را به خوبی انجام بدهید. اگر چه ممکن است شما توانایی های بیشتری داشته باشید، اما هدف از یک دوره کارآموزی این است که خودتان را به عنوان یک کارمند کوشا و با استعداد در کار معرفی کنید.

شغل های ابتدایی
بیشتر کمپانی های فشن از ساختار سنتی شروع با کارآموزی و شغل های ابتدایی پیروی می کنند. مطلب زیر کارهای مناسب رو برای تقاضا را پیشنهاد می دهد:
دستیار طراح. قبل از اینکه شما یک طراح تمام وقت بشوید، لازم است که چند سال به عنوان دستیار طراح کار کنید. شما در طراحی، ساخت و تولید طرح ها کمک خواهید کربسیاری از مدیران فشن در بخش هایی که نام برده شده دستیار شخصی استخدام می کنند. انجام ماموریت ها، سازمان دادن و سخت کار کردن از شما خواسته می شود. کسانی موفق می شوند که در این کار طافت فرسا بتوانند در شرکت ها ترقی کنندد.
ارتقا شغلی
بسیاری از شغل های اولیه در فشن کارهایی سختی هستند با حقوق کم تر از مدیران و یا مدیران اجرایی. برای ارتقا مقام نشان بدهید که با انگیزه هستید.
.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .