ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

تلفیق مد و سینما با مارک جیکوبز

۹e02b4257c05e19434bd28a1f3ded3e5

مارک جیکوبز ” Marc Jacobs ” سپتامبر گذشته کلکسیون بهار ۲۰۱۶ را طی شوی فوق العاده ای که در سالن نمایش تاریخی Ziegfeld Theatre برگزار کرد، معرفی کرد و دست اندرکاران دنیای مد را به تحسین واداشت.

.

اریک ویلسون از مجله Instyle گفتگویی با این طراح مشهور انجام داده است که خلاصه ای از آن در اینجا آورده می شود.

در شوی مارک جیکوبز، مدل ها درست مانند مراسم افتتاحیه فیلم بر پلکان این سالن نمایش بالا و پایین رفتند. اما از آن روز به این سو، بسیاری از آن لباس ها توسط ستاره های واقعی عالم سینما پوشیده شده اند.

اینکه کلکسیون شما که با عالم سینما نیز مربوط است، از سوی عده زیادی از چهره های مشهور مورد استقبال قرار گرفته عجیب نیست. از دیدن لباس هایت بر تن کدام یک از آنها بیشتر از بقیه تعجب کردید؟ 

دوست دارم فکر کنم که دیگر هیچ چیز مرا سورپرایز نمی کند. ولی باز هم  این اتفاق می افتد. وقتی یکی از لباس هایم را بر تن کسی می بینم، خوشحال می شوم، چه آن کس فرد مشهوری باشد یا غریبه ای در خیابان. ولی باید بگویم وقتی کری واشنگتن برای شب اهدای جوایز  Emmys یکی از لباس هایم را انتخاب کرد، واقعا خوشحال شدم.

 بارها گفته اید که چقدر از نیویورک، دوران جوانی و فیلم هایی که در اینجا تماشا کرده اید، خاطره دارید. مد چطور می تواند همین حس نوستالژیک را ایجاد کند. 

همیشه گفته ام که هر کلکسیون، مجموعه ایست از افکار و احساسات. وقتی Ziegfeld را برای محل برگزاری شو انتخاب کردیم، قرار نبود شو گرامیداشت سینما باشد. کم کم ایده هایی در مورد برداشتی که از آمریکا دارم به ذهنم آمد. فیلم بخش مهمی از فرهنگ آمریکایی را تشکیل می دهد. چیزهایی که در ابتدا در ضمیر ناخودآگاه احساس می کردم، برایم معنا و مفهوم بیشتری پیدا کرد.

 واقعا هم اشاره های زیادی به سینما صورت گرفته. مثلا کتی با تصویر ماریا کالاس در Medea یا دامنی با عکس جنت لی در فیلم Psycho. 

ما عکس هایی از فیلم های قدیمی و بازیگران زنی که در حال فریاد زدن هستند می خواستیم. در شوی سال ۲۰۰۸ هم از عکس Medea استفاده کرده بودم.

 واکنش بت میدلر به اعتراف اخیر شما در اینستاگرام که گفتید، در دوران کودکی با طراحی تصویر میدلر در پشت کاپشن جین تان، انگیزه ورود به حرفه طراحی را پیدا کردید، چه بود؟ 

من ۹ سال بیشتر نداشتم اما عاشق اش بودم. اینکه توانستم با او، ساندرا برنارد و لانا واچووسکی برای تبلیغات کلکسیون بهار کار کنم، عالی بود.

 فکر نمی کنید که همه بیشتر از همیشه تشنه شهرت هستیم؟ 

همه دوست دارند مشهور بشوند. به همین دلیل است که پدیده ای به نام رسانه های اجتماعی را داریم. دنیایی که هیچ چیز در آن خصوصی نیست. همه دوست داریم که دیده شویم.

  آیا به همین دلیل است که چهره های مشهور به پوشیدن لباس های شما علاقه دارند؟ 

خوشحالم که هیچ کدام از لباس های کلکسیون بهار، شبیه لباس هایی که به طور معمول بر روی فرش قرمز پوشیده می شوند، نبود. دیدن چهره های مشهور با لباس های تکراری و یک شکل خسته کننده شده بود. دیدن خانم ها در کت و شلوار به جای یک لباس شب زیبا، هیجان انگیزتر است.

 

.

تبلیغات

مجله اینترنتی مد و پوشاک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .